Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azokat a anyukákat kérdezném,...

Azokat a anyukákat kérdezném, akiknek a párja kevés időt tud csak a családjára fordítani, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
A párommal van egy közös 16 hós gyermekünk,a frjem többet dolgozik,minden munkát elvállal itthon is(ez nem is gond,mert kell a pénz,most h én kevesebbet kapok).De a párom annyi időre nem tud elszakadni a munkától,h nagy melegben elmenjünk a strandra a kisfiunkkal 3-4 óra hosszára,vagy nálunk a környéken ingyenes rendezvényekre,koncertekre eljöjjön velünk...nekem ez már annyira rosszul esik...biztos jönnek mjd olyan válaszok,h n miért nem tudok egyedül a gyerekkel programot csinlni...negatív válaszokat nem szeretnék...a kisfiamat próbálom elvinnk ide-oda,játszóházba...csak már hinyzik,h együtt legyen a család...a párommal való közös beszlgets is nagyon kevés... 😠
2015. aug. 22. 11:40
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
23%
19. Azért annyira nem szakadhatsz meg a munkában, ha most is itt bas.zod a rezet egész nap! :d
2015. aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
18%

Tudod egy 1 èves gyereknek nem tudod megmondani, hogy ne dobálja szèt a játèkokat.

A mosógèpet meg nem tömöm tele, a gyerek ruháit is naponta mosom, mert tudod ő mèg leeszi, a játszótèren össze koszolja.


De itt be is fejeztem a beszèlgetèst.

Mondom tèrjünk vissza rá akkor ha lesz gyereked, remèlem akkor is ekkora mellènnyel leszel, hogy te milyen überf.@sza vagy :)

2015. aug. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
19%
Persze a gyerek alszik, ilyenkor nekem is kijár egy kis netezgetès.
2015. aug. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
49%-os, tudod értelmezni amit írtam? Igen, oviban van, addig míg dolgozom. Hattól dolgozom délig, fél 1re megyek a gyerekért, míg alszik megfőzök, kitakarítok, ha felébred megyünk játszótérbe, játszóházba, utána vacsora, fürdetés, altatás. Ugyanis a munkába nem vihetem be, tehát abban igazad van, hogy nem lóg egész nap a sarkamban. De cseréljünk ha gondolod, bár inkább lógna egész nap rajtam, és pepecselhetnék egy főzéssel két órát. Ugyan is ezt a luxust nem engedhetem meg magmnak sajnos.
2015. aug. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
4%

"Tudod egy 1 èves gyereknek nem tudod megmondani, hogy ne dobálja szèt a játèkokat.

A mosógèpet meg nem tömöm tele, a gyerek ruháit is naponta mosom, mert tudod ő mèg leeszi, a játszótèren össze koszolja"


De minek?? 2 db ruhája van összesen, hogy minden nap ki kell mosnod?


Egyébként meg nagyon rossz szülő lehetsz, mert igenis nevelni kell a gyereket és nem megengedni neki mindent! Értelmesen, finoman elmagyarázni neki, leállítani, kivenni a kezéből az olyat, ami nem oda való. Ha úgy állsz hozzá, hogy "úgyse lehet", persze, hogy 2 óra az ebéd, mert nem tudod megnevelni...

2015. aug. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
29%

Ne haragudj kicsit fèlre èrthetően írtad.

Amúgy nem tudom ki honnan vette, hogy 2 órát pepecselek?

Mint mondtam, felhoztam egy pèldát, hogy egyszer előfordult ilyen is!

Egyszer előfordult, csak hogy mindenki èrtelmezni tudja.

2015. aug. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%

Tudod èn nem szeretem ha a szennyeskosárban állnak a ruhák.

Te igazi gyerekszakèrtő vagy, már nagyon nevetek rajtad :D Már a nevelèsem is kritizálod, esetleg mèg valami?

A kisgyerek olyan, hogy játszás közben minden játèkát előszedi, amit utána szèpen eggyütt összeszedünk.

2015. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
68%
Rakjátok be a gyereket a kiságyba, míg főztök, ha ennyire nehéz mellette megcsinálni.:D
2015. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
7%

Nekünk két megoldásunk volt.

Először úgy szerveztem programokat, hogy ő közben pihenhet. Strand, játszótér, játszóház mind ilyen, csak főleg én ugráltam a gyerekhez.


A munkába állásom is szóba került, de a helyi bölcsi rémes, több ismerősünk kivette a gyerekét pár hónap után. Van egy, közel a munkahelyemhez, oda beírattuk a gyereket, de felújítás miatt 2 csoporttal kevesebb üzemelt, csak 20 hónaposan tudott kezdeni. Ez sem oldott meg minden problémát egy csapásra, a lányunk sajnos tipikus példája lett a 2 hét bölcsi-2 hét otthon betegen elméletnek. Az első 4-5 hónap után lett jobb, akkor mondta le a férjem fixen a pluszmunkáját.

2015. aug. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
68%

Egy éves múlt a gyerekem, de nem érzem azt, hogy bele kéne szakadnom az itthoni munkába.

Főzni akkor főzök, amikor alszik (főleg, ha olyan típusú a kaja, aminél kezet kell mosni, ha ki akarok szállni belőle).


A napi felmosás, porszívózás szerintem kicsit túlzás, ha nincs cipőben bejárkálás és/vagy szőrét hullató állat a lakásban. 24 óra alatt nem gyűlik össze annyi kosz, hogy érdemes legyen nekiállni. A napi szintű felmosás, minden lesikálása szerintem már valami kényszerbetegség lehet.


A játékokat sem értem, minek naponta többször elpakolni?

Napközben széthord, amit széthord, aztán este együtt beledobáljuk őket egy nagy tartódobozba. Ha nem segít a gyerek, akkor 5 perc, ha ő is segít, akkor 10-15. (Mert muszáj elmélyülten megvizsgálni mindegyik játékot, mielőtt beledobja a dobozba...)

A lakás felét megcsináltuk gyerekbiztosra. Alul nincs semmi, ami rá veszélyes lehetne. Éles sarkokon sarokvédő. Rácson átmászni nem tud. 20-30 percre ott tudom hagyni úgy, hogy néha ránézek, de mindenképpen hallótávolságban vagyok. Ha ki kell mennem, akkor vagy az ágyába vagy a járókába teszem és zsebre vágom a bébiőrt.


A házimunkák nagy része meg gépesített. A mosogatógép ki- és bepakolása kb 5 perc. Max. napi egyszer. Mosni elég heti 1-2 alkalommal. Ott is a gép végzi a meló oroszlánrészét. Szétválogatni és bedobálni a ruhát 5 perc. Kiteregetni legyen 10 és akkor rábambultam közben a tévére is. További 10 perc összehajtogatni és eltenni.


A gyereknek meg nálunk valamilyen csoda folytán sikerült megtanítani, hogy a komód bal oldali ajtaja szabad préda. Ott játékok vannak, kipakolhatja, de az ajtót vissza kell csukni utána. A jobb oldali ajtó mögött hivatalos papírok vannak. Azt nem nyitogatja, mert megtanulta, hogy nem szabad.

Sőt, a számára elérhető magasságban levő routert és médiaboxot sem piszkálja, mert párszor elmondtuk, hogy az tiltott, rászóltunk.

Cserébe rengeteg más dologhoz meg szabadon hozzáférhet, így a 4-5 tiltott dolog betartható számára.

A konyhába nem engedem ki, mert a forró sütő, vagy a tűzhelyen levő forró folyadék közelében ne legyen gyerek. Majd ha akkora lesz, hogy ezeket a veszélyeket érti, akkor mozoghat arrafelé is.

2015. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!