Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok tovább élni, mit...

Nem akarok tovább élni, mit csináljak, kihez forduljak segítségért?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy az életem egy romhalmaz, utálom magamat és az életemet. A szüleimmel se jó a kapcsolatom, van egy értelmi fogyatékos testvérem, anyámék mindig is vele foglalkoztak többet, tőlem meg csak elvárni tudtak mindent, a testvérem meg többször megtámadott, megvert, megharapott ok nélkül is, mégis sokszor nekem kellett egyedül vigyáznom meg figyelnem rá, és akkor anyámék arra hivatkoznak, hogy érzi hogy utálom őt, ezért támad meg engem és bánt meg én biztos szégyenlem őt...


Az iskolában is én voltam a lány akinek az a bolond testvére van, egész életemben csak bántottak, kiközösítettek, piszkáltak és soha nem védett meg senki, soha nem segített senki rajtam, csak azzal nyugtatgattak, hogy irigyek mert én jó tanuló vagyok (4-esnél rosszabb jegyet sose kaptam).


Aztán továbbtanultam, egyetemre mentem, már majdnem le is diplomáztam, csak a szakdogámmal haladtam lassan, ezért anyámék állandóan azzal b_szogattak, hogy én otthon vagyok, húzzak el dolgozni, ők nem szálloda. Pedig ösztöndíjas voltam és mindig felajánlottam, hogy adok haza pénzt, de nem fogadták el. Ebből elegem lett és összeköltöztem a barátommal, akivel már 6 éve együtt vagyunk.


Szüneteltettem a sulit, hogy elmegyek dolgozni, találtam is munkát, az elején minden jó volt, de megint kezdődtek a bajok, mert én gyámoltalan vagyok, sokáig tűrök, nem védem meg magamat, elhitették velem, hogy a barátaim, utána hátba támadtak, csak azért hogy ők előrébb jussanak, elkezdtek rólam terjeszteni mindent, sőt felmondással fenyegetőztek, ha engem nem rúgnak ki.


Eközben anyámék állandóan a sulival nyaggattak, hogy én nem fogom megcsinálni, nem fog sikerülni, kirúgnak, akárkivel ismerőssel, rokonnal találkoztunk, ők indig büszkén beszéltek a gyerekükről, ha az továbbtanult, de az én szüleim csak szidni tudtak, hogy hát nem biztos, hogy nekem meg lesz a suli, mert nem csinálom.


A munkahelyemről végül elküldtek, ami hatalmas érvágás volt a számomra. De úgy voltam vele, hogy tettem félre bőven pénzt, ki tudom fizetni az albérletet a barátommal, akkor folytatom a szakdogaírást és megcsinálom a sulit, erre anyámék meg voltak rettenve, hogy de azért ugye közben keresek-e munkát...


A barátommal is veszekszünk, mert elvárja, hogy dolgozzak is és a házimunkában sem segít, pedig nem kérek sokat, de neki se jó sose semmi.


Ma egy rokonom esküvőjén voltunk, és katasztrófával végződött. Anyámék persze huszadjára is elmondták mindenkinek, hogy nem csinálom a sulit, mi lesz így velem, meg jaj esküvő, nekik nem fontos az hogy én feleség legyek (ők amúgy házasok), csak legyen már unoka, mikor lesz már unokája, hát nem akarnak ők idős nagyszülők lenni, pedig nekem fontos a házasság... Mondtam, hogy majd miután feleségül vettek, erre beszól a barátom, hogy az még nem most lesz... Meg megittam egy pohár vörösbort és elkezdtem vigyorogni, erre azt mondja, hogy ne igyál többet mert hülye leszel... Amikor viccből azt mondtam hogy hozhattunk volna ételhordót, mert volt bőven étel, akkor is azt mondta nekem, hogy ne legyek már ennyire csöves... Meg a manikűrömre is beszóltak, amivel egy csomót kínlódtam, hogy tán rávertem kalapáccsal, hogy a gyűrűs ujjam más színű, mint a többi körmöm... Na itt elegem lett és sírva elvonultam. Na é akkor a barátom meg anyám is megkerestek, hogy ne hisztizzek már, mi bajom van, de már üvöltöttem, olyan ideges voltam, mert hiába mondtam el, hogy mi a baj, mintha meg se hallották volna, csak azt hajtották, hogy én nem vagyok normális, nincs mellettem senki, mert elviselhetetlen vagyok, 100 ember mondja, hogy velem van a baj és nem fogom fel, de amikor rákérdezek, hogy mi a baj velem, hát csak annyit mondanak, hogy nézzek már magamba, klinikai eset vagyok, egy semmirevaló... Olyan ideges voltam már, hogy fizikailag fájt, aztán persze mindenki kérdezgette, hogy mi a baj, miért sírok, úgyhogy inkább el is vonultam egy sötét zugba, majd hazajöttünk...


Itthon a barátom meg csak annyit mondott, hogy fürödjek meg és feküdjek le, ő elmegy kocsmázni a haverjaival, mert én kikészítettem őt és elb_sztam a buliját...


Úgyhogy most bevettem egy halom nyugtatót, de legszívesebben megölném magam és akkor boldog lehet mindenki, hogy egy ilyen szerencsétlennel kevesebb van a világon... Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett, köszönöm annak, aki végigolvasta.


2015. aug. 29. 21:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
A családját nrm választja meg az ember, de a barátoddal miért vagy együtt? Ha szeret kiállt volna melletted.
2015. aug. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
keress egy jó pszichológust!
2015. aug. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A vadászhoz firdulhatsz.. Viccet felreteteve inkább egy ppszichológushoz és vagy egy jobarathoz... Amúgy semmi tragikus nincs az életedben...
2015. aug. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ez csak egy teljesen tipikus magyar család mindennapja. ne izgasd magad, csináld, amit szeretnél, azt annyi. a többiekkel nem feltétlenül kell foglalkozni.
2015. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Hát nagy teher van a válladon, az biztos. Most az lenne a legfontosabb: fejezd be az iskolát. Lesz egy végzettséged,munkát találsz, elköltözöl, egyedül leszel egy ideig - és meglátod mederbe kerülnek a dolgok, lesz normális kapcsolatod, munkád.
2015. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

Nincs egy igazán jó barátnőd, akinek néha, mikor már túl sok a sz@rból, kiöntheted a szívedet? NEm arra gondolok, hogy a rinyálás bármit is megold, de igen is könnyebb, miután az ember elmondja valakinek, hogy mi mindenből van elege.


Ahogy olvastam a leírtakat, tényleg azt vettem észre, hogy valóban gyámoltalan vagy. Muszáj lesz a sarkadra állnod, máshogy nem megy. Ne hagyd mindig magad, különben eltaposnak. Meg kell tanulnod küzdeni azért, ami neked fontos. Legyen szó a szüleid szeretetéről, és figyelméről, a suliról, vagy bármiről.


Annyira nem rémes ám a helyzeted, mint ahogy most látod, de nagyon is megértem, hogy magad alatt vagy. Nem nagyon törődik veled senki, nekem sajnos úgy tűnik a soraidból, hogy a barátod sem. Mindig ilyen volt veled?

Ha nincsenek barátaid, akkor ideje beszerezni párat.


Ja, és még valami, a nyugtatókat dobd ki a pics.ba, nem kell az neked, inkább vágj földhöz valamit, sportolj, vagy csinálj bármit amivel le tudod vezetni a stresszt, csak ne szedd azokat a sz@rokat.


Fel a fejjel! :)

2015. aug. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Így végig olvasva azt kell mondjam, hogy sajnálom, hogy ez történik veled.

Én két dolgot fontolnék meg a helyedben,vagy megpróbálod lesz_rni a véleményüket, mivel akármit is teszel, ígyis úgyis megszólnak érte.. Vagy ott hagyod őket, elköltözöl valahova, új életet kezdesz.

A barátodnak támogatónak kéne lennie, de egy ilyen esetben még ő is pluszba beszólogat, az elég gáz.

2015. aug. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%

részegen üvöltöztél egy családi bulin...

kérj bocsánatot

2015. aug. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak az lenne jó megoldás, ha jó messzire költöznél mindenkitől. Keress munkát, fejezd be a sulit, és épitgesd a saját életed. Nélkülük. A barátodat is beleértve.
2015. aug. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem normális a családod, és téged bántanak, mert te az próbálsz lenni. Ez így szokott lenni. Minél inkább bántanak, vedd úgy, hogy jó úton haladsz, hogy kitörj közülük.
2015. aug. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!