Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan tartjátok el minimál...

Ti hogyan tartjátok el minimálbérből a gyereketeket?

Figyelt kérdés
Egyedül "nevelem" az egyetemista lányom. Minimálbért keresek, az apja havi 20 ezer gyerektartást ad, így van nagyjából 90 ezer forintunk. A lányom amennyit tud, dolgozik az egyetem mellett. Így tőlem nem kér semmi másra, csak a bérleteire, ami 9 ezer ft/hó. Úgy értve semmi másra, hogy bevásárolni nyilván én szoktam, főzök rá, stb. A fizetésem majdnem fele elmegy a rezsire, egy-egy hétvégi bevásárlás pedig mindenki tudja, milyen könnyen beleszalad 7-8 ezer ft-ba. Ti hogyan spóroltok? Ha én egy gyereket nem tudok eltartani ebből a pénzből, a többgyermekes családok hogyan oldják ezt meg?
2015. aug. 17. 08:52
1 2 3
 1/30 Adam_Hack ***** válasza:
21%
Ha minimálbért keresek, eleve nem csinálok borjat. Ilyen egyeszerű a képlet. A többgyerekes család (már ha magyar származású, és szegény) a küszöböt rágja. A fekete emberek pedig segélyt kapnak, és abból tartják el a pujárókat.
2015. aug. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
24%

Na igen, le leszek pontozva én is, de az elsőnek igaza van - ezt hívják felelős gyermekvallalasnak.

Ha később alakul így az élet, akkor nálam biztosan felmerulne, hogy a gyerek vegyen fel diakhitelt

2015. aug. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nyilván egyetemista gyereket nem most vállaltam minimálbérre. Bár akkor sem dúskáltunk a pénzben, de régebben még volt 2 fizetés az apjával, plusz csinálhattam az eredeti szakmámat, ami most két térdműtétem után már nem megy. Azt nem akarom, hogy miattam fizessen évekig diákhitelt.
2015. aug. 17. 09:16
 4/30 anonim ***** válasza:
32%

A diakhitel pont erre van kitalalva. Nyilvan olyan diplomat nem erdemes megcsinalni, amivel utana nem lesz olyan allasa, amibol gond nelkul vissza tudja fizetni.

Az is egy megoldas hogy dolgozik mellette mint irod.


Meg osszeteheted a ket kezed, hogy legalabb lakni van hol es nem irod hogy lakbert is fizetni kene.

2015. aug. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
84%

Kedves első. Ne gyere már azzal, hogy minimálbéres bérért nem is vállaltál volna gyereket! Az eszedbe sem jut, hogy amikor a kérdező 18-20 évvel ezelőtt terhes lett, akkor jó anyagi körülmények között élt? Amikor nem minimálbérrel dolgozott, és volt mellette egy férj aki szintén jól keresett? Nyilván 18-20 éve nem 20 ezer forint volt a bére.

20 év alatt változik az ember élete, sorsa, a kérdezőnek ez jutott. Nem viheti el a lányát a kórházba, hogy

-doktor úr ! Igaz, 20 évet elkéstem vele, de abortuszt szeretnék mert minimálbéres lettem.


Sajnos vannak akik egyéb okok miatt ilyen helyzetbe kerülnek, de ugye akinek erről fogalma sincs az olyan mint az első kérdező. Fiatal, fingja nincs az emberi sorsról de osztja az észt.

Kedves kérdező.

Spórolni csakis a bevásárlásokkal lehet. Bizony nézni kell, hogy hol van akció, mi hol olcsóbb. Persze ha tud az ember elmegy másodállásba, vagy otthon vállal vasalást, varrást egyéb apróbb dolgokat.

2015. aug. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
39%

mivel dolgozik is mellette így a saját extra dolgait tudja fizetni. annak örülj,hogy helyi egyetemre ment,mert képzeld,hogy akinek kolit vagy albérletet kell fizetni,az mennyi pénzt elvisz. ha ketten lennétek akkor persze jobb lenne a helyzet.

egyébként én 2 minibálbéres szülő mellett nőttem fel egy testvérrel.sose éreztem semminek a hiányát. de gondolom ha nem saját lakásban éltünk volna kevesebb jutott volna mindenre. általában 3 gyerek után jár több támogatás,végig ingyen tk,étkeztetetés ingyen vagy nagyon kedvezményesen stb..azért ez nem mindegy.később egyetemen szociális ösztöndíj stb.de nyilván erre nem lehet alapozni,de ahogy észrevettem azoknál a barátaimnál akiknél 2 tesó volt,mindig több támogatásban részesültek mint én 1 tesóval

2015. aug. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
24%
Hát nézd, elméletileg azért jár egyetemre, hogy a saját jövőjét biztosítsa, ha elvegzi, jól fizető munkát vallalhasson. Ebbe bele kellene hogy férjen a diakhitel
2015. aug. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
28%

Ja, hogy valaszoljak a kerdesre is: Sehogy. Azert mentem kulfoldre. Mert sajat lakasunk nincs, ellenben nekem kell segitenem a nyugdijas szulot is, aki egyedul nem boldogulna (neki sincs sajat lakasa), a csokkent munkakepessegu ocsemet, es emellett persze eltartani a "sajat" csaladomat.

Itt, ha nem is bosegesen, de meg tudunk elni, otthon erre eselyem se lenne.

31f

2015. aug. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanolyan nehezen, mint te. Nem minimálbért keresek, de nem sokkal többet, a férjem meghalt, egyedül nevelek egy óvodást, mivel a fizetésem meghaladja a létminimumot nem vagyok jogosult szinte semmire sem a félárvaságit kivéve. Nem is puncsolok sehol sem inkább segélyért meg ilyesmi, mert megalázó és még sorolhatnám. Egyedül kell megoldanom mindent, ráadásul fejlesztésre jár a gyerek, mert nem akar beszélni sem, csak néha mond mondatokat. A kiadásokon próbálok spórolni, például nincs tv előfizetésem sem, csak a net. Telefonálni nem szoktam csak ha feltétlenül kell, abból sincs előfizetésem. Magamnak nem veszek ruhákat stb. Kirándulásokból az ingyeneset választom, bérletem van, így sok helyre eljutunk. Azok akik szerint minimálbérre nem kellene gyereket vállalni üzenem, hogy nem mindenki úgy tervezte az életét, hogy majd kettesben fog tengődni a gyerekkel minimálbérrel. Mindig közbejöhet valami. Konkrétan most a gyerek miatt nem tudok annyi munkát vállalni amennyit szeretnék. Segítségem pedig nincs (nagyszülő stb. ) A többgyerekesek nem tudom hogy oldják meg, de a három vagy többgyerekeseknek nem kell fizetni az ételért, stb. Kapják az anyaságit, a gyest, a gyerek meg tengődik.
2015. aug. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudok érdemben segíteni, nincs gyermekem és a dupla fizetésemből sem jövök ki sajnos, de az 1-2-nak üzenem, hogy ekkora IQ-val ők se vállaljanak "borjat"...
2015. aug. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!