Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan alakul a családi...

Hogyan alakul a családi költségvetésetek?

Figyelt kérdés
Nem szoktam más zsebében turkálni, de itt anonim oldalon úgy gondolom könnyebben felvállalják a havi bérüket az emberek. Kiváncsi vagyok ki mennyit keres, mert itt sokszor azt érzem, hogy van aki még a 100 ezret sem üti meg, tehát minimálbér körül a másik tábor pedig akár 300 ezer környékén. Mire futja a fizetésetekből?
2015. szept. 3. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Asszony: 173000

én: 173000

családi pótlék 2 gyerekre: 26000

családi adókedvezmény: 20000


Vígan fizetjük a forintalapú lakáshitelünket (havi 46 ezer), autónk nincs. A gyereknek szerintem minden szükséges dolgot meg tudunk venni. Évente egyszer járunk nyaralni (1 hét). Szerintem kis emberek módján megélünk. Én nem panaszkodom.

2015. szept. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Nekem 120, férjem 400. Én minden hónapban lekötök 50E-t, 50-et odaadok neki, pl benzint abból vesszük, vagy a nagyobb bevásárlások abból mennek, és még 20at lekötök ltp-re. Övéből mennek a rezsik, a mostmár forint, korábban svájcifrank hitel, ha kell vmi nagyobbra (autószerelés, egy-egy ajándék családi ünnepeltnek stb.) És nem sokára szülök, hát oké, az enyém nem tesz annyit a latba, de azért át kell majd ütemezni pár kiadást.
2015. szept. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyedül élek az ovis kisfiammal.

Viszonylag magas, kissé átlag feletti a fizetésem, amihez évente 2* prémium és havonta cafeteria is.

A szakmámban és a szektorban (bankszféra) nem kirívó a fizetésem.

Alapbér+cafeteria+családi pótlék+gyermek után járó 10 eFt-os adókedvezmény+prémium havi arányos része egy hónapban átlagosan 480-500 eFt.


Kényelmes, nem kirívó életet élünk, tartalékot képzek, a gyereknek magánintézményben fizetek térítési díjat, jut az alapszükségleteken (rezsi, ennivaló, ruházkodás stb.) kultúrára, szórakozásra, tudunk kirándulni és tanulni stb.


Számomra fontos a nyugdíjas évekre takarékoskodás, a kisfiam részére valamilyen gyűjtögetés a felnőtt életének segítésére (akár lakhatás, akár egyetemi tandíj stb.) és az egészségmegőrzés (szűrővizsgálatok, magánorvos, egészségpénztár stb.).

Ezekre is jut.

Tényleg nem élünk nagy lábon (pl. középkategóriás, közepes életkorú autóm van, átlagos ruházati márkákat veszünk stb.), de az megnyugtat, hogy bár egyedül kell gondoskodnom kettőnkről, jelenleg ez jól működik.


Folyamatosan figyelem, hogy legyenek tartalékok, igyekezzünk mind étkezésben-mozgásban, mind közös élményekben egészsés és teljes életet élni és természetesen igyekszem magamat a szakmámban képezni, folyamatosan tanulni, továbbképzésekre, tanfolyamokra járni, nyelvet tanulni, szinten tartani, fejlődni- hogy minél tovább tudjam ezt a színvonalat biztosítani.

2015. szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 100 ezer körül keresek diákmunkával, a párom 130-140 körül. Ebből fizetünk egy albérletet és meg tudunk élni, de félretenni már nem sikerül, sőt sajnos csúnyán mínuszban van a számlánk.

Abban reménykedem, hogy mivel idén diplomáztam, most lehetőségem lesz egy jobban fizető állást találni. Addig kihúzzuk valahogy, de hosszútávon ennyi pénzre nem lehet alapozni sajnos.

2015. szept. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!