Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a tapasztalatod? Nagy...

Mi a tapasztalatod? Nagy szerelemből, vagy inkább a felek közti szeretetből alakul ki később "tartós" kapcsolat?

Figyelt kérdés
A kapcsolataid közül az működött hosszú távon, ami szerelemből alakult át szeretetté, vagy az, amelyik szereteten (barátságon, mondjuk) alapul, és abból fejlődik párkapcsolattá? Mostani kapcsolatod honnan indult? (A keletiből, a második vágányról, tudom. :P )Voltam nagyon szerelmes, megégettem magam, összetörtem. Megmondom őszintén, nem hiányzik. Nem adott annyi pluszt, amennyiért megérte volna az egész. Most "barátságból indult" párkapcsolatban élek 2 éve, fél éve összeköltöztünk, külföldre jöttünk. Stabilnak érzem a kapcsolatot, és nem vágyom lángoló érzelmekre. Nekünk ez vált be, de érdekel, hogy létezik e olyan, hogy a nagy, lángoló szerelem, ami így is indult (nem ismerték előtte a felek egymást évekig, nem egy baráti körből jöttek, nem voltak egymás szeme előtt), idővel átalakul szeretetté, és mégis együtt maradnak a felek. Nem érzitek kevésnek a szeretetet a nagy szerelemhez képest? Persze, nem tinik vagyunk, és mérlegelünk, hogy megéri-nem éri meg, mit értünk el együtt, kialakul e a szeretet, vagy a kémia elillan, és a nagy büdös semmi marad utána... nem mindegy. Hogy egálban legyenek a pofátlan kérdések; másik oldal: a barátságból kialakult párkapcsolat nem olyan nektek, mint a "langyos víz?" Kíváncsi vagyok, ki hogy járt, mi a történetetek? Nem provokálni szeretnék, és nem megerősítést keresek, hogy én csináltam jól, pusztán kíváncsi vagyok, ki hogyan jellemzi a kapcsolatát, és a jelen lévők között mi a %-os arány.
2014. jún. 25. 21:52
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
78%

óriási lánggal indult, ami lassan elcsendesedett, azóta megint egyre erősebb, de persze olyan szenvedélyes szerelem sose lesz mint az első pár hónapban :)

eddig 3és fél év, de szerintem mi már így maradunk

2014. jún. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
75%

A szeretet alapú házasság nem működik. Ott, ahol pár év alatt kihűlnek az érzelmek, eleve gond van.


A "nagy" szerelem alatt mindenki mást ért. Sokan a se veled, se nélküled vagy függőségi vagy rajongási helyzeteket - ezek sem ideálisak egy házassághoz.


Ami ideális az az, ha a céljaitokban megegyeztek a pároddal, jellemvonásaitokban kiegészítitek egymást (ez mindenkinek más, van aki ellenkezőre, van aki hasonlóra vágyik. A lényeg, hogy meglegyen a harmónia köztetek), és a megértésen kívül képesek vagytok a szenvedély, érdeklődés fenntartására is. Az előbbit könnyebb megtalálni (a barátságok is ezen alapulnak), az utóbbit nehezebb. Sokan sajnos megelégszenek a dolog egyik részével, holott a szexuális vonzalom, intimitás, testiség egy sarkalatos pont a kapcsolatokban. Ahol kihűlnek az érzelmek vagy megszokássá alakulnak, ott óhatatlanul bekövetkezik majd, hogy fellángolások, plátói szerelmek alakulnak ki egy harmadik fél iránt.


A tüzet, a vonzódást tudni kell fenntartani! Izgalommal, újítással, szeretettel, kedvességgel, meglepetéssel, nosztalgiával... és bizony egy életen át.


A te helyzetedet nézve: ez nem "bevált" neked, hanem most a csalódásod után élvezed a biztonságot. Ideig-óráig működő kapcsolat csak, előbb-utóbb bele fogsz unni, és vágyni fogsz valakire, aki igazán, magadért szeret, és akit viszont tudsz szeretni - nem egy árva tulajdonságért, érzetért amit biztosít neked, hanem önmagáért.


Tévedés, hogy a kémia elillan, a szerelem szeretetté lesz! Akkor lesz így, ha hagyjuk. A kémiai része a dolognak - oxitocin, vazopresszin, mind olyan hormonok, amit jó élmények, pl. orgazmus és izgalom váltanak ki, és ezek segítenek fenntartani a szerelem érzetét. A jó szexuális élet és a vonzalom már fél boldogság. Akiknél ez hiányzik, azoknál a kapcsolat is halálra van ítélve :)

2014. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
62%
Én is törtem össze nem is egyszer, de puszta szeretetre képtelen lennék alapozni egy párkapcsolatot. Elvégre ha nincs kémia, nem működik a szex sem.
2014. jún. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
92%
Az enyém szerelemből és szeretetből. Vagyis nekem a kettő szorosan kötődik egymáshoz, akit nem szeretek, abba bele sem tudok szeretni, nekem szeretet nélküli szerelem nem létezik. Viszont csak baráti szeretetre nem tudnék alapozni egy kapcsolatot, nekem kell az a plusz az együttéléshez. Máshogy szeretem a párom és máshogy egy barátot.
2014. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
92%

A tartós kapcsolat szerelemből indul.

Egy idő után enyhül,de ha igazi az érzés akkor az sosem múlik,az 10 év után is ugyanúgy előjön a láng.

2014. jún. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Kis helyesbítés, lehet nem voltam egyértelmű: mostani a kapcsolatom barátságon alapul,- ALAPUL, nem pedig barátság. Nagyon erős szeretet, kötődés, törődés, párkapcsolat lett belőle. Nem a biztonságot élvezem - illetve élvezem, de nem csak azt. Köszönjük, nagyon kielégítő a szexuális életünk is. :D Igen, dolgozni kell ezért a kapcsolatért ugyanúgy, mint bármely másikért, kell, hogy megmaradjon a vágy, a másik iránti vonzódás, az intimitás, és a szeretet.
2014. jún. 25. 22:16
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Én még fiatal vagyok (20N), de szeretetre soha többet nem alapozok, ez biztos. Előző párom abszolút nem volt az esetem, de jó ember(nek tűnt), beleszerettem, idővel jött minden, ami a szerelemmel jár, kívántam őt, satöbbi, nem volt gond. Azonban 3 év után egyszerűen már nem volt kedvem hozzá, a szexhez vele, nem éreztem már azt a lángolást, ami 3 év után nyilván normális, azonban nálunk nem maradt semmi a helyén.

Jelenlegi barátomat őrülten kívánom, úgy szerettem bele, hogy előtte működött a kémia is, emellé jött az, hogy fantasztikusan összeillünk emberileg is.

Szerintem ez annyiban jobb, hogy ott a nosztalgia, hogy istenem, mennyire izgatott voltam, mikor találkoztunk, hogy futott végig rajtam a bizsergés mikor először megcsókolt, stb. Exnél ez kicsit erőltetetten ment.

Nem tudom mi lesz a jelenlegi kapcsolatomból, még csak 8 hónapja tart, még a nagy szerelem időszakában vagyunk, bár együtt élünk, tehát azért elég komolyan vesszük a kapcsolatunk. Remélem így is marad:)

2014. jún. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk elöször volt egy tartós barátság és csak jóval (sok év után) lett belöle szerelem.

Természetesen nem az a "lilaködös" állapot, elvégre igen jól ismertük egymást, de elég erös érzelmek alakultak ki.


Már elég régóta (több, mint 20 éve) élünk együtt, de még mindig müködik a kémia is. Az meg inkább fogalmazás kérdése, hogy ki mit ért szeretet alatt - van, akinek valami langyos érzelmet, van, akinek meg a lehiggadtabb, nem "lángoló" szerelmet.


Szerintem az ilyen kapcsolst sokkal erösebb, és egyre erösödik az összetartozás érzése, nem pedig csökken, mint a "nagy szerelemböl lesz nagy unalom" jellegüek.

2014. jún. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Utolsó (21.52) megfogalmaztad, amit én nem tudtam. Köszönöm, és én is így gondolom. Jó látni, hogy azért van jövő nekünk is. :D Ettől függetlenül mindenkinek ment a zöld. Köszönöm az eddigi válaszokat, várom a további történeteket. :)
2014. jún. 25. 22:35
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

" a barátságból kialakult párkapcsolat nem olyan nektek, mint a "langyos víz?" "


De igen, és szerintem össze sem hasonlítható azzal, ahol volt nagy szerelem, és valódi érzelem.

Az, hogy megégetted magad egyszer, nem garancia arra, hogy ezentúl mindig megégeted magad, és a langyos lábvíz sem garancia arra, hogy így mindig jól érzed majd magad.

2014. jún. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!