Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire jellemző, hogy az...

Mennyire jellemző, hogy az ember pénzzel támogatja a már felnőtt gyerekeit?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, testvérem nincsen, édesapám sajnos már nem él. Szigorúan véve a "család" fogalmát, csak anyukám és én vagyunk egymásnak.


Iskola befejezése után 3 éve dolgozom, eltartom magam, de sajnos nagyon messze kaptam munkát az otthonomtól, így albérletben élek, ami szinte minden pénzt elvisz, amit egyébként félre tehetnék. Nem mentem el ebből a városból, mert úgy alakult, hogy itt találtam párt magamnak(itt dolgozik ő is).


Hamarosan együtt szeretnénk lakást venni (a párom és én), az árának a felét anyukám adná nekem a saját pénzéből. Örökölt egy házat (anyukám), amit ha elad, természetesnek veszi, hogy ha nekem bármire kell majd, akkor odaadja annak a pénznek is a nagy részét. Nem kölcsönbe adja és nem kéri vissza, nem "segítségnek" fogja, hanem alapvető dolog nála, hogy bár felnőttem, a pénze nem a "pénze", hanem a "pénzünk", ami ugyanúgy az enyém is, mint az övé.


Mennyire jellemző ez más családoknál?

A barátom szülei neki azt mondták, ha tudnának is neki pénzt adni, azt is csak kölcsönbe adnák oda.


2014. márc. 19. 14:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Normális családban ha megtehetik segíteni szokták egymást a családtagok. Nekem ez a kölcsön meg nem segítem a gyerekemet vagy ha a szülőről van szó akkor őt felfogás önzőségnek tűnik ha amúgy megtehetnék.
2014. márc. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%

Engem és a tesómat támogat anyukám (én is 26 vagyok).


Anyunak is az a felfogása, hogy az ő pénze a mi pénzünk.


Gyerekként, tinédzserként el se hittem volna, hogy gyerekek segítik a szüleiket anyagilag, mert anyukám mindig dolgozott, és mindig jól keresett, most is majdnem négyszer annyit keres, mint én.

2014. márc. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Én is és a nővérem is kaptunk pénzt lakás vásárláshoz.
2014. márc. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Normalis csaladokban segitik egymast a tagok.


De ha anyukad orokolt egy hazat, es eladja, akkor illeteket kell fizetni az eladas utan, ha nem ingatlanvasarlasra forditja. Igy erdemes elgondolkoznia azon, hogy a lakasba betett penz ertekeig bizonyos szazalekot az o nevere irjatok, es a te haszonelvezeted legyen rajta.

2014. márc. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem is annyira általános, de nagyon jó dolognak tartom. Én is azon leszek, hogy ha tudom megkönnyítsem a gyerekeim életét anyagilag is. Helyettük megoldani úgysem tudom, de ha tudok akkor segítek.


Minket anyósomék támogatnak, mármint anyósom. Néha már szégyellem magam hogy a férjem elfogadja, de hát az ő anyukája, szívesen adja, így én is hálás vagyok, csak fura. Az én szüleim nem ilyenek.

2014. márc. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
normális de az is normális ha a szülő szorul rá és a gyerek megteheti akkor segítse őket
2014. márc. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lenne a normális, ha senki nem lenne rászorulva a támogatásra, ha az idősök és a fiatalok is tudnának nyugodtan élni.

Nálunk fordítva van, a párom 28 én 25 mi segítjük a családunkat. A párom szülei rokkantnyugdíjasok, alig van pénzük. Anyukám egyedül van, van egy rossz vállalkozása, de más lehetősége nincs :( Mi segítjük őket anyagilag.

2014. márc. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem is segít anyukám (lakást kaptam, segített az autóban is), apukám is, bár ő nem ennyit, de segít. A férjem családja nem ilyen, de ők más szempontból sem normálisak, így ők nem számítanak. Mi is segíteni fogjuk a fiunkat, ha megtehetjük.
2014. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy szülőnek öröm, hogy ha megteheti, akkor segíti a gyerekét pl. az első lakás megszerzésében. Ez teljesen normális. És ha ez nem okoz gondot, akkor nem kölcsönbe szokták adni.
2014. márc. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
En részemrõl normális!
2014. márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!