Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A csaladon beluli eroszakot...

A csaladon beluli eroszakot es lelki terrort hogyan lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés
Hogyan teheten tul magam azon, hogy rengeteg eroszak tortent a csaladban. Apam verte anyamat, anyam verte a testvereimet es engem, a testverem pedig verte a testvereit, azaz minket. Ehhez meg tarsul egy kiados lelki terror anyam es a testverem reszerol. Mar elmultam 20 eves, de a mai napig sulyosan kihat az eletemre. A mai napig elotornek ax emlekek, atelem oket ujra es ujra. Almaim is zaklatottak es ugy erzem nincs k8hez fordulnom
2015. szept. 7. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom! :( Együtt tudok érezni, én is nagyon rossz családi körülmények közt nőttem fel. Nekem az segített, hogy negpróbáltam átállítani a gondolataimat pozitívra, akárhányszor elkezdtem szorongani, pozitív megerősítéseket hallgattam, vagy kis állatos videókat nézegettem. Ami még nagyon el tudja terelni az ember figyelmét a rossz dolgokról, az a sport. Ha viszont az ehhez hasonló öngyógyító módszerek nem segítenek, akkor érdemes lenne felkeresni egy pszichológust.

Jobbulást kívánok!

2015. szept. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én velem is hasonló történt nekiálltam zenélni verseket, naplót írni. Segít kiadni magamból, de a fájdalmakat semmi sem fogja elfeledtetni. Neked sem...
2015. szept. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt sokkal jobb, de ez nem hathat ki az életedre. Fordulj a művészetek felé, ha a családod rossz, akkor próbáld függetleníteni magad a negatív energiáktól, sétálj a természetben, és beszélgess hasonló emberekkel, mint az érdeklődésed.
2015. szept. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen súlyos gyerekkori bántalmazást, csak szakember segítségével lehet feldolgozni,és egy "gyógyító kapcsolat " sem árt,egy szerető, törődő társ.

Mivel a személyiségünk gyerekkorban fejlődik ki,az ismétlődő traumák torzítják,maguk alakítják azt.

Intimitás, autonómia, kezdeményezőkészség, bizalom,stabil emberi kapcsolatok,emlékezet,gondolkodás, komoly hiányosságaid lehetnek ezek terén.

Ezek gyerekkorban az emberi kapcsolatokon belül fejlődnek ki,ezért felnőttkorban is csak emberi kapcsolatokon belül jöhetnek helyre.

Ezért kellene egy "gyógyító kapcsolat ",sok mindent felnőttkorban kellene újra tanulnod.

Az ilyen bántalmazó környezetben felnőtt gyerekek, a sok negatív inger, bántalmazás miatt elkezdik magukat hibáztatni,saját rosszaságukban találják meg a választ.

NE TEDD,NE HIBÁZTASD MAGAD A GYEREKKOROD MIATT!

Miről tehet egy gyerek?

Elárulom, semmiről.

A korábbi traumák újraélését emblékbetörésnek hívják,ezt kiválthatja bármi, nagyon részletesen és azonos érzelmi töltettel jöhetnek vissza,mint ahogy gyerekkorodban átélted, ami a legnagyobb baj,hogy súlyosan gátolnak a normális fejlődésben.

Szinte biztos, poszttraumás stressz zavarban szenvedsz,nézz utána ennek.

Fiatal felnőtt vagy,nincs semmi veszve,az életed helyrehozható,ez biztos!

Egy jó szakember,a megfelelő pszichoterápia,nyugodt környezet,normális emberek körülötted, egy szerető társ, ennyi lenne a recept.

Ajánlanék 2 önsegítő könyvet :Susan Forward -Mérgező szülők és Judith Hermann-Trauma és gyógyulás!

Nem lesznek könnyű olvasmányok, de sok mindent megérthetsz belőlük az életeddel kapcsolatban.

Hangsúlyoznám,nem helyettesítik a szakember nyújtotta szakszerű segítséget.

Fel a fejjel:)

2015. szept. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Nuvolyna ***** válasza:
100%
Pszichológus, kineziológus, bárki, akiben meg tudsz bízni. Én azt hittem, hogy mindent meg tudok oldani egyedül, büszke voltam, hogy elvégeztem az egyetemet, talpon maradtam nem csúsztam szét, és most 38 évesen derült ki, hogy belsőleg emésztettem magam és sajnos fizikai tüneteim lettek (szinte biztos, hogy az elfojtások miatt). Úgyhogy mindenképp kérj segítséget, nehogy neked is túl késő legyen.
2015. szept. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alwin válasza:
Egyedül èltem le az èletem nagy részét nyugdìjas korom elõtt az internetes tàrskeresõn talàltam magamnak valakit, akivel szèpen èldegèlhettûnk volna anyagi jólétben intelligensen. A hàzassàg utàn kiderūlt, Hogy a férjem idegbeteg,agresszív eleinte csak verbàlisan bàntott, majd összevert, óvatos voltam,diplomàsok vagyunk, nem gondoltam volna mègis megtörtènt. As interneten kerestem segîtsèget, de minden csak kamu!!!! Most válunk.
2016. febr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nagyon sajnalom, hogy igy alakult.Sajnos en is jocskan kikaptam az idegbeteg csaladbol gyermekkoromban es most szeretnem, ha az en kicsi babaim maskeppen nevelkednenek.Meg csak harom es negy evesek a picik es az apjuk teljes uralma alatt eldegelunk.Marges, hogy o a kenyerkereso, nekem semmim sincs, csak rengeteg adossagom az egyetemi evekbol. Fontolgatom, hogy kapom ossze a dolgokat es meglepunk igy harmacskan a mentalis nyomastol, de egyelore semmi kilatas normalis eletre vagyontalansag miatt. Nekem meg van idom megmenteni a kis lelki vilagukat, de egyelore csak fontolgatom a lepest....
2017. okt. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!