Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, szerintetek is megalázó...

Nők, szerintetek is megalázó amit a bátyám ajánl a feleségének? Ti elfogadnátok válás esetén?

Figyelt kérdés

Négy gyerekük van: 8 éves fiú ikrek, 7 éves kislány, 3 éves kisfiú. most válnak.


A bátyám felajánlotta, hogy fizet asszonytartást, ha a felesége részmunkaidőben megy vissza dolgozni. Ezt aláírja bíróságon, ügyvéd előtt, bárhol. A kislány most megy elsőbe, a kicsi kezdi az ovit, mindkettejükre fokozottan kell majd figyelni most. Meg persze a nagyokra is.


A felesége e helyett visszamegy teljes állásban ügyfélszolgálatra, 10-18 vannak nyitva + zárás, értekezlet, hazautazás: 7-f8 előtt sosem érne haza. Addig a gyerekek nagyszülővel lesznek.


Nem túlzás ez? Megér ennyit a büszkeség?


Tudom, hogy a bátyám is lerokkanhat, elütheti a villamos, elmehet az esze és nem fizet (ez utóbbit én kizárom mondjuk), de akkor még mindig visszamehet 8 órában.


2015. aug. 5. 08:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%

Ha a nagyszülők segítenek és nem magára hagyja a gyerekeket, akkor szerintem nincs ezzel gond.

Miért nem veszi a bátyád magához a gyerekeket?

2015. aug. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a leheto legrosszabb helyzet, amibe egy no kerulhet, ha anyagilag fugg egy ferfitol.


Ha ez a ferfi raadasul nem is a ferje mar, hanem egy ex, akkor meg rosszabb.


En sem mentem volna ebbe bele, szerencse, hogy a nagyszulok be tudnak segiteni, semmi bajuk nem lesz a gyerekeknek ettol. Mas szulok gyarban dolgoznak 3 muszakban, na az szivas, ez meg nem az.

2015. aug. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
98%
Lehet gondol a nyugdíjra is,ahhoz azért teljes munkaidő kell.
2015. aug. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%

Azért az összeg bizony nem mindegy! Lehet, hogy marha kevés az ex költségeihez képest.

4 gyerek eltartása azért elég durva, és az ellátása is majdhogynem teljes embert kíván.

Azt is el tudom képzelni, és meg is értem, hogy az exnek már marhára elege van, és menekül a munkába, azért 4 gyermek napi ellátása nem egy sétagalopp!

Ki tudja, miért is váltak el, lehet pont ez volt az ok, hogy befásult, vagy a bátyád nem csinált semmit, persze ez csak feltételezés.

2015. aug. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%
Amit a bratyó fizet neki, az nem növeli a nyugdíjalapját. Magára is kell gondolnia.
2015. aug. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 Kései Sirató ***** válasza:
73%
Nem megalázó, amennyiben a bátyád legalább akkora összeget ajánl fel, amekkora összegtől elesik, ha csak félállást vállal. Egyébként ennek lenne még egy előnye is. Ha csak 4 órában dolgozik, kap a nyasági támogatást, a legkisebb gyermek 8 éves koráig. Ezt mondd el a bátyádnak, talán így belemegy a nő. Nyilván az a cél, hogy minél többet legyen az anyuka a gyerekekkel, ha már 4 van. Ha esete 6-ig dolgozik, és fél 7, 7 óra, mire hazaér, az tényleg nem jó egy 4 gyerekes anyának.
2015. aug. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 OlivO ***** válasza:
76%

4 gyerek az anyánál marad, apa meg 0 gyerekkel éli a világát?

Arra nem számítanék semmilyen fizetéssel, hogy lesz nyugdíjam, mert nem lesz.

Én ezt elfogadnám, de csak pár évre, amíg a kicsi is iskolás nem lesz. A nagyszülők nem terhelhetőek a végtelenségig, minden nap estig!!

2015. aug. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

A felesége hazaköltözött a gyerekekkel az anyjához. A bátyám a munkája miatt nem tud utánuk költözni, így a mindennapokban már nem tud részt venni.


De eddig foglalkozott velük, vitte-hozta őket oviba, iskolába, tanult a nagyokkal, táppénzre ment ha betegek voltak (nyilván nem akkor, amikor a felesége otthon volt, hanem amikor már dolgozott).

2015. aug. 5. 09:02
 9/29 anonim ***** válasza:
92%

Az is egy opció ahogy Te gondolod és egyetértek vele, a gyerekeknek és a nőnek is könnyebb lenne a 4 órás opció, viszont most nagyobb felelősséget kell vállalnia, és ki tudja mit hoz a jövő. Most van lehetősége 8 órás munkára, később mikor szüksége lenne rá lehet nem lesz.


Erős nő és maradjon is ilyen.

2015. aug. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

De ez tényleg jó lesz a gyerekeknek?

Mert azt értem, hogy neki miért jó - de nem kéne a gyerekek érdekeit is nézni?

2015. aug. 5. 09:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!