Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom iszonyúan figyelmetlen...

A párom iszonyúan figyelmetlen, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Például az utóbbi pár hónapban elhagyta a sapkáját, a havi általános bérletet, most meg a kerékpáros bukósisakját. Volt, hogy a fényképezőgépét egyszerűen egy padon felejtette és ha nem lettek volna becsületes emberek, ma már az se lenne meg. És még sorolhatnám. Legutóbb én szóltam rá, biciklizésnél, menet közben! hogy a napszemüvege a csomagtartón van, csak a csoda segített, hogy le nem repült.

Ő meg csak néz maga elé. Állítólag sajnálja, meg zavarja, azt mondja majd jobban fog figyelni, de aztán persze semmi nem változik. Az a baj, hogy ott az Amex hitelkártyája, abból "pótol" mindent.

Nem olyan horribilis összegekről van szó, nem márkás cuccok, de akkor is.

Engem ez már nagyon idegesít, miért nem tudja megbecsülni amilye van? Rengeteg programunk ment tönre a figyelmetlensége miatt. Most épp a hétvégi kerékpáros túránkat baltázta el, mivel új bukóra jelenleg nincs pénzünk és ahová mentünk volna, ott e nélkül nem is indulhatunk.

Igyekeztem, igyekszem segíteni neki, de ma reggel betelt a pohár. Több tízezer forintokat dob ki az ablakon, szerintem ez azért már luxus így, ráadásul meg se engedhetjük magunknak. Mivel már évek óta együtt élünk, nem tudok szó nélkül elmenni emellett.

Mégis mit csináljak? Mondjam meg neki, hogy ne használja többet a hitelkártyáját (egyébként így is eléggé mínuszban van)? Hogy végre lássa, milyen az ha tényleg elfogy a pénze és ha valamire nincs pénz, hát nincs?

Elnézést, ha kicsit dühösre sikeredett amit írtam, de még mindig nagyon ideges vagyok.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. júl. 15. 09:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Hidd el, nem a hitelkártyán múlik. Ha nem lenne, akkor is elhagyná a dolgait, sajnos. Lehet, hogy neked kéne még jobban odafigyelni erre a szétszórtságára!
2010. júl. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

A szeretet feltétel nélküli elfogadást jelent. Ha szereted a párod, a hibáival együtt szereted olyannak, amilyen.


Téged viszont idegesít a hanyagsága, feldühít.

Szerintem keress olyan férfit, akit tényleg tudsz szeretni és elfogadni, mert ez így nagyon gáz, és add meg neki is a lehetőséget, hogy igazán szeresse valaki.

2010. júl. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Nem ertek egyet az utolsoval!

Jo, persze, el kell fogadni az embert olyannak amilyen, de azert ez sulyos problema lehet, aminn valtoztatni kell.

Vajon nincs valami gond vele egeszsegileg, ami a memoriajara hat ki? Mennyi ideje van ez igy kerdezo?

Szerintem hangsulyozd ki neki ujra es ujra hogy ezen valtoztatnia kell, nagyon ertekes dolgot is elhagyhat valahol ha ennyire el van szallva.

2010. júl. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%

Persze, kellene változtatni, de nem a kérdezőnek kellene megváltoztatni a párját, hanem a pasinak kellene önszántából (nem a nő kedvéért, hanem mert neki nem jó) változnia.

Ez a pasi nem olyan, amilyenre a kérdező vágyik. Ha a kérdező csak egy hajszálnyit is másmilyenre vágyik, az már nem az az ember, akivel él. Ergó egy álomképbe szerelmes, nem a pasiba.

2010. júl. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

09:21 ez azért nem így működik én is imádom a párom mégis sokszor felhúz ilyen olyan dolgokkal és nem fogom emiatt elhagyni!


Elnézést az offért.Szóval h válaszoljak is neked:

Nem lehet h a párodnak valami betegsége van?Az volt az első gondolatom h ez megérne 1 kivizsgálást.Esetleg valami lelki eredetű dolog állhat a háttérben?Egyik napról a másikra valaki nem lehet ennyire szét szórt.Esetleg nem éri mostanában a munkahelyén a párod nagy stressz.Mert ha valamelyikre is igen a válasz akkor lehetnél vele 1 kicsit elnéző.Tudom h dühít h 1 csomó pénzt kidobtok az ablakon de ezt megkéne beszélnetek.Hogy te nem szereted h használja ezt a kártyát és h jó lenne ha csak vészhelyzetben használnátok(pl hó végén ha nincs kaja).Remélem azért tudtam segíteni 1 kicsit

2010. júl. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
09:33-sal egyetértek. Lehet valami lelki, pszichés eredetű. Szerintem ezt mi itt nem tudjuk megoldani.
2010. júl. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
majd meglájta,h milyen sokba kerülnek így a dolgok! A hitelkártya egy mumus! A dupláját fizeti vissza hosszú évek alatt. Idővel észre veszi,h milyen értékük van a dolgoknak és jobban figyel majd. Az én férjem ugyan ilyen,csak nincs hitelkártyája. Még szerencse,mert már csődbe mentünk volna.
2010. júl. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég nagy óvodás lehet a párod, ha ilyen felelőtlen és figyelmetlen felnőtt létére. Sajnos ezzel nem igazán tudsz mit kezdeni, vagy elmúlik, vagy egyszer elhagy valamit, ami igazán fontos, és akkor talán jobban fog figyelni.

Leülhetsz vele valami nyugodt pár órában, és elmondhatod neki, hogy ez téged zavar, és szeretnéd megkérni, hogy figyeljen oda jobban a dolgaira, mert anyagi veszteséget okoz ezzel. Ha ez sem segít, akkor tényleg nagyon gyerekes, vagy valami komolyabb problémája van, ami miatt soha nem ott jár az agya, ahol kéne. Kérdezd meg tőle, nem foglalkoztatja-e valami, nem aggódik-e valami miatt az utóbbi időben. Hátha ez a baj.

2010. júl. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A figyelmetlenség engem is felbőszít, de sajnos egyre inkább rá kell jönnöm, hogy erről nem tehetnek. Nem akarattal történik, az ilyen embernek egyszerűen nem terjed ki a figyelme, a memóriája is szűkösebb kapacitású. Nem igazán gyakorolható, nem fejleszthető, figyelni kell helyettük is - hiszen szereted és elfogadod.
2010. júl. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.

Az a helyzet, hogy most eléggé felhúztam magam, pedig nem szokásom. Hónapok óta készültünk erre a hétvégre...

Szeretjük egymást, nagyon, ezért is írtam, hogy eddig is próbáltam neki segíteni. Ezután is fogok, mivel Ő azt mondja, hogy próbál változni, őt is zavarja a dolog, de valahogy mindig ide lukadunk ki. Nem arról van szó, hogy ráerőltetnék olyasmit amit ő nem akar.

A feltétel nélküli elfogadással nem értek egyet, ez számomra kicsit olyan mintha homokba dugnám a fejem.

Szerencsére mindig mindent meg tudtunk beszélni a párommal, mindkettőnknek vannak hibái és mindketten csak jobb emberek lettünk egymás mellett.

Egyébként ennyiből nem kéne általánosítani a kapcsolatunkra.

Ráadásul itt anyagi dolgokról is szó van és lehet, hogy elsősorban ez dűhít engem. Nem keresünk annyira jól, s amire nagy nehezen összespórolunk, azt szeretném ha ő is megbecsülné.

Szerintem az is baj lehet, hgy a szülei mindig is ráhagyták a dolgokat, mivel ők elég jómódúak, folyton csak poénkodnak azzal, hogy annak idején miket hagyott el a Kedvesem.

2010. júl. 15. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!