Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi erre a megoldás szerintetek...

Mi erre a megoldás szerintetek? Mert elítélni mindenki nagyon el tud, de ha megkérdezem, hogy akkor mégis mi lenne a megoldás, akkor mindenki csak hápog.

Figyelt kérdés

Még egyetemen ismerkedtem meg a férjemmel, azonos anyagi körülményeink voltak. Összeházasodtunk, született 3 gyerekünk, én kerestem egy olyan állást, ami mellett el tudom látni a 3 gyereket, nem szakadok bele, de mégis szeretem. Nem fizet sokat, 170000-et keresek, előléptetésre nincs lehetőség. Mindeközben a férjem karrierje haladt előre, nagyon jó a szakmájában, sokat keres, kicsit több mint a 4-szeresét, mint én. Most már eljutottunk odáig, hogy nem kell nagyon sokat dolgoznia, tudjuk élvezni az életet. Teljesen jól élünk, boldogok vagyunk (nyilván vannak konfliktusok, mint mindenhol, nálunk sem csöpög a rózsaszín cukormáz a falról, de szeretjük egymást).


Viszont én rengeteg megjegyzést kapok, férjem családja, ismerősök, munkatársak szerint is kitartott vagyok, és a férjem pénzén élek jól. Ők aztán nem lennének kitartott naplopók, meg ingyenélők, nem lenne pofájuk külföldön mereszteni a s.ggüket más pénzén.

Lényegében persze igazuk van, a férjem fizetéséből élünk jól, az én fizetésem elmegy a megtakarításokra, meg biztosításokra, és ha külön kasszán élnénk, akkor kb a rezsi, meg az étkezés rám eső részét tudnám kifizetni, másra nem tellene.

De mi a megoldás? Költözzünk egy lyukba, hogy mindent tudjunk felesben fizetni? Ne menjek külföldre a családommal nyaralni, mert nem tudom kifizetni a rám eső részt? Váljak el a férjemtől, és keressek olyat, aki annyit keres mint én, csak hogy elmondhassam, hogy megélek a saját pénzemből? Keressek olyan munkát, ami többet fizet, és hanyagoljam el a 3 gyereket? Nevelje őket más, csak hogy elmondhassam, hogy mindent felesben tudjak fizetni?

Őszintén kérdezem, mi a megoldás szerintetek? Mert azt ezek a jóindulatú károgók persze nem tudják megmondani, csak szajkózzák, hogy ingyenélő, meg eltartott vagyok.

Amúgy nem szoktam ezzel foglalkozni, mi boldogok vagyunk így, megbeszéltük ezt, mielőtt a 3 gyerkőcöt is bevállaltuk, de ma 2 helyről is kaptam beszólást, és kicsit betelt a pohár.


2015. aug. 13. 12:49
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen feleslegesen pörögsz azon, hogy mások mit mondanak. Max. 10 percet jelentesy nekik az életükből, kit érdekel, ezalatt mit beszélnek?


Egyébként meg a 170 ezres nettó fizetés egy nőnél még így is kiemelkedőnek számít.

2015. aug. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim válasza:
85%

Ezek az emberek csak fèltèkenyek.

Mindenki örülne ilyen èletszínvonalnak.

2015. aug. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
96%
Ha mindkettőtöknek megfelel, minek törődsz azok véleményével, akik valószínűleg csak irigykednek?
2015. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
94%
A következő beszólásnál közöld, hogy kezd sárgulni a bőre.
2015. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
Egyet kell tenni le kell sza@ni nagy ívben,hogy ki mit gondol,vagy mond.Ha ti így vagytok boldogok,így kell élni.Nálunk én nem dolgozom,itthon vagyok a két gyerekkel,a férjem keres annyit,hogy így is gond nélkül tudjunk élni,eljárhassunk nyaralgatni stb.Baromira nem érdekel,hogy ki mit mond,nem az ő életük,a véleményüket meg akkor mondják el,ha megkérdezem,mert akkor talán érdekel,addig nem.
2015. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

Az esetek nagy részében nem szokott érdekelni, de ma anyósom is odaszúrt egy mondatot, meg az egyik munkatársam is, ráadásul fél órán belül, és kicsit felcsesztem az agyam. Szabin vagyok, úgy látszik jobban ráérek mérgelődni.

tudom, hogy irigyek, de azért iszonyú rosszul esik ám, hogy hiába dolgozom, hiába nevelek 3 gyereket, az nem számít, csak hogy a férjem keresetéből nyaralok, meg élek jól.

És az a durva, hogy nem kérkedek vele, nem szórom tele a facebookot a nyaralós képeinkkel, nem hordok méregdrága ruhákat, talán az autóm az egyetlen, ami kicsit drágább az átlagosnál.

2015. aug. 13. 13:01
 7/47 anonim válasza:
100%
Szerintem semmi közük ahhoz,hogy hogyan èltek !A helyedben elmondanám ezt nekik ès rövidre zárnám a tèmát.Ha megint elkezdik,megmondanam nekik,hogy nem fogok erről beszèlgetni ès pont.Senkinek nem tartozol beszámolóval azt gondolom.Ami tèged illet,szerintem gondold át TE mit szeretnèl .Ha boldog vagy így akkor nincs miről beszélni,a gyermekeid nevelèse éppen elèg èrtèket hoz a kapcsolatokba mèg ha nem pènzben mèrjük is.Az felbecsülhetetlen .Ha pedig szeretnèl többet keresni esetleg a vállalkozás indítása jó ötlet lehet szerintem.
2015. aug. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%
miért akkor most a te pénzed nem jelent semmit? hisz mint mondtad nem csak úgy elrakod hanem belemegy a megtakarításokba és biztosításba, ergó te is beleteszel a házasságba. Eltartott akkor lennél ha nem hogy nem dolgoznál semmit,de még otthon is csak meresztenéd a segged. Szóval akik neked beszólnak, tedd föl a kérdést jó akkor te hogy oldanád meg 3 gyerek mellett várom az isteni ötletedet? hidd el fülét farkát behúzza és elmenekül:D
2015. aug. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
45%
Erre szokás azt monmdani, hogy..Száli, te ne panaszkodsz, hanem dicsekszel....
2015. aug. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 Ügyet Lenke ***** válasza:
88%
ezek az emberek irigyek, dolgozol te is, meg nevelsz 3 gyereket, az is nagy munka, xard le magasról ezeket az embereket...kerüld ki őket, nem állj szóba velük...
2015. aug. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!