Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Iszonyúan idegesít a nővérem,...

Iszonyúan idegesít a nővérem, mit csináljak, hogy ne legyen bennem ez a tüske?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves lány vagyok, a legidősebb nővérem lassan 31, és itthon lakik velünk. Pedagógus, ezért hát elég kevés a fizetése, de nagyjából semmi spórolt pénze nincsen, mert heti 4x jár el bulizni, vagy táncórákra, nyaralni is legalább 4x volt. A szüleink nem fizetik ki nekünk a jogsit. Amivel nekem nem is lenne bajom... De a 31 éves testvéremnek a nagymamám kifizeti a teljes jogsiját. A mamám már nagyon öreg, és nem akarja, hogy a pénze rossz kezekbe kerüljön. Haragszom a testvéremre, mert elfogadja a pénzt, nagyim kis nyugdíját, és azért is haragszom, mert a szüleink házában lakik még. Elég kicsi a házunk... a szüleim nincs saját hálószobája, a nappaliban alszanak. Nem akar elköltözni, nincsen barátja, és mint mondtam, félretett pénze sem. Azt mondja albérletbe nem akar menni, mert akkor sosem lesz pénze egy saját kertes házra. Iszonyat pénzeket költ el nagyon drága ruhákra, anyukám is nagyon feszült miatta, mert a házimunkában nem igen segít. Ez a feszültség meg rám is rámragad. Visszatérve a jogsira... Én orvosi egyetemre járok, majdnem kitűnő tanuló vagyok, és most fogok az ösztöndíjamból, meg a nyári munkámból összerakni a pénzemet a jogsira. Rossz, hogy idén nagyjából semmit sem fogok tudni vásárolni magamnak, és rossz, hogy a testvéremnek minden szó nélkül ki lesz fizetve, nekem meg nem. Irigy vagyok, belátom, de nagyon zavar. Hogy lehetne ezt leküzdeni? Vagy mit csinálhatnék?


2015. aug. 28. 20:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%

Irigy vagy, de teljesen jogosan. Ha valóban úgy van,ahogy leírtad, akkor a nővéred...hát nem hiszem, hogy jó minta a gyermekeknek,akiket tanít.

Minden esetre sok mindent nem tudsz csinálni. Nyeld le,és legyél büszke magadra azért,mert te mindenért megdolgozol, és semmit nem tesznek csak úgy a feneked alá. Ha pedig idősebb leszel, igyekezz elkerülni ezt a magatartásformát.

2015. aug. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
46%

Azert kivancsi lennek a novered verziojara is, nekem ez a tortenet kicsit egyoldalu.

Nem hiszem, hogy a csaladod tamogatna egy ingyenelo naplopot, a semmiert cserebe.

Ahogy az is gyanus, higy te szegeny kituno tanulo miss tokely pedig semmi nem kapsz.

Nem azt mondom, hogy nincs igazad, de azert semmi sem ennyire fekete es feher.

2015. aug. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Te sajnos semmit. Anyukádéknak kellene tenni a helyzet ellen.
2015. aug. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
59%
Gondolj arra, hogy neked rezidensként jóval kevesebb fizud lesz, mint ami most a nővérednek van. Mindjárt nem fog idegesíteni a jogosítványa.
2015. aug. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Kedves második!


Ez így van. A testvérem fel van azon háborodva, hogy más szülők a gyerekeiknek lakást vesznek, neki miért nem. Én ilyet egyáltalán nem várok el a szüleimtől. Apukám már 61 éves, anyukám is már elmúlt 50. Én nem tervezek ilyen idős koromig itthon lakni, bár tudom, hogy nem egyszerű. Ha szólok anyunak, hogy kellene egy nadrág, persze, megveszi. Nem arról van szó, hogy én nem kapok semmit. Nem élünk rosszul, csak anyukám igyekszik belénk nevelni, hogy mindenért meg kell dolgozni. A testvéremmel pedig napi szinten összeveszik ezek miatt az anyám. Sokszor megy a kiabálás. És ez engem is feszültté tesz, mint monstam.

2015. aug. 28. 20:49
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a nővérednek, hogy ha ennyire akar egy nap egy kertes házat, akkor nem ártana erre elkezdeni pénzt félretenni, és nem kidobni több tízezret mindenféle ruhákra. Különben miből várja, hogy egy nap majd lesz pénze rá?
2015. aug. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy persze nem a semmiért cserében van itthon. Anyunak havonta fizet, de ezen is szinte heti rendszereséggel megy a vita, mert hogy másoknak nem kell fizetnie a szüleinek. Szerintem pedig ez elég alap.
2015. aug. 28. 20:57
 8/31 anonim ***** válasza:
74%

Ezt nem most kellene megoldani. Anyudék helyében azt mondtam volna, amikor dolgozni kezdett, hogy innentől a fizuja felét leteszi, akkor lakhat és ehet otthon. Ők meg félrerakhatták volna neki a pénzt, 6-7 év alatt bőven összejött volna annyi, hogy beleugorhat a lakásvásárlásba. Kertes házat majd építsen a férjével, ha lesz.

Te meg annyit tehetsz, hogy tanulsz a hülyeségéből. Esetleg megkérdezed a szüleidet, nem kezdenének-e neked lakáskasszát fizetni, mire végzel a rezidentúrával, meglenne jócskán az önerőd, cserébe viszont nem laksz otthon 31 éves korodig. Hátha elgondolkoznak...

2015. aug. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
11%

"Gondolj arra, hogy neked rezidensként jóval kevesebb fizud lesz, mint ami most a nővérednek van."


4-es!

Van Neked fogalmad a pedagógusfizetésekről?!

2015. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Eleg gyerekes felfogasa van noverednek. Hol tanit, milyen intezmenyben?

Az a baj, hogy csakis a szuleiteknek lenne joguk leulni elbeszelgetni vele ezekrol a dolgokrol, hogy nekik teher az, hogy meg mindig ugy el, mintha iskolas lenne. Te nem tehetsz semmit max megkerdezed anyukadek velemenyet. Ha beszelgetsz veluk errol hatha jobben elgondolkodnak.

2015. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!