Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megértetni az...

Hogyan tudnám megértetni az exemmel, hogy nincs fenntartott helye a régi családjában?

Figyelt kérdés

Három évvel ezelőtt szakítottam a férjemmel (papíron még nem váltunk el). Van egy 8 éves lányunk. Exem gyakorlatilag elköltözött, két éve van egy barátnője, akivel tudomásom szerint együtt élnek, a barátnő lakásában (albérletében?) DE:

-A gyermekünket az exem semmilyen formában nem vonja be a jelenlegi életébe, nem viszi el oda, ahol most lakik. A barátnőjével a gyermekünk még csak nem is találkozott. (Nem tudom, hogy a barátnő ellenzi, vagy az exem, nem beszéltünk erről, nem érdekel a párkapcsolata...) A kapcsolatot itt, az én otthonomban tartja a lányunkkal. Én már mondtam, hogy ez nekem kellemetlen, az életem nem átjáróház, de azt mondja, nincs hova vinnie... (gyakorlatilag akkor állít be, amikor úgy gondolja, előzetes megbeszélés nélkül)

-Anyagilag ugyan beszáll a gyermek nevelésével kapcsolatos költségekbe, de ennek fejében olyan, mintha úgy gondolná, hogy neki fenn van tartva itt a helye... például nemrég komoly műtéte volt, és után közölte, hogy ide jön lábadozni, mert a barátnője elutazott és nincs hova mennie... meg sem beszélte velem, kész tények elé állított.

-Akkor és úgy tartja a kapcsolatot a gyermekével, ahogy ő gondolja. Nincs előre megbeszélt időpont. Év közben még csak-csak, de most, a nyári szünetben teljesen ad-hoc módon jön-megy. Múlt héten például bejelentette, hogy most pár napot itt fog tölteni, hogy a lányával lehessen, majd váratlanul elment több mint egy hétre nyaralni (a gyermekét az elmúlt években nem vitte, pedig ő maga évente többször utazgatott).


Nyilván én is tehetek róla, hogy az évek során elfogadtam ezt a helyzetet, és azon kívül, hogy sokszor szóltam, hogy nekem ez így nem jó, nem tettem ellene semmit. Köztünk már semmiféle érzelmi-fizikai kapcsolat nincs, ezért kimondottan zavar, hogy a saját otthonomba gyakorlatilag ki-be járogat, kerülgetnem kell, és neki az a jelenti a láthatást, hogy elszórakozik a gyerekkel, de "dolgozzak a keze alá", tehát legyen kaja, tiszta ruha, meg minden... eredetileg közös felügyeletben állapodtunk meg, de én ezt úgy gondoltam, hogy akkor elviszi magával a gyerekünket a saját otthonába...

Egyébként VAN saját lakása, csak felújítás alatt... évek óta. Fogalmam sincs, hogy miért nincs még kész, gondolom, kényelmesebb neki a barátnőjénél...

Nem szeretném elmérgesíteni a viszonyt, de ez a helyzet tarthatatlan számomra. Azt sem szeretném, ha a gyermekével csökkenne a kapcsolattartás, mert a lányunknak fontos az apja, mindezek ellenére ragaszkodik hozzá.


Mit tudnék tenni, hogy végre legyen SAJÁT életem, és az exem ne érezze úgy, hogy fenntartott helye van a régi családjában?


2015. júl. 17. 01:23
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
68%
Ezt így szó szerint mondtad már neki?
2015. júl. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg elkéne ezt így mondani neki, ahogy ide leírtad..
2015. júl. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Most elgondolkodtam... de nem, így még nem mondtam. Ugyanis ez csak mostanában fogalmazódott meg bennem, egész pontosan egy itt nemrégiben olvasott válasz hatására. De jó ötlet, hogy ÍGY mondjam el neki (ha hazajön a nyaralásból).
2015. júl. 17. 01:41
 4/38 anonim ***** válasza:
61%
Zárcsere
2015. júl. 17. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
42%
Mond meg neki, hogy akkor teheti be a lábát a lakásodba, ha előtte szól, hogy jön! Ha nem szól, ne engedd be! Amúgy a gyerekkel jobb, ha úgy találkozik, ha te is ott vagy!
2015. júl. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
86%

Hova szól a lakcím kártyája? Kié a lakás?

Először is váljatok el, mert amíg férj és feleség vagytok, nehéz továbblépni.

Legjobb lenne, ha megismerkednél valakivel, de hát míg házas vagy.... elég kellemetlen magyarázkodást jelent.


SZóval nekem az a véleményem, hogy amíg házasok vagytok, addig a jelenlegi család vagytok. A barátnő meg szerető. Melyikőtök nem akar válni?

2015. júl. 17. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
91%

Első lépésként valoper és gyermekelhelyezes, ahol szabályozni fogják a lathatast.

Másodikként megtagadni, hogy a te otthonodban töltse az idejét.

2015. júl. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
98%
Mit tehetnél? Beadhatnád végre a válókeresetet, és pontot tehetnél ennek az ügynek a végére. Megállapítanák a hivatalos láthatási időt, a gyermektartás összegét, a fizetési határidőt és azt, hogy mostantól külön életetek van... Ne haragudj, de milyen dolog már az, hogy beállít, amikor akar, és az a láthatás, a gyerekét meg nem viszi magával sehova? Meg hogy bejelenti, hogy odamegy hozzád lábadozni? te meg ki sem nyitod a szádat, csak tűrsz? Az első lépés az lenne, hogy mindezt elmondod neki, és ezzel egy időben közlöd, hogy beadtad a bíróságon a papírokat, legyen szíves annak megfelelően viselkedni.
2015. júl. 17. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is ideje lenne már elválni.úgy értem, hogy mire vártok? 3 éve nem vagytok együtt, neki azóta hosszabb párkapcsolata van. gondolom nem fogtok már összejönni, ideje beadni a keresetet.persze, sokba van, de ez így nem állapot. ha te most találnál egy férfit, nem lenne kínos, hogy férjnél vagy papíron?

utána meg lehet állapodni azokban is, hogy mennyit legyen a lánnyal és hol találkozzanak. megértem, hogy nem szívesen látod ott a lakásban állandóan. szóval itt az ideje megbeszélni ezt és lezárni az ügyet. de abban a részben tetszik a hozzállásod, hogy nem bánod, hogy sok időt töltsön az apukájával is. bár mindenki így gondolkodna.

2015. júl. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igyekszem ezek fényében pontosítani...


# 4-# 5: Az esetek 99%-ában olyankor jön, amikor ketten vagyunk itthon a lányommal, a gyerek rohan elé, örül neki. Ebben az esetben ki kellene tuszkolnom az ajtón a gyerek előtt? Nem hiszem, hogy ennek túl jó üzenete lenne...


Az ingatlan nagyobbrészt az enyém (házasság előtt is az enyém volt, ő költözött hozzám), de van itt egy kisebb tulajdonrésze, és be is száll a rezsibe, ami a lánya részét és a saját itteni fogyasztását fedezi. A lényeg, hogy jogilag nem tudom korlátozni, hogy itt legyen.


Ami a válást illeti: ebben az esetben nem jelentene megoldást. Három évvel ezelőtt megbeszéltünk mindent, hogy közös megegyezéssel válunk és közös felügyelet lesz, minden különösebb szabályozás nélkül. Nem akartam, hogy vasárnapi apuka legyen, mert a gyereknek szüksége van rá is, és mivel úgy tűnt, sikerül korrekt módon rendeznünk a válást, ezért nem tartottam szükségesnek bíróság előtt osztozkodni. Ő már akkor azt mondta, hogy úgy képzeli el a kapcsolattartást, hogy ide jön. Én már akkor jeleztem, hogy ezt felejtse el, mert szeretném én is a saját életemet kialakítani, elvileg bármikor lehet új kapcsolatom, akkor igen furán venné ki magát, ha ő is az új családom része lenne... Akkor azt mondta, hogy igazam van, megértette. Elkezdte felújítani a saját lakását. Közben lett az új kapcsolata, és innentől egyáltalán nem volt fontos számára az új lakásba költözés. Az elmúlt időben, valahányszor szóvá tettem, hogy ez a helyzet mennyire kellemetlen számomra (tehát nem igaz, hogy ki se nyitom a számat, mert nagyon sokszor nyitottam ki!) arra hivatkozott, hogy ha elkészül a lakása, megoldódik a helyzet.

Csakhogy a lakásról nekem eredetileg nem is beszélt, közös barátoktól tudtam, hogy tavaly nyárra tervezett költözést (a barátnő már lakásavatóra hívta a barátokat, tehát valószínűleg vele költözne). Aztán ezügyben csend... Legutóbb tavasz végén mondta, hogy idén nyáron lesz kész a lakás, azóta hallgat róla.


De a lényeg, hogy ha elváltunk volna papíron is, akkor is ugyanez lenne a helyzet, mert nem terveztük szabályozni sem a láthatást, sem a gyerektartást, közös felügyelet lévén. Mondhatnám, hogy akkor most egyoldalúan megváltoztatom a megállapodásunkat, de nem hiszem, hogy a gyerekemmel jót tennék, ha most elmérgesedne a viszony, és csak kéthetente láthatná az apját...


(Megjegyzem: baráti körünkben VAN közös felügyelet, ami jól működik, ott a gyerek heti két-három napot - és éjszakát - tölt az apával, és az ő új családjával. Nincs gyerektartás, hanem amit fizetne, azt közvetlenül a gyerekére költi. Nekünk ez volt, és még most is ez lenne a minta... már ha az exem felvállalná az új életét, de erre egyelőre képtelen... Adalék: a saját szülei nem tudnak arról, hogy mi már nem élünk együtt, míg az én családom, plusz a baráti, ismerősi kör, stb. már réges-régen tudomásul vette, hogy szétmentünk.)

2015. júl. 17. 09:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!