Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beszéd témára írnátok ötleteket?

Beszéd témára írnátok ötleteket?

Figyelt kérdés
Holnap meglátogat egy távolni rokonom, nagyon kellemetlen, hogy szinte semmi közös témánk nincs, légyszi adjatok tippeket miről lehet "csak úgy" beszélgetni
2010. márc. 8. 01:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyasmi mondás, hogy mindenkit csak saját maga érdekel.De midnekeleőtt a legegyszerűbb a mi történt veled mostanában, és ha megragad egy motivum ami szerves része a monológjának azonnal csapj le rá és beszélgessetek arról. De ha nagyon elfoglalt akkor nyilván a munkája érdekli hát kérdezgesd: milyin jellegű a meló, milyen a műszak, munkatársak, siekrek, előrelépési lehetőség, cél. Ha jól kérdezel te irányítod a beszélgetést.

Beszélj olyanról ami érdekli őt. Pl.tudod, hogy nagy motoros hát kérdezgesd, hogy mi volt a legútobbi száguldása, mire gondol olyankor, milyen típusú, ki a kedvenc motorosa, mi az oka ennek a rajongásnak, hol kezdődött ? Azért írtam motrokat példának, mert ahhoz én annyira értek, mint a goblemezéshez(semennyire) de jól kell tudni kérdezni. Vagy próbáld meg a saját érdeklődésedet átvetíteni belé. Pl. Tegnap igen nagy meccsünk volt adtam egy gólpaszt, tényleg te hogy vagy a sporttal? Te is fociztál ennyi idősen. Minél hamarabb át kell térni a másik félre, mert nem mindki szereti ha vetítenek.

Ha nőröl van szó kérdezgesd a kapcsolatokról, kisállatok(mondjuk azt mindenkinél bejön) Amikor esztek akkor a kaja a legjobb téma. Finom a süti! Hú ne is mond múltkor sokkal jobb lett a Jamie Oliwer recepjét használtam. Ja tényleg őrült egy fickó. Midnenből kaját csinál. Azóta ez a kedvenc sütim és nektek?

Arany szabáj sose úgy ad elő magad, mintha riport alany lennél de ne is légy oylan mintha riporter. Úgyértem ne kérdezz felelek legyen. És legyen kötetlen. De a legfontosabb tudd, hogy az a téma őt érdekli. Semmikép se beszélj olyanról ami nem érdekli, úgy értem nem kiváncsi rá. De ha én vendég vagyok nem vagyok tapló és én kérdezek hiszen vendégül láttatok és megtisztellek titeket azzal, hogy lehetőséget adok arra, hogy elmondhatjátok mi a helyzet veletek, és nem magamról csacsogok.


Az én pesti rokonaim igazából nem sok mindenhez értenek de bármiről el tudnak beszélgetni. Nem túlzok a csempergasztástól elkezdve a kávé főzés rejtelmeiről mindent a legnagyobb lelkesedéssel és szemléltetéssel, mintha nagyon fontos dolog lenne:)

Egyébként minden jön magától, ha valamire kiváncsi vagy kérdezz!

2010. márc. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!