Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok hogy zajlott a szülőkt...

Nálatok hogy zajlott a szülőktől való elköltözés?

Figyelt kérdés

Mennyivel előtte szóltatok nekik? Vagy "máról holnapra" történt? Mennyi időt vett igénybe összesen az egész lezajlása? Költöztető céget igénybe vettetek?


Mennyi idő után szoktátok meg, hogy már önállóak vagytok?


Kort is írjatok!



2015. aug. 12. 11:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

Először 18 évesen költöztem el az akkori barátomhoz, akinek saját lakása volt. Elég hirtelen jött az ötlet, néhány nap alatt lezajlott az egész. Szinte csak ruhákat és edényeket vittem, a szüleim segítettek a költözésben. Nem igazán szoktam meg az önállóságot, a szüleim és a barátom szülei is támogattak minket pénzzel, mert persze nem dolgoztunk. Szóval szörnyen felelőtlen, közel sem önálló döntés volt. Hamar szétmentünk és hazaköltöztem.


Két éve költöztem el véglegesen, elég messzire (Budapestről Szegedre), ahol a mostani barátommal költöztünk össze albérletben. Azóta már elköltöztünk (együtt) másik városba és hamarosan külföldre tervezünk röppenni. A költözéshez utánfutót béreltünk és barátok segítettek. Körülbelül két hónapon belül megszoktam az önállóságot, ez már egy komolyabb kapcsolat, amiben nyugodt lehetek, hosszú távra tervezünk és eltartjuk magunkat. Már egy kutynk is van. :D 23 éves vagyok.

2015. aug. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
21 éves vagyok. Tavaly költöztem ide a barátomhoz. :) Máról holnapra történt. Nem voltam rosszban apummal, nem menekültem ide, hanem azért költöztem, mert imádjuk egymást a párommal. :D És apukám ezt látta. Örült végre, hogy értelmes, okos, normális férfit találtam, szóval nem zavarta a dolog. Viszont megszokni elég nehéz.. és már megint költözünk Németbe. Az már sokkal jobban zavarja aput, de nem szól bele :)
2015. aug. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

24 évesen költöztem el. Hirtelen lett lakás, két nap alatt elcuccoltam. Nem mondtam el, hogy költözni fogok, tudtam, hogy nem fog a szüleimnek tetszeni. Akkor még bútor nem volt, személyautóba befért minden. Anyukám sokkot kapott, de hamar megszokta.


A második költözésnél már furgont béreltem, albiból mentem sajátba, de addigra már egy csomó bútorom, cuccom volt. (26 évesen)

2015. aug. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
13 évesen 6 osztályos gimi kolijába kerültem, akkor egy nap alatt rokon segítségével szállítottuk a paplant, ruhákat és egyéb fontos holmit. Sokat sírtam az elején, de időközben megtanultam hogyan kell bánni a pénzzel, venni magamnak mindigreggelihez kaját.. Utána 23-27 éves koromban hazaköltöztem mert már utáltam koleszos lenni, de lakást még nem tudtam vásárolni, ingáztam napi 3 órát, jóformán csak hétvégén találkoztam a családdal. Utána 28 évesen jöttem el, ugyancsak rokonok költöztettek egy hétvége alatt, és irtó hamar, pár nap alatt rákaptam a teljes önállóság ízére. :)
2015. aug. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
4-es vagyok, most 35 éves.
2015. aug. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Először 19 voltam, munka miatt mentem, amit egy hét alatt kellett eldontenem. Számítottak rá, hogy menni fogok, apu elvitt kocsival, nem volt sok cuccom, mivel albérletbe minden adott volt. Onnan viszont még abban az évben hazakoltoztem, akkor is segítettek.

Masodjara januárban szóltam, hogy anyám szülői házába akarunk párommal költözni, segítettek felujitani, meg ilyenek, júniusban költöztünk. Párom kocsijába simán elfért minden, mivel itt is maradtak bútorok. Igaz, 3 fuvar is volt, mire mindent ki és bepakoltunk.

Sztem nem kellett szokniuk hogy önálló vagyok, már 24 voltam, egy ideje már patyolgattak. . 27/N

2015. aug. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig csak egy fél évre mentem el, egy külföldi ösztöndíj miatt. Persze hónapokkal előtte tudták. (Albérletbe mentem, nem koliba.) Egy délután alatt bepakoltam a kocsiba és mentem - másnap este meg 4 óra alatt rendezkedtem be. Gyakorlatilag már a első perctől kezdve úgy éreztem, mintha "beleszülettem volna" az önálló életbe. Semmi nem okozott gondot (pl. hivatalos dolgok, pénz beosztása, vásárlás megtervezése stb.), magabiztosan, jól is éreztem magam. Teljesen zökkenőmentes váltás volt.
2015. aug. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
17 évesen lementem a Balatonra 3 hónapra dolgozni,"majd jövök" mondattal,majd a suli után kimentem külföldre ugyanezzel a mondattal 1-2 nap leforgása alatt.Majd pár év múlva hazajöttem.
2015. aug. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
20 évesen költöztem el a most már férjemhez. Albérletbe költöztünk. Az előzmény annyi volt, hogy nem nagyon jöttem ki apukámmal, összevesztünk, jött a szokásos duma, ha nem tetszik, lehet menni. Megkérdeztem, hogy ezt most komolyan gondolja-e? Igen. Rendben. Ez volt novemberben kb. December 3-án költöztem. Mondtam neki többször is, hogy albérletet voltam nézni, szerintem nem nagyon fogta fel, vagy hitte el, de végül elköltöztem. Két körben, a barátnőm segítségével történt. Pár cuccot vittem és kész. 2 hétig sírtam majdnem minden nap, mert azért zavart, hogy így jöttem el, de ennek 8 éve lassan, megszoktam már :)
2015. aug. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%
Első válaszoló vagyok és borzasztóan érdekel,hogy miért lettem lepontozva?
2015. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!