Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kapom a bíróság által...

Nem kapom a bíróság által megítélt gyerektartást. Kinek vagy milyen hivatalnak kell ezt jeleznem?

Figyelt kérdés
Gyerekem apja sosem fizetett gyerektartást. A bíró azt határozta, hogy június 10 az első és július 10től az elmaradását is kell fizesse részletekben. De persze semmi. Munkahelyén felmondott, direkt emiatt, feketén dolgozik. Hogy hajtható be? Kinek kell szólnom?

2015. júl. 22. 18:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Most született határozat, idén júniusban? Egyenlőre csak apukanak szólj, hogy szedje össze magát 6 hónap után lehet végrehajtást kérni -illetve lehet előbb is, csak nem nagyon fognak vele foglalkozni
2015. júl. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Menj el a lakóhely szerinti Családsegítőhöz, és ott megfogják mondani, hogy ilyenkor mi a teendő.
2015. júl. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen június 4én. Az gyerektartás november 10-től, a baba születésétől jár. Erre kapott 5 hó részletet tőlem. Ha 60 napon belül elmarad az egészet egyben kell megfizetnie. Ez mindjárt lejár. Ezt nem én kértem így, a bíró határozta.
2015. júl. 22. 18:36
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen, ez a szokásos eljárás. De ha nincs hivatalos munkahelye, akkor bírósági eltiltás nem megy, csak végrehajtás - ha van valami egyáltalán a néven.
2015. júl. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Van örökölt ingatlan tulajdon része, 1/4. Azzal nem tudom mit lehet kezdeni. Ha árverésre is kerül ki vesz meg egy negyed ingatlant?
2015. júl. 22. 18:40
 6/17 anonim ***** válasza:
34%

Egy igazi "férfi" az apa.


Ha te is olyan szemét akarsz lenni, mint ő, a NAV-nál jelentsd a fekete munkát.

2015. júl. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én szemét? Csak azt akarom ami a gyerekemnek jár. Amúgy nem tudom hol dolgozik
2015. júl. 22. 19:16
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
#7: Nagyon félreértettél. Nem azt írtam, hogy te vagy szemét, hanem az lennél, felnyomnád a Nav-nál. Mondjuk bőven megérdemelné, és még akkor sem te lennél a szemét.
2015. júl. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ja, értelek. De hát mit mondjak? Hisz nem tudom hol és mit dolgozik. Aztán ha épp otthon sütteti a hasát amikor mennek ellenőrizni akkor még én kapok büntetést.
2015. júl. 22. 22:01
 10/17 anonim válasza:
79%
Családsegítő, gyámügy az első lépés, ott kapsz eligazítást. Egyébként a gyermektartás elmulasztása, ha önhibából történik (magyarul: képes lenne fizetni, de nem teszi), bűncselekmény, rendőrségen lehet feljelentést tenni. Az, hogy nincs bejelentett állása az apának, messze nem jelenti, hogy széttárhatja a kezét, hogy jaj szegény vagyok, nem tudok fizetni. A büntető eljárásban ugyanis felteszik neki a kérdést, milyen körülmények között és miből él, és nagyon ritka, hogy elfogadnák, hogy önhibán kívül nem fizet (én konkrétan két ilyen esetre emlékszem saját húszéves praxisomból, az apa mindkét esetben menhelyen lakott, ingyenkonyhán evett és a ruháit is igazoltan segélyszervezetektől kapta). Sok bíró megkérdezi pld., hogy dohányzik-e a delikvens, és ha azt mondja, igen, máris közlik vele, hogy hát pedig az nem szükséges a létfenntartásához, magyarul pld. azt a pénzt a gyerektartásra is fordíthatná. A törvények ugyanis kimondják, hogy a szülő akár a saját létfenntartása kárára is köteles a gyermekéről gondoskodni. A feljelentésnek egyébként gyakorlati haszna is van, ugyanis a törvény szerint, ha megfelelő időben kifizeti az elmaradását, megszüntetik ellene a büntető eljárást. Sokszor éppen ez bírja rá a nem fizetőket, hogy fizessenek, mert a büntetett előélet senkinek nem hiányzik. Persze aki már így is sokszorosan büntetett, annak nem számít, de a többség azért nem ilyen. Végső esetben az állam megelőlegezi neked a tartásdíjat, erről a családsegítőnél bővebben kaphatsz tájékoztatást. Remélem, segítettem.
2015. júl. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!