Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám elfogadni, hogy a...

Hogy tudnám elfogadni, hogy a férjem tényleg akarhat segíteni a háztartásban?

Figyelt kérdés

Elég faramuci a helyzet, általában a fordítottja szokott lenni a probléma.

Olyan családban nőttem fel, ahol anyukám mindent elvégzett a háztartásban, apám egy vajas kenyeret se kent meg soha magának, nemhogy mosogatott volna. Hétvégén füvet nyírt vagy falevelet gereblyézett, hosszas könyörgésre megszerelte, ami elromlott, de ennyi. Nagymamám is abszolút kiszolgálta nagypapámat.

Nekem az a lett a természetes, hogy a háztartás a nő dolga. Lassacskán már rájövök, hogy nem feltétlenül, de hiába tudja az eszem, még mindig fura.


Szegény férjem próbálkozik. Mikor futkosok, mint a mérgezett egér, és párhuzamosan próbálok főzni, mosogatni, porszívózni stb., mindig kérdezgeti, hogy mit segítsen. Nekem meg nincs képem azt mondani, hogy légy szíves mosogass el, mert az van bennem, hogy csak azért kérdezi, hogy ne mondhassam, hogy meg se kérdezte... meg hogy ő többet dolgozik, mint én, alig jut ideje a magánéletére, hadd pihenjen stb.

Vagy ha kinyögöm, hogy esetleg-netán-hanembaj felporszívózhatna, és ő azonnal ugrik, de még viccelődik egy sort azon, hogy a szőnyegen ő porszívóz, a parkettán meg én, haha (1 db másfél négyzetméteres szőnyeg van az egész lakásban). Én meg rögtön görcsbe rándulok, hogy nem is kellett volna ezt kérnem tőle...

Sőt, még rosszabb: elmosogat, de kb. 10x annyi vizet használ el, mint én szoktam, és még én duzzogok a végén. És inkább én csinálom, mert én legalább takarékoskodom.


Nem akarom az ő nyakába testálni a házimunkát, még a felét se, de tényleg könnyebbség lenne, jólesne, ha néhanapján felporszívózna, míg én főzök. De nincs pofám megkérni, hiába tudom, hogy nem venné a lelkére, sőt. Hogy vessem le ezt az attitűdöt?


2015. aug. 6. 12:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Előbb kellett volna erre gondolni, és normális pasi helyett valami kiskirályhoz hozzámenni.
2015. aug. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
20%
Sehogy, alomfeleseg vagy, bar lenne ilyen meg egy :)))
2015. aug. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél erőt magadon. Kérd meg. És akkor látni fogod, hogy nem lesz ebből semmi baj. Főleg így, hogy ő szívesen segít.

Vagy ha házimunkát nem akarsz rábízni, akkor nekem van még ötletem. :) Nálunk úgy van, hogy a házimunkát én csinálom. (Persze, ha valamiért nem tudom, ő is bármit meg tud csinálni.) Viszont ő megy ügyeket intézni, ő vásárol be. Ez is egyfajta munkamegosztás.

2015. aug. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Hogyan? Nem annak kellene a normálisnak lennie, amit láttál a családodban. Neked kell erre rájönnöd, és tisztelni önmagad. A férjed teljesen normális.
2015. aug. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy normális a férjem, imádom, meg ő is engem azzal együtt, hogy sajna nem vagyok egy házitündér (még!), és neki valószínűleg nem okozna gondot, ha megkérném, hogy vegye ki a részét a háztartásból. NEKEM okozna gondot. Még akkor is, ha épp el vagyok havazva, mert hétvégére maradt a házimunka oroszlánrésze. Egyfelől sajnálnám őt, hogy nem elég neki a napi 12-13 óra meló, még én is dolgoztatom, másrészt saját magamat érezném alkalmatlannak, aki "még ezzel a kevéssel se bír el".
2015. aug. 6. 13:09
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem túlságosan görcsös vagy. Nem a te felelősséged takarítani. Az otthonotok közös. A munka is közös benne. Nem lesz semmi baja attól, ha felkel a kanapáról és összeporszívózik. ÉS a legszebb benne, hogy nem SEGÍT NEKED, hanem megteszi, amit meg kell tenni, mert épp ráér. MAGÁNAK is teszi.


Én nem vagyok szívbajos. A férjem IS mos, tereget, pakol, leviszi a szemetet, mosogat, porszívózik, sorolhatnám. Nincs nálunk enyém-tiéd, az csinálja, aki előbb ér oda. Mert mindkettőnknek meg van a magunk dolga, és egyikünk sem alárendeltje a másiknak. Nem vagyok másodállásban takarítónő, ahogy nálatok voltak a nők. Nekem ez sosem volt szimpatikus leosztás. N32

2015. aug. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
27%

Ha te nem dolgozol annyit, amennyit ő, akkor szerintem is jobb, ha te végzed a házimunkát.

Nálunk én csak 8 órában dolgozom, ő meg kötetlen, így van, hogy egész nap. Sose kérném meg, hogy csinálja meg a hétvégi takarítást. Én nem főzök mindennap, mert felesleges, másnap is meg lehet enni sok mindent, vagy lehet belőle lefagyasztani. Takarítás egy héten egyszer, kb. 2-3 óra. Hét közben meg vigyázunk a rendre mindketten. Mosást megcsinálja a mosógép. Mosogatást szoktuk megosztani, egyszer ő, egyszer én.

2015. aug. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Értelek is meg nem is...hagyd hogy csinálja a férjed is a munkát,ez így normális.Gyakorlatilag kérni sem kell,csak útbaigazítani hogy mit csináljon.Megértelek a családi háttér miatt,de az ő elképzelésük téves.NEM ATTÓL (JÓ) NŐ A NŐ HOGY KISZOLGÁLJA TELJESEN A FÉRFIT.Nem kiszolgálni kell egymást hanem kölcsönösen kiegészíteni a másikat,segíteni,támogatni-de ez soha nem lehet alá-fölé rendelt szolga viszony.
2015. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

Most komolyan az a problémád, hogy a párod segít?


Ha annyira fáradt lenne, nem kérdezné, hogy segíthet e.

De te inkább megszakadsz, csak a szomszéd meg ne tudja, hogy nem tudsz háztartást vezetni.

Fantasztikus.

2015. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem fog egyik napról a másikra menni, ha ezt a mintát hoztad otthonról, akkor idő kell, hogy átalakítsd magadban.

Írtad, hogy te kevesebbet dolgozol, mint a férjed, akkor ennek arányában feloszthatnátok a házimunkát.

Mi ugyan annyit dolgozunk, ezért régebben megfeleztük a házimunkát, mostanra viszont fogadtunk egy bejárónőt, aki eljön hetente egyszer, alaposan kitakarít, nekünk pedig szabad a hétvégénk. Ami hét közben összejön, pl mosatlan edény, főzés, stb, azt elosztjuk igazságosan. Nincs ebben semmi ördöngösség, csak le kell tisztázni egymással.

2015. aug. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!