Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom azt várná el...

Amy987 kérdése:

A családom azt várná el tőlem, hogy egy évig semmi buli, tánc, vagy zene ne kapjon helyet az életemben?

Figyelt kérdés

Elhunyt egy nagyon közeli unokatestvérem balesetben. Én nem tudom,hogy hogyan kezeljem a helyzetet. Fáj és hiányzik, de egyszerűen nem vagyok képes elhinni, hogy egy alig 10 éves gyerek percek alatt meghalhat az orvosok keze között. Nem megy a gyász,én mindig erős voltam,rajtam sosem látszik, ha valami bánt. Egyedül sírok. Csak úgy tölt el ténylegesen megkönnyebbüléssel.

Most kezdődik az egyetem, és a bulik, ismerkedések, koncertek. Nem szeretnék lemaradni róluk. 18 éves vagyok, és erre az időszakra vártam már nagyon rég. :(

Érdektelennek fogok tűnni a családom előtt, ha nem adom fel a szórakozást? Tisztelem az emlékét és a gyász időszakát, de nekem ez nem abban nyilvánul meg,hogy bezárkózom a szobába. Nekem a gyász belül történik, és leginkább beszélni szeretnék róla. Nem bírom,hogy mindenki csak sír,vagy azt kérdezgeti, hogy hogy vagyok. Azt várják el tőlem,hogy én is összeroppanjak...



2015. szept. 8. 17:53
 1/4 anonim válasza:
Mondd el nekik amit érzel, és ha nem értenek egyet, nem fognak megérteni. De te a magad útját járod + 18 vagy saját döntéseid vannak.
2015. szept. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Mindenki máshogy gyászol ezt nekik is meg kéne érteniük. Ha ezt se fogadják el akkor tényleg semmit nem tehetsz velük kapcsolatban
2015. szept. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
13%

Azert otthon ne bulizz, ne rohogj, ne hallgass hangosan zenet, ennyivel tiszteld meg a csaladod.


A tobbi a te dolgod. Ha neked megy az onfeledt bulizas ugy is hogy nehany napja halt meg a 10 eves unokatestvered, akkor csinald. De ne csodalkozz ha masoknak negativ velemenye lesz rolad.


Egyebkent nem azt varjak el toled hogy osszeroppanj, hanem azt hogy erezz valamit, mert azt feltetelezik, hogy egy ilyen tragedia benned is kivalt valamit, ahogy minden normalis emberben is szokott. De lathatoan nem, te csak magadra gondolsz, onzo vagy, meg vagy ijedve hogy egy ilyen "aprosag" miatt majd nem mehetsz bulizni.


Ez nem tul pozitiv dolog rad nezve.

2015. szept. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hűűű mi miket kaptunk mikor a dédi meghalt és mi bulit tartottunk. Akkor az volt a szitu, hogy az akkor 10 éves unokahúgomnak már hónapokkal előbb elkezdtük szervezni egy kis házibulit (első házibulija), nagyon várta ő is és a barátai is, majd a buli előtt 2 nappal meghalt a dédi. A gyerek nagyon csalódott lett volna, ha emiatt le kell mondani a bulit, így megtartottuk.


Én akkor voltam 18 én is egyetem első évében voltam. Nem csináltam nagy ügyet belőle, mondtam mindenki gondoljon, amit akar én meggyászoltam magamban, viszont kívülről úgy néztem ki, mint aki megy tovább. Ezt a rokonsággal is közöltem, és elfogadták.

2015. szept. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!