Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonykor család helyett...

Karácsonykor család helyett wellness? Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Előző év karácsonykor megfogadtam hogy én egy darabig kihagyom ezt a karácsonyi idegbetegséget.

Nálunk a feszültségen kívül nemsok van.

Először ott kezdődik,hogy a karácsonyi nagytakarítás csak az idegességet csinálja,ez sincs meg az sincs meg stb...

Aztán anyukám pék,délbe hazaesik a munkából,ideges, feszült hiszen mindjárt jönnek a vendégek,de még semmi kaja nincs meg, a sütiről ne is beszéljünk. Jönnek a rokonok, némelyik részeg,oké elviseljük,mosogatás,nem férünk egymástól, az egyik fázik a másiknak melege van.


Ebben az évben lefoglaltam egy wellness szállodába szállást dec.24-27 között az élettársamnak és magamnak, szóltam a családnak hogy ne készüljenek semmilyen ajándékkal,mert nem leszünk itthon. Én pihenni szeretnék!


Erre kaptam hideget meleget,hogy karácsonykor a családdal kell lenni stb... kinek mi a véleménye erről?23/L


2015. aug. 23. 00:20
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%

Ha nálatok tényleg ilyen bolondokháza van, akkor menjél inkább wellnesezni. Emlékszem még arra, amikor nálunk is nagy családi banzájok voltak, anyám munkából hazaesve nekiesett, kb egy évnyi retket akart fél nap alatt levakarni a házról, szőnyegpucolástól az ablakmosásig minden fél nap alatt akart megcsinálni, meg közben 6 féle kaját főzni, sütik...Én is utáltam. Azon kívül persze, hogy én is pattoghattam, mint a nikkelbolha, ő olyan ideges volt, hogy szólni nem lehetett hozzá, az egész karácsony arról szólt, hogy idegbetegként robotolunk a házban, konyhában, kiszolgáljuk a rokonokat, majd mi megyünk, és mire hazaértünk/elmentek, addigra már az embernek az élettől is elment akedve, mert természetesen nem lehetett élvezni ezeket az együtt töltött perceket sem, mert vagy mi voltunk vendéglátók, vagy másnap mi mentünk, mindig valaki rinyálása volt a középpontban, akinek nem lehet beszólni...Áááá, hála az égnek ennek már vége.

sose értettem, hogy miért pont akkor kell nagyzakarítást csinálni, miért kell annyi kaja, miért nem lehet előkészíteni legalább azt, amit lehet...Így hiába pár nap szünet, az ember egyrészt élvezni sem tudja, másrészt fáradtabb utána, mint egész évben előtte...Ha valakinek ez kell, hát szíve joga csinálni, de nekem csak egy életem van, ilyen agybajra nem pazarolom az időmet.

2015. aug. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
85%
Vigyél magaddal! :)
2015. aug. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
51%

anyukád pék, hulka fáradtan esik neki az ünnepnek.

Az fel se merült benned, hogy mire hazaér, te megfőzz és takaríts???

2015. aug. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
46%
Nem hat! Mindenki csak beesik zabalni.
2015. aug. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
52%
Jobb is, ha wellnesseztek. Ket emberrel kevesebbnek kell anyuksdnak ugralni.
2015. aug. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
70%
Persze, egy ember agybaja (fél napba sűrítve akar egy hétre való takarítást, főzést, mindent besűríteni) miatt ugráljon a kérdező is? Én úgy gondolom, hogy a segítség egy dolog, ha közös érdek és cél van, de ne máséval verjük már a csalánt, azért mert egy ember italálja, hogy mit kell csinálni. Ha csak ő ragaszkodik ehhez az egész elmebajhoz, és neki erőn felüli, akkor nem a lenne a megoldás, hogy anyuka adja lejjebb a vágyálmait? Vagy esetleg, talán ne karácsonyra időzítse a nagytakarítást, hanem csinálja meg november végén? Esetleg süssön előre és ne 24-én délután? Saját magát is tönkreteszi benne, a saját örömét az ünnepben, na meg most őszintén: kinek jó társaság egy ideges, kapkodó asszony, anya?
2015. aug. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
73%

A te életed, úgy töltöd a karácsonyt, ahogy akarod.

A mi családunkban azonban ez elképzelhetetlen lenne.

2015. aug. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
22%
Nem értem az előttem szólót. Nem arról szól a karácsony, hogy akkor is együtt ülünk, és nézzük egymást farkasvicsorgással, ha a hideg kiráz tőle.
2015. aug. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Csináld úgy, hogy nektek a legjobb legyen, de azért arra figyelj oda, nehogy megbànts valakit.

Én is szívesen tölteném a karàcsonyt ilyen helyen, de még pici a lànyunk, neki ez fontos.Miatta meg nekem is.Csak se a férjemnek, sem nekem nem élnek a szüleink, szóval nàlunk kis banzàj van.Max öcsémék jönnek.Ez lesz az első karàcsony Apum nélkül, màr most rossz:(((

2015. aug. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
74%

# 18


Szerintem elképzelhető, hogy azért írta, hogy náluk ez elképzelhetetlen lenne, mert talán azokhoz a családokhoz tartoznak, ahol jellemzően jó hangulatban telik a karácsony, nem pedig "arról szól, hogy akkor is együtt ülünk, és nézzük egymást farkasvicsorgással, ha a hideg kiráz tőle."

2015. aug. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!