Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekem apja külföldre...

A gyerekem apja külföldre szökött a gyerektartás elől. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Több százezer gyerektartással tartozik a gyerekem apja. Nem fizetett eddig. Július 24-én jelentettem fel a rendőrségen, de ma megtudtam, hogy 27-én Németországba szökött. Se bejelentett lakcím, se munka. Most mit csináljak?

2015. aug. 3. 21:49
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy Németországba szökött, egyrészt ha ügy lesz belőle, a német hatóságok kiadják (EU-n belül ez nem probléma), másrészt ha nem szüntette be a magyarországi számláját és nem adta el minden vagyontárgyát (ingatlan, autó, bútorok, stb.?), akkor le fogják tiltani abból.


Légy türelemmel, ez nem megy 2 nap alatt.

2015. aug. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Köszi 4-es! Számlája megvan, de üres. Van 1/4rész ingatlanja
2015. aug. 3. 22:03
 3/41 anonim ***** válasza:
29%

"27-én Németországba szökött"


ÖÖöö. Legjobb tudomasom szerint az EUban elunk, azaz Nemetorszagba nem szokik senki hanem siman kiutazik teljesen legalisan.


Amugy mit tudnal tenni? Semmit.

2015. aug. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Igen, szökött, a gyerektartás elől. Csak azért ment el, mert a lányát el kellene tartani. És ezért is hagyott el minket. Mert a gyerek pénzbe kerül. Meg is mondta, hogy velünk marad, ha nem küldöm dolgozni és továbbra is eltartom.
2015. aug. 3. 22:10
 5/41 anonim ***** válasza:
30%
Büszke lehetsz a férjedre Te választottad!
2015. aug. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
No most ez az egész az én szidalmazásomról fog szólni vagy valaki hasznos választ is ad. Büszke? Sok eszed van, ilyen beszólást! Mondhatom.....
2015. aug. 3. 22:14
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Végrehajtás - állam általi megelőlegezés kérése, ha sikertelen volt.
2015. aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
9es! Hogy kell a végrehajtást kérni? A megelőlegezésre nem vagyok jogosult, mert több a Gyed-em, mint 59E Ft.
2015. aug. 3. 22:21
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Végrehajtást akkor tudsz kérni, ha jogerős bírósági ítéletben állapították meg a gyerektartást.

Akkor az elsőfokon eljárt bírósághoz kell beadni 6 példányban a kitöltött végrehajtási lapot.

2015. aug. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
25%
Persze, nyilván csak emiatt ment. Gondolom anélkül is megélhetési problémái voltak, azért ment, nem miattatok szökött. Látod kellett erőltetned a gyereket. Meg ez a hangnem.. nemcsoda, ha elhagyott.
2015. aug. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!