Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy mégis itt...

Mit csináljak, hogy mégis itt maradjunk?

Figyelt kérdés
Február óta a mamámnál lakunk anyával,és a húgommal.Apám egy sarokkal arrébb él,mindig zaklatja anyát.Azért költöztünk ide,mert anyát fojtogatta,féltékenykedett,és elzavart minket.Mimdenkivel összehordta.Most persze,mióta anya hízott,helyrejött,hirtelen mennyire megbánta.(Egyébként apám füvezik,alkoholista)Anya az elején átjárt hozzá,húgom is átvitte,de nekem nincs kedvem látni.Utána ők ketten visszaköltöztek.Ment minden ugyanúgy,mint azelőtt.Nagyival ugyanazon a vélemémyen vagyunk,kutyából nem lesz szalonna.Régen nem dolgozott,nem fizet semmit (haszonélvező,én meg a húgom tulajdonosok vagyunk,viszont koskorúak).Most ismét könyörög,anyának azóta két barátja is volt,valahogy így bosszulta meg,hogy apa annak idején megcsalta(bár nem momdja el neki ki volt az).Bulizni is járt momdhatni,apánál kalitkában élt.Most dumál neki,megváltozott,ad pénzt,nem szeret egyedül lenni az üres házban.Anya gyenge jellem,hisz neki,a hétvégén vissza akar költözni,egyúttal velem is,mert nélkülem nem bírja ki..na ja.Szeretné ő is helyrehozni,azt akarja,hogy minden olyan legyen mint rég.De már nem lesz semmi olyan.Azt mondja,mindene benne van a házban.Ott van a kert,3 kutya(!),és minden más..Meg hogy neki ott mennyire könnyebb lenne.Fel akarja adni a szabadságát.Én a mamával jól megvagyok,nagyon szeretem.Vele akarok maradni,de anya azt mondja,mindenki arról fog beszélni,milyen trehámy,hogy itt hagy engem.De én nem akarom mindennap apa képét bámulni,nem szeretem őt,soha nem szerettem.S akkor jön a szokásos szöveg ,,mégis az apád".Tudom,hogy az,de nem érzem annak,kiskoromban se törődött velem.Ott feszültség van,cigiszag,de anyát nem érdekli,nem akarja azt csinálni,hogy nem adja meg neki a kitudjahanyadik esélyt.Hogy csináljam,hogy mégis itt maradjunk?Olyan mintha semmi rossz nem maradt volna meg a fejében.Pedig apa teljesem a földbe döngölte.Ilyen-olyan rncnak,kvának elhordta.Az apai nagyszüleim apa pártját védik,nem is ismerik,messze laknak innen.
2015. aug. 13. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Maradj mamádnál.
2015. aug. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
figyu nem kötelezhet téged a visszaköltözéssel, csak ha zsarukat hív,de ha mamád lakcímére vagy bejelentve akkor még annyit sem tehet.ha nem akarsz nem mész ha kell harapsz stb.
2015. aug. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ülj le anyukáddal és szépen,nyugodtan mondd meg neki,hogy te nem szeretnél vissza menni,mert mamàdnàl jobban érzed magad.Végső esetben próbàld meg mamàdat rábeszélni arra,hogy mondja el ő anyukádnak.Anyukád nem kötelezhet arra,hogy te vissza menj oda ahol nem szeretsz lenni.Mamádnál jobban biztonságban vagy.
2015. aug. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Annyit érhetsz el, hogy TE a mamádnál maradsz. Arra, hogy "mit fognak szólni az emberek", nyugodtan mond azt, hogy bárki előtt felvállalod, hogy apád miatt nem vagy hajlandó hazaköltözni, és nem arról van szó, hogy ő nem lenne jó anya, és "lepasszol téged a nagyinak.

Ha újra falba akarja verni a fejét, nem óvhatod meg tőle, legfeljebb segíthetsz neki, ha újra el akar jönni.

2015. aug. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A mamára se hallgat,megy a saját feje után.Oda vagyok bejelentve apámhoz,anya azt mondja ő az anyám,ő mondja meg,hol lakok,nem én.Hiába beszélek vele,nem tudom meggyőzni.
2015. aug. 13. 14:44
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt mondja,szíve szakad meg,hogy az egyik gyereke ott van az anyjánál,és hogy ő gondoskodik róla,pedig neki lenne kötelessége..Tipikus ,,szomorúvagyokgyerevisszanélkülednembíromki" szöveg.
2015. aug. 13. 14:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Légy határozott és ne engedj!

Így te legalább kimaradsz apád "bűvköréből", és anyádnak is nagyobb segítségére lehetsz, amikor újra bajba kerül (mert hogy baj lesz a visszaköltözéséből, az biztos, csak idő kérdése)

Addig is igyekezz minél többet törődni anyáddal is, beszélgess vele, találkozz vele rendszeresen, segíts neki ebben-abban, szóval éreztesd, hogy ettől még nem veszít el téged.

2015. aug. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt beszéltük,hogy ameddig nincs itthon(kb.6óra),átmegyek ilyenek,aztán visszamegyek a mamához.Anya szeretné,ha ott aludnák,a húgommal egy szobában,hogy visszaszokjon.A mama mondta,péntektől-vasárnapig (ameddig nem költözünk vissza) itt aludhatok nála.Megpróbálom ezt,ha nem megy inkább véglegesen itt maradok a mamánál.
2015. aug. 13. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!