Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok hogy zajlott a szülőkt...

Nálatok hogy zajlott a szülőktől való elköltözés?

Figyelt kérdés

Mennyivel előtte szóltatok nekik? Vagy "máról holnapra" történt? Mennyi időt vett igénybe összesen az egész lezajlása? Költöztető céget igénybe vettetek?


Mennyi idő után szoktátok meg, hogy már önállóak vagytok?


Kort is írjatok!



2015. aug. 12. 11:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
Itt divat egymást lepontozni.. én sem tudom, mit vétettem, de nem is érdekel. :D
2015. aug. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment mindenkinek a zöld kéz! :)
2015. aug. 12. 13:39
 13/17 anonim ***** válasza:

14 éves koromban mentem bentlakásos iskolába 4 évre. Szerintem anyámat jobban megviselte, mint engem.

Utána nagyobb váltás volt, hogy egyetemre a szülővárosomba mentem vissza és visszaköltöztem a szüleimhez.

Aztán végül összeszedtem annyit, hogy tudtam egy önálló lakást venni 31 koromban, azóta is önállóan élek, most már a feleségemmel.

2015. aug. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy honappal a 20. Szuletesnapom elott koltoztem el a baratomhoz. Volt otthon anyam, meg nagyanyam reszerol nyafogas, foleg, hogy gyorsan jott az otlet, de maximalisan megertettek a dolgot. Apam meg orult is hogy elmentunk.

Tul sok mindent elvinni nem kellett, 3x fordultunk az autoval, 1 het mulva mar nem laktam otthon. Szekrenyek, tv stb maradt, mert a paromnak is volt. A konyhabol vittem a komolyabb eszkozeimet, amikre magamnak gyujtottem ossze. Es ezen kivul ugye a ruhaimat, meg a fontosabb eszkozeimet.

Es az elso perctol imadtam veluk lakni! noha, volt a nyakamon egy haztartas meg egy 4 eves kislany plusz az apja egybol, de en tenyleg elveztem szinte minden egyes percet!

Kb fel ev utan mar igazi haziasszonynak, anyukanak ereztem magam :)

Ennek pont most 10 eve, azota van 2 kozos lanyunk is, szoval nem donthettem olyan rosszul :)

2015. aug. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

18 évesen télakoltam otthonról. Egyik percről a másikra, annyi ruhával, ami éppen rajtam volt, csak az irataimat vettem magamhoz. Költöztető céget tehát nem kellett igénybe vennem. :-))

Eleinte barátoknál, később idősödő hölgyeknél laktam, amíg összeszedtem annyit, hogy albérletben is megéljek. Ez nem volt olyan egyszerű, hiszen semmi holmim sem volt, az első napokban uganabban a ruhában voltam egyfolytában.

2015. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hát én sose laktam a szüleimnél, tulajdonképpen kifejezetten otthonom sincs még, de mondjuk úgy, ahol viszonylag a legtöbb időt töltöttem, onnan talán mostanság sikerül lelépni. Nagyon sokáig húzódik a dolog, időbe telnek ám a dolgok. Nem szólok én senkinek semmit, csak öcsém fog hiányozni. Kocsival viszünk le, amit tudunk. Új város, új lakás, új élet. Barátommal ketten. Alig várom.

18/L

2015. aug. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
23 évesen költöztem el, mert összeköltöztünk a barátommal. Nem egyik - napról a másikra történt. A szülők tudták, hogy készülünk az összeköltözésre, hogy spórolunk hozzá, hogy keressük az albérletet, majd hogy megtaláltuk, de még várni kell, mert a tulaj felújítja a lakást. Költöztető céget nem vettünk igénybe, páromnak van autója, többször fordultunk. Pár hónap az első bejelentéstől a konkrét költözésig már eltelt, hogy pontosan mennyi arra nem emlékszem. A költözéstől nem lettem önállóbb. Amíg a szüleimmel laktam is dolgoztam, ami kellett azt magamnak vettem meg, hétvégente ők általában nem voltak otthon, úgyhogy főztem , mostam, takarítottam (ezek elég jól mentek mire sor került a költözésre). Amióta összeköltöztünk a számlánkon be van állítva az automatikus havi utalás a bérletre, rezsire, tehát ezzel sincs gondunk. Néha fárasztó kicsit minden nap főzni, így nagy ritkán előfordul, hogy csak szendvicset eszünk ebédre :D Mostmár 2 éve külön élünk.
2015. nov. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!