Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám és nevelő apám...

Édesanyám és nevelő apám elváltak, de közös a ház és nevelő apám nem hajlandó elköltözni, lelki terrorban tartja édesanyám, engem és 2 testvére?

Figyelt kérdés

Ez egy nagyon hosszú 4 évre visszanyúló 2000 fele ágazó történet, de röviden annyi h nevelő faterom aki már nem is az lelki terrorban tartja a családot. Édesanyám nyugtatót szed mert idegileg tönkre ment mint mi 3-n.

A húgomat ma és 2 hete is le köpte mert ő ittasan jön haza a kocsmából... a fizetését és minden egyéb pénzét vagy a testvéreinek adja vagy elissza a közeli kocsmában ételbe, rezsibe se semmi másba pénzt nem ad édesanyám fizetésén élősködik hisz tudja anyukánk mindent meg ad nekünk amit csak tud ezért kénytelen ő áramot tölteni, vizet fizet és minden mi egymás... ételt amit megvesz a hűtőbe anya annak nagy részét p éli fel. Hogyan tudnánk tőle minél hamarabb megszabadulni és milyen úton módon? Mivel közös a ház és anyám nem képes kifizetni amit ő szerinte kellene, de a válás után is minimális gyerektartási összeget kért húgom után mert csak ő a vér szerinti gyermeke és h ne idegeljen ki minket. Én 16 éves lettem most 9. osztályomat sikeresen elvégeztem és még az ösztön díjamat amit kapok fél évente is oda adom édes anyámnak h segítsek a terhén. Van egy 14 éves öcsém aki most megy 9. be és egy 12 éves húgom...

Öcsémmel vér szerinti testvérek vagyunk. Kérem valaki aki tud megoldást, hogy édesanyámnak ne keljen fizetnie annak az embernek!.

Válaszaitokat előre is köszönöm!!



#Válás..
2015. júl. 21. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Anyad is elkoltozhet. Ha közös a ház, mindkettőjüknek ugyanannyi joga van ott lakni
2015. júl. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%
Keresd fel a helyi gyermekvédő, vagy családsegítő szolgálatot, vagy neten ugyanígy, amit leírtál küldd el mailban. Minél több helyre küldöd, annál nagyobb eséllyel kaptok segítséget. Ez lehet akár távol tartás is, hogy nyugtotok legyen. Szorítok, ügyes legyél!
2015. júl. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád kérheti a bíróság segítségét kényszer eladás ügyben. Vagyoni pernél ha a két fél nem tud megegyezni, akkor bírósági által kirendelt értékbecslő felméri az ingatlan értékét, és ad egy bizonyos időt a ház eladására. Ha ez nem jön össze mert valamelyik fél mindig keresztbe tesz, akkor jön a kényszer eladás. Vagyis a bíróság fogja eladni. Én ezt nem várnám meg, mert jóval áron fog akkor elkelni az ingatlan.


Ha ez túl körülményes anyukádnak akkor marad az albérlet. Menjetek albérletbe. Így legalább csak rátok költi anyud a pénzét, és nem a volt férjére.

2015. júl. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyukádnak kellene a sarkára állni és tenni valamit hivatalosan is, nem pedig nektek.
2015. júl. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A magyar jogrendszer az a "néma gyereknek anyja sem érti a szavát" elv szerint működik.

Kezdeményezzétek az osztatlan közös tulajdon megszüntetését. Ha anyukád otthon ül és dilibogyókat szed, hiába várja, hogy bekopogtat az ajtón a megoldás.

2015. júl. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!