Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, a gyerektartá...

Mit lehet tenni, a gyerektartás "kikényszerítéséhez", van-e "hatóságon kívüli" út?

Figyelt kérdés
Az apa a saját kérése szerint alacsonyan megállapított gyerektartást sem fizeti-10000 Ft-,lemondott a kapcsolattartásról is.Az anya a gyerek érdekében nem akar bírósági huzavonát,de így végül "megfosztja " a gyereket a neki járó apanázstól,ami a gyerek növekedésével egyre jobban fog hiányozni a "családi" büdzséből.A nagyszülők szerint valamit lépni kellene, de milyen lehetőségek vannak?
2015. aug. 5. 13:32
 1/7 kovpet ***** válasza:
85%

"Az anya a gyerek érdekében nem akar bírósági huzavonát"


Ilyen esetben köze nem lenne a gyereknek a bírósághoz, nem neki kellene oda mennie.

2015. aug. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Miert nem jo a hivatalos ut? Egyszeru, jarhato, pontosan dokumentalva van. Ebbol a gyerek jobb esetben semmit nem vesz eszre, a penz meg fixen jon.


Ha anyuka ahhoz is lusta, hogy a gyereke erdekeben intezkedjen, akkor a nagyszulok sem tudnak tenni semmit. Noszogassak a lanyukat, hogy alljon a sarkara.

2015. aug. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, azért nem ennyire egyszerű a dolog, mint az előző hozzászólók leírják. A hivatalos út a következő:


"Szerencsés" esetben már van egy bírósági végzés. Sajnos ezzel az anyuka tulajdonképpen nem megy semmire. Ha az apa nem fizet, akkor fel kell szólítani a gyerektartás fizetésére, aztán talán a bíróságon is lehet érdeklődni, hogy lehetne érvényt szerezni az ítéletnek. De sajnos alapjáratban, ha az apa sehogysem fizet, akkor fel kell jelenteni a rendőrségen gyerektartás nem fizetéséért. Ekkor a rendőrség elkezdi körözni, ha elkapják, leültetik, ledolgoztatják vele a börtönben a tartozást és utána elengedik. És kezdődik elölről...

Itt jön be a gyerek érdeke: szerintetek ekkor az apa átváltozna kedvesnővérré? Nem, a börtönben szépen kiokosítanák, mit tegyen, stb. Aztán, ha kijön, lehet félni...


Ha az apának van munkahelye, fizetése, akkor talán le lehet valahogy tiltatni - de ezt is inkább a bíróságon tudják megmondani.


Van olyan, aki 10 éve huzavonázik a gyerektartáson, már tisztára kikészült idegileg.

Én igazat adok az anyának - lehet lepontozni emiatt! - mert a gyerek nyugalma többet ér, mint az a pénz.


Még mielőtt ki lennék osztva: pont így neveltem fel a gyerekem, csont egyedül (se barát, se pénzes pasi :D) gyerektartás nélkül, békében, nyugalomban :-)

Olyan "rosszul" sikerült, hogy a minap legnagyobb megdöbbenésemre egyik ismerősöm el akarta cserélni a gyerekét az enyémre :D Persze, csak poénból, mert ismerőseink szeretik a fiamat :-) 16 éves..

2015. aug. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: a minap találkoztam egy vadidegen, külföldi nővel üzleti ügyben, velem volt a fiam is.

Azt mondja a nő, hogy milyen jó, hogy eljött velem a fiam, mert amióta itt van Magyarországon, még nem látott kamaszt mosolyogni (mert a fiam tud :-)).


Komolyan mondom, ezen még én is megdöbbentem...

2015. aug. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem muszáj a rendőrségen feljelentést tenni, az is járható út, ha a gyerektartásról szóló végzéssel elmegy az anya a végrehajtóhoz, és kéri a végrehajtást. Eltart egy darabig, de ha van bejelentett állása az apának, akkor a gyerektartást is le tudják tőle vonni. Sőt, ha nincs neki, akkor ha vagyontárgya van, akkor arra terhelik rá.
2015. aug. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, elvileg igazad van, csakhogy ha a bíróság már eleve 10 ezer ft-ot állapított meg, akkor az apának jó eséllyel nincs valami magas jövedelme, hiszen:

" A gyermektartásdíj összege gyerekenként általában a tartásdíjra kötelezett szülő átlagos jövedelmének 15-25%-a – a bíróság megállapításától függően."

Ha az apa nem akar fizetni, akkor alkalmi munkákat vállal, feketén dolgozik és gyakran előfordul - igen, tudom, vannak milliomos apák is, de nem ez a jellemző -, hogy nincs vagyontárgya. Szóval nem könnyű...

2015. aug. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy jól tudom, de:

Ha anyuka kéri a tartásdíjat, de apuka bujkál, nem fizet, és minden lehetőséget megragad, akkor 20-25 év múlva, mikor perelné a gyermeket szülőtartásért, anyukának lenne egy adu ász a kezében, amivel tudná védeni a gyereket.


Ennek utána kéne járni, de pl. az én apám bepróbálkozott, mikor minimális rokkantnyugdijjal szülőtartást akart tőlem kérni, én az orra alá dugtam azokat a megfakult bírósági papírokat, amit anyám adott még anno oda, hogy vigyázzak rá. Soha többet nem próbálkozott az öreg, úgyhogy nem rossz ötlet, ha törvényes úton intézi a dolgokat anyuka.

2015. aug. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!