Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elvinnétek ezek után a...

Ti elvinnétek ezek után a gyereketeket a nagyszülőkhöz?

Figyelt kérdés

Két hónapos babánkkal meglátogattuk a hosszú hétvégén a szüleimet.


Anyám már a legelső nap kiborított, folyamatosan azzal cses.zegetett, hogy szemét és gonosz vagyok, amiért a babát felveszem evés közben is büfizni, mert hát hogy sír szegény gyerek. Hiába mondtam neki, hogy de muszáj, különben fájni fog a hasa (tápszeres a baba, cumisüvegből eszik).


Majd ezek után a babának is elkezdte azt gügyögni, hogy "anyád milyen szemét, ugye milyen gonosz anyukád van?". A tizedik ilyen alkalom után kiakadtam és megkértem, hogy ezt fejezze be sürgősen.


Ezek után anyám közölte hogy oké, akkor "nem szól hozzám, sőt a babához se, mert engem is ő nevelt, és milyen elb@s.zott ember lett belőlem, így jobb ha inkább rá se néz a gyerekre, hátha őt is elrontja".


És bevonult a konyhába duzzogni. És ugyan a konyhaajtót becsukta, de odabent cigizett, pedig előzőleg megkértük, hogy amíg a baba náluk van, menjenek ki a teraszra dohányozni. De nem, ő csakazértis bent bagózott, és a csukott ajtó alatt simán kijött a füst a nappaliba. Pláne hogy ahogy jött-ment, percekig tárva hagyta az ajtót. Amikor szóvá tettem, hogy ezt azért mégse kéne, nem miattunk, hanem az unokája miatt, akkor rám förmedt, hogy "nem lesz a gyereknek semmi baja, és egyébként is becsuktam az ajtót, nem?".


Ez másfél napig így ment, amikor már a birkatürelmű férjem is megelégelte a dolgot, és ő is rászólt anyámra, hogy ne bagózzon már a házban, amíg ott a baba.


Ez hatott, utána már szépen kifáradt dohányozni, ahogy mindenki más rajta kívül (apukám, férjem és a rokonok, akik jöttek babnézőbe). De a megjegyzéseit mások előtt akkor is folyamatosan nyomta ("remélem, a gyereknek nem lesz olyan kibírhatatlan természete mint neked", "még szerencse hogy az apjára hasonlít, mert te undorítóan nézel ki", "miért a férjed eteti a babát, amikor te vagy az anyja", stb).


Én ezek után úgy döntöttem, többet nem megyünk oda, vagy legalábbis egy jó darabig (évekig), a férjem szerint viszont ez túlzás.


Ti mit gondoltok?



2015. máj. 26. 11:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Hogy igazad van ... Feléért se mennék a közelébe jó darabig.
2015. máj. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Ha ilyen anyám van (bár az enyém már most rosszabb eset), eleve nem vállaltam volna be egy hosszú hétvégés látogatást. Nyilván tudom akkor róla, hogy az én kedvemért nem fog lemondani a benti bagózásról, különben is: ahol mindennap dohányoznak, olyan savanyú, büdös szag van beleivódva már a falakba is, hogy sosem viselném el napokra.
2015. máj. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

Én is hanyagolnám a látogatásokat - és őt se engedném jönni hozzánk.

Aztán, ha egyszer előkerül, hogy miért van ez így, akkor elmondanám. Aztán, ha látom, hogy a másik fél megértette, hogy ez nekem rosszul esett, hogy ezt nem így kéne csinálnia, akkor lehet újból találkozni. De amíg ilyen hülyeségeket beszél, meg nem törődik azzal, hogy cigifüstöt nyel a gyerek, meg arra akarna rávenni, hogy ne büfiztessem a babát és fájjon a hasa - addig nincs találkozás.

2015. máj. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%
Én úgy gondolom, hogy eddig is baromi rossz lehetett a kapcsolatod az anyáddal. Sejthetted volna, hogy nem érdemes összezárva lennetek napokig. Anyádnak joga van ahhoz, hogy legalább néha lássa az unokáját, tehát a megoldás az, ha nem napokra mentek át, hanem mondjuk egy rövidebb délutánra. Ha nagy a távolság, akkor reggel indultok, este haza.
2015. máj. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
13%

szerintem kissé túlreagálod


1. tényleg nem fontos evés közben büfiztetni - sőt csak ártasz mert a gyerek még nem érti h miért veszed el tőle az ételt mikor még ő éhes ... kvázi kapkodni fog vele mert attól "fél" majd h éhes - habzsolni fog ami nem jó, ettől fog sokkal több levegőt nyelni ... a többit gondold utána

a babák teljesen jól tudják szabályozni az evést és a levegővételt

hagyd h jól lakjon utána büfi

a hasfájás nem ettől van hidd el !


2. a gyerek nem érti amit mondanak neki szal tökmindegy a szavak értelme


3. a dohányzás rendben azt nem kellet volna neki.

de ha teszem azt kint zuhog az eső tuti nem szóltam volna érte - azért nem ázzon már meg


és nem tilthatod el a nagyszüleitől a gyereket már csak jogilag sem !

és nem azért de hosszú távon magadnak és a gyereknek ártasz ezzel !

2015. máj. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
24%

Hát ez számomra elképzelhetetlen, szerintem nagyon eltuloztad.

Amúgy nem kell a babát éves közben bufiztetni.

2015. máj. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom eddig is ilyen volt az anyád. Mintaanya, mondhatom :-( Én biztosan nem keresném a társaságát, persze mondani könnyű de gondolom a te fejedben is az volt, hogy milyen jó lesz együtt babázni anyukáddal, de ezek szerint ő nem az a tipikus nagymama, az meg hogy téged szid a gyereked előtt (még ha csak viccből is, bár nem úgy tűnik), az meg a hab a tortán...
2015. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 acelsziv ***** válasza:
64%

5 - re ne hallgass orbitális ökörségeket beszél.

A mi babánk anyatejes volt, tehát a tápszeres etetésbe nem szólnék bele, de szerintem elég a végén büfiztetni.

A gyerek nem hülye csak kicsi és érti amit beszéltek neki.

Anyád meg ne bagózzon a baba mellett. Még akkor sem ha szakad az eső. A bagó nem létkérdés a baba egészsége viszont igen.

És eltilthatod tőle ha így viselkedik, mert megzavarja a gyereket azzal, hogy téged szapul előtte.

Egyszerűen ne menjetek hozzájuk. Ha jönni akar ne engedd és mondd meg neki, hogy miért. Majd ha magába szállt és kinőtte ezt a gyerekes duzzogást akkor jöhet.

Igazából csak azt nem értem, minek maradtatok még ott ilyen előzmények után?

2015. máj. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Az evés közbeni büfiztetést a gyerekorvos ajánlotta. Nagy mennyiségeket eszik a baba, és mohón is, ha nem vesszük fel 4-5 percenként büfizni, akkor rétegesen marad a levegő a gyomrában és fáj neki. Kipróbáltuk a csak a kaja utáni büfizést, nem vált be, ordított utána szegény elég sokáig, így meg nyugi van.


Szívem szerint én is azonnal pakoltam és hazajöttem volna, amint anyám elkezdte a műsorát. De nem akartam kiszúrni apukámmal és a rokonokkal, akik annyira vártak már minket és főleg persze a babát.


Azért mentünk le, mert anyám égre-földre esküdözött, hogy nem dumál bele a dolgomba, nem szólogat be, és kimegy cigizni a teraszra, mert "egyáltalán hogy képzelem én, hogy ennyire nem képes az unokájáért". Hittem neki, de már látom hogy hiba volt.

2015. máj. 26. 12:18
 10/24 anonim ***** válasza:
92%
Az ígéreteknek felesleges hinni. Az emberek nem változnak csettintésre. Ez mese.
2015. máj. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!