Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne vele megértetni...

Hogyan lehetne vele megértetni, hogy ne szórja ennyire a pénzt?

Figyelt kérdés

Amit apa csinál, az egyik katasztrófa. Folyamatosan mindenféle hülyeséget megvesz. Múltkor pl vett egy tv-t, amit 80 ezer forintba került, plusz 30 ezer forintért kellett még hozzá valami kütyü, és egy Balaton melletti településen vette, úgyhogy plusz még a benzinpénz. 120 ezer forintot tuti elköltött egy nap alatt, amikor vannak, akik 1 hónapban ennyiből élnek meg. És ha ez még mindig nem elég, az előző tv-nek semmi baja nem volt, szóval teljesen értelmetlen volt ez az egész. Mindezt anya háta mögött rendezte le, vele is csak annyit közölt amikor reggelt felkelt, hogy adjon pénzt, és már megy is megvenni, mert már egyeztetett azzal az emberrel, akitől vette.

Még hozza is folyamatosan a büntetéseit(közlekedése miatt kapja). Most pl. 400 ezer forintot kell kifizetnünk, meg még valamiért megbüntették 60 ezer forintra. Miatta nem tudunk elmenni soha sehova nyáron.

Nővérem is mesélte, hogy régen az ő dolgait is eladta, meg volt amikor az én tv-met adta el a beleegyezésem nélkül, mindezt azért mert "kell a pénz". Hát talán nem kéne mindenféle hülyeséget összevenni, meg nem kéne hozni a büntetéseket és akkor talán maradna is valami..

Ráadásul hárman vagyunk testvérek. Nővérem már nem, de bátyám még velünk él. Apropó bátyám, ő egy külön történet. Nemsokára 30 éves lesz, dolgozik, barátnője is van, de eszében sincs elköltözni. Legalább is mi ezt vettük észre. Ha anya szóba hozza neki, sosem mond rá semmit. Sőt dolgozni is alig dolgozik valamit, pedig ha egy kicsit jobban nekiállna, és keresne egy másik állást, sokkal többet is kereshetne, mert olyan szakmája van, amivel még itt is simán el lehet helyezkedni.


17/L


2015. aug. 7. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Ez anyukad dolga, nem a tied.
2015. aug. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Ez de kamu :-)
2015. aug. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Anyudnak kéne határozottan megmondania,hogy felnőtt ember,teremtse meg rá a pénzt maga.A cuccaitokat meg jól dugjátok el,ahogy tudjátok.
2015. aug. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

bárcsak kamu lenne :)


már anya is beszélt vele erről, és még így is folytatja. a probléma ott kezdődik, ahogy anya is mondta, hogy "ő ilyen és nem lehet vele mit tenni"

2015. aug. 7. 18:07
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Semmit sem tudsz vele mit kezdeni. Minél előbb állj a lábadra, és éld a saját életedet. Beszélhetnél neki napokig, leperegne róla.
2015. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ismét 3as vagyok:Anyudnak következetesnek is kellene lennie,tehát tényleg nem adni neki egy forintot sem.
2015. aug. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Én 17 évesen már nem akarnék elmenni nyaralni, vagyis nem a szüleimmel. Saját pénzt meg gyüjthetsz. Legalább jó ellentpéldát mutat neked, h milyen ne legyél.
2015. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Skorpió87 ***** válasza:

Miért lenne kamu kérdés ? Minden családban van bonyodalom. ( A szappanoperák is az életből lettek íródva).


Én huszonévesen kirándultam a szüleimmel, nem is egyszer és jól esett. Ha tisztelem és szeretem a szüleimet, akkor miért probléma ? A nyarak folyton az otthonléttel zajlódjanak ? Ráadásul, 17 éves , otthon lakik. Miért nem szervezhetnének közös programokat ?


Megértem a dolgokat. Nem szép dolog Apudnak Anyud háta mögött szervezkedni. Egyenesebb dolog lenne megkeresnie rá a pénzt és vegye meg, amit szeretne. El kellene vele beszélgetni, hogy utolsó dolog volt ! A büntetéseit pedig neki, önállóan kellene kifizetni, mivel ő okozta. Elég laza ember lehet :)


Tesód meg majd elgondolkozik, mit szeretne. Valószínű nem hiányzik neki a pénz annyira, jobb lazább életet élni, feltételezem.

2015. aug. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Az a baj,hogy nálunk is pontosan ez a helyzet,a büntetéseket kivéve. Viszont mi építkeznénk is jelenleg,de ő veszi a gumicsónakot meg a 100.000es fűnyítót.

Megoldás nem hiszem,hogy van,rajta kívül a családban mindenki értelmesen gondolkozik ilyen téren,figyelmeztettük mi már szépen is,csúnyán is,majd kb. 3 év múlva vette észre magát

2016. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!