Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonykor család helyett...

Karácsonykor család helyett wellness? Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Előző év karácsonykor megfogadtam hogy én egy darabig kihagyom ezt a karácsonyi idegbetegséget.

Nálunk a feszültségen kívül nemsok van.

Először ott kezdődik,hogy a karácsonyi nagytakarítás csak az idegességet csinálja,ez sincs meg az sincs meg stb...

Aztán anyukám pék,délbe hazaesik a munkából,ideges, feszült hiszen mindjárt jönnek a vendégek,de még semmi kaja nincs meg, a sütiről ne is beszéljünk. Jönnek a rokonok, némelyik részeg,oké elviseljük,mosogatás,nem férünk egymástól, az egyik fázik a másiknak melege van.


Ebben az évben lefoglaltam egy wellness szállodába szállást dec.24-27 között az élettársamnak és magamnak, szóltam a családnak hogy ne készüljenek semmilyen ajándékkal,mert nem leszünk itthon. Én pihenni szeretnék!


Erre kaptam hideget meleget,hogy karácsonykor a családdal kell lenni stb... kinek mi a véleménye erről?23/L


2015. aug. 23. 00:20
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
75%

Alapvetően úgy gondolom, anyukád a hibás, ha nem képes megszervezni rendesen a karácsonyt. Elvégre is ez nem egy váratlan "beesnek a vendégek, jaj, eléjük kell rakni valamit". (ezt úgy mondom, hogy pontosan tudom milyen az, még szenteste is dolgozni, és is kereskedelemben dolgozok)

Ha ő ezen a fejetlenségen nem akar változtatni, akkor semmi joga beleszólni, ha más nem kíván benne részt venni.

2015. aug. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
82%

17-es 18-asnak: 20-as teljesen jól megértett. Ha kiráz a hideg attól, hogy a családdal kell tölteni a karácsonyt, akkor az az én szememben nem is igazi család, és akkor nem is kell együtt lenni.

Nekünk is megvannak a magunk nézeteltérései, nem mindig rózsaszín minden, de alapvetően nagyon is összetartó család vagyunk. Én pedig nagyon adok a hagyományokra, mindig igyekszem valami "pluszt" feleleveníteni a rég idők karácsonyaiból, hagyományaiból. Mi az a fajta család vagyunk, akik már hetekkel korábban ráhangolódnak az ünnepre, megvan a menetrend, ki, mit, mikor csinál, nincs veszekedés, nincs rohanás. (Ettől persze még elfáradunk, mire minden készen van, de számunkra nagyon is megéri.)

De mondtam, megértem azt, aki inkább elutazik, sokan csinálják ezt manapság, de a kérdező a véleményemet kérdezte.

2015. aug. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ a véleményem, hogy megpróbáltatok-e valamit tenni az ügy érdekében.

Néhány éve mi is besokalltunk - egyetemisták voltunk a húgommal, volt hogy 23-án még vizsgáztunk, anya meg leüvöltötte a fejünket, hogy miért nem vagyunk otthon takarítani, főzni, ésatöbbi.

Nem léptünk le, hanem mondtuk neki, hogy idén mi vállaljuk a dolgokat és ne aggódjon, csak csinálja meg a bejglit. Előtte héten sütöttünk aprósüteményt meg mézeskalácsot, azt hazavittük. Otthon anyukám már tiszta stresszben volt, hogy mi lesz.

Annyi lett, hogy csak azt a részt takarítottuk ki, ahol karácsonyoztunk, de ott se mindent - a kötelező ablakmosást például sosem értettem. Elhúzom a függönyt és kész. Majd lemosom az ablakot, ha nem mínuszok röpködnek kint.

A kajához volt ugye kétféle sütink, emellé vettünk vagy tíz kiló gyümölcsöt - mindenki imádta, karácsonykor úgyis sütimérgezést kapnak az emberek. Vacsorára pedig pizzát sütöttünk. Anya persze kitért a hitéből, hogy ezt hogy képzeltük.

De az eredmény: fél nap alatt kényelmesen meglett minden, nem lettünk hullafáradtak, és a pizzát még a legválogatósabb gyerek is szó nélkül megette.


Nem azt mondom, hogy feltétlenül így kell csinálni. De mielőtt lelép az ember, azért érdemes megpróbálni segíteni a másiknak. Például szuper ajándék lett volna anyukádnak egy mosogatógép, amit előre odaadtok, és a karácsonyi nagy mosogatásokat már a géppel lehet csinálni. Már ennyi is sokat dobott volna az ünnepen.

2015. aug. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
80%

mi már évek óta ezt csináljuk csak wellness nélkül.

egyszerűen közöltük hogy nem fogadunk vendégeket és mi sem megyünk sehova és fuck.

azért azt hozzátenném hogy a családban én vagyok alapból az ügyeletes szörny egy csomó dologhoz való hozzáállásom miatt, az egyik a karácsony :)

egyébként én szoktam sütni a családnak, és főzni is finomat, de nincs rokonturné, képmutatáshegyek, elvárások meg ilyen szarok.

ajándékot sem veszünk egymásnak, csak a lányom kap, mert ő még kicsi.

2015. aug. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
59%
jol tetted!! én 4 éve Kenyába mentem egydul karácsonykor :D azota ezt már nem tehetem meg, mert van egy 6 honapos kisfiam és férjem..
2015. aug. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
60%
nem gondolod hogy kevesebb lenne a stressz ha te is kivenéd a részed a szervezésből, ahelyet hogy bármit csinálnál inkább lelépsz
2015. aug. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
39%

" egy évnyi retket akart fél nap alatt levakarni a házról, szőnyegpucolástól az ablakmosásig minden fél nap alatt akart megcsinálni, meg közben 6 féle kaját főzni, sütik."


Akkor ti is szépek vagytok, ha egész évben egy seprűt sem fogtok meg, hogy év végére retek van. Miért anyádnak kéne mindent egyedül csinálni?


Nyugodtan lehet karácsonykor "fuck"-ot inteni, mint valaki írta, de majd hozzátok is így fognak viszonyulni a környezetetek.

2015. aug. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell egyből a kérdező torkának ugrani. Nálunk anyám akkor is nagytakarítana, ha én előző nap mindent megcsinálnék, mert "nem jól van az úgy, én tudom hogyan kell".... bármi házimunkát csinálok, ő megcsinálja utánam újra.

Vannak emberek, akiknek nem lehet egyszerűen segíteni.

2015. aug. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
19:56-os. Szerintem ennel a fuck-os hozzaszolonak mar to szot beintettek. Ez az egyik emberke a Sok hulye kozott akik affektalva visitanak, hogy help, please, sorry, full, mert ez ugrik be nekik, de angolul meg nem tudnak. Ilyen fajta kid eberkeket mar tobbszor kitargyaltuk itt. Itt meg kinevetjuk Omer, az igaz eletben szora sem erdemesek.
2015. aug. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!