Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző az, hogy...

Mennyire jellemző az, hogy valaki a közeli rokonok helyett inkább haverokat hív meg a lakodalmára?

Figyelt kérdés
Én, mint unokatestvér nem voltam hivatalos, helyettem a haverok mentek.

2015. szept. 9. 00:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván az ifjú pár ha saját maguk állják az esküvőjüket, azokat hívják meg vendégségbe akikkel szeretnék megosztani az örömüket.

Ha nem hívtak meg, annak oka van.

2015. szept. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Ők döntik el, kit hívnak meg, és kit nem.
2015. szept. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom miért lett lepontozva a többi,de szerintem engedhessék már meg,hogy 2 ember döntsön a vendéglistáról. ők nyilván úgy érezték,hogy a barátaikhoz közelebb állnak és inkább velük osztoztak az örömükben azon a napon. meg van egy olyan sejtésem,hogy ha az egyik unokatestvért meghívják,akkor az összeset meg kell meg nekik a szüleit(nagynénik,nagybácsik stb)

így születnek a +100 fős lagzik.

mi is a párommal szűk körben szerettünk volna esküdni+utána vacsorázni egy étteremben. persze volt nagy sértődés a rokonok részéről, akikkel évente ha találkozok,de inkább ritkábban.és akkor sincsen semmi téma köztünk,szóval nem igazán veszünk részt egymás életében.

és igen,szerepelt a vendéglistán 2 barát is.az egyikkel már általános iskolás korom óta legjobb barátnők voltunk,a másik meg a párom legjobb barátja. azt kell hogy mondjam,őket,akikkel együtt nőttünk fel és mindig mellettünk voltak, szívesebben láttuk mint olyan rokonokat akiket alig ismerünk.

persze nagyszülők,szülők,testvérek jelen voltak, de ennél szélesebb körből nem hívtunk senkit..és most mi vagyunk a szemetek meg a hálátlanok.(16 unokatestvérem van+ család együtt közel 60fő csak az én részemről)

2015. szept. 9. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Hát számomra az unokatestvér épp nem közeli rokon.
2015. szept. 9. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlót tervezek,mint az egyik válaszoló. Szülők,testvérek,nagyszülők és 3 közeli barátnőm és párjaik. Nem fogok olyan rokonokat meghívni akiket csak pár évente látok és akkor is csak az "illedelmességi" témákig jutunk. Pl "és, mit dolgozol?"
2015. szept. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

3. vagyok

nekem a külön kedvencem, amikor a másodunokatesóm szidott a hátam mögött a nagyszüleimnek,hogy én nem hívtam vissza az esküvőmre,amikor ő meghívott engem..igen 4-5 éves voltam akkor. ha a közelmúltban lettem volna valaki esküvőjén akkor valószínűleg meghívjuk a párt,de így hogy tíz évekkel ezelőtt , nem tudom milyen alapon kéne meghívnom..szintén nem tartjuk a kapcsolatot,egyik részről sincs kezdeményezés.a páromat se látta soha,szerintem nem tudja hogy mit tanultam és mit dolgozok, én se tudok semmit róluk..de már ha meghívok valakit akkor nem az esküvői vacsin akarom megismerni ..olyat hívok meg akit már ismerek..:)

2015. szept. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Csak 3 unokatestvérem van viszont 46 másodunokatestvérem, akiknek a szüleik úgy érzik mivel mikor kicsi voltam néha találkoztunk, ezért nekik kötelező ott lenni az esküvőmön, mivel az övéken én ott voltam pólyás és totyogós koromban. (az első 10 unokában voltam, a nagyszüleim a legidősebb testvérek voltak) És ez csak az anyai oldal. Az apait össze se merem számolni... és ez akkor még csak én voltam. A párom családja sehol. Múltkor poénból elkezdtük összeszedni hány fős lagzi lenne ha csak azokat a rokonokat hívnánk meg, akiket névről ismerünk és már legalább találkoztunk velük. Valahol 200 főnél elvesztettük a fonalat. Tehát köszönöm, de az én esküvőmre szűk család jön (szülő, testvér, nagyszülő) és azon rokonok, akikkel napi kapcsolatban vagyok (keresztszülő, egyik nagybácsi, egyik nagyszülői testvér). Illetve egy-két barát, akiket jó 10 éve ismerek még középiskolából vagy általánosból és legalább azt tudják, hogy mikor van a születésnapom és nem a facebook figyelmezteti őket. A párom hasonlóan gondolkodik. És mivel mi fizetjük a lagzit, mert se pofánk nem lenne a szülőktől tarhálni rá (és egyébként se futná nekik rá), ezért hadd hívjam már meg azt akit szeretnék. Nem kell meghívniuk a sajátjukra ugyanúgy. Sőt, idén nyáron volt is ilyen. Egyik másodunokatestvérnek már nem fértem be a büdzséjébe csak a nagymamám. Én nem sértődtem meg, akkor ő se sértődjön meg.
2015. szept. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem kell ezen megsértődni. A pár hadd döntse már el, hogy kikkel szeretne ünnepelni. A mi esküvőnk 50 fős volt, szülők, testvérek, nagyszülő, a párom 1 szem unokatestvére és annak családja, valamint az én első unokatestvéreim és családjuk, (Apukám oldaláról nem hívtunk unokatestvért, meg apukám testvérét, mert évek óta nem tartjuk a kapcsaoltot, még az utcán sem futottunk össze.)valamint a közeli barátokat és párjaikat.Minket nem érdekelt különösebben, hogy ki fog megsértődni és ki nem, ha minden másodunokatestvért és rokont meghívtunk volna aki létezik mind2 oldalról, akkor lettünk volna vagy 150-en, és még ismerni sem ismerjük egymást, csak tudjuk, hogy rokonok vagyunk szegről-végről. Szerintem sokkal jobban sikerült az esküvőnk, mintha + 100 szinte idegen vendég is jelen lett volna.
2015. szept. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Ahol én voltam eddig, ott mindig voltak rokonok is, barátok is. De ezek mind viszonylag nagy lagzik voltak.

Lehet, hogy a pár szűkebb körűt akart, olyanokkal, akikkel egyébként is együtt töltik az idejüket.

Gondolom, ti nem jártok együtt ide-oda, hiába vagytok unokatestvérek.

2015. szept. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szülők, tesók (családjukkal)+ nagyszülők (ez kb. 16 fő) + a legjobb barátaink voltak ott, 5 pár, azaz 10 fő.

Rettenetesen megsértődött a rokonság.

Engem meg rettenetesen nem érdekel. A barátainkkal 15-20 éves intenzív kapcsolat van, bajban, örömben együtt. A rokonokkal meg jól megvagyok húsvétkor és karácsonykor. Marhára nem érdekelnek. Azóta ha hívnak is minket, érezni a feszültséget, meg időnként beszólogatnak. Én ezt intelligensen hárítom. Ez van.

2015. szept. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!