Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha a párotok...

Mit szólnátok ha a párotok dühében azt mondaná, hogy összepakolja a cuccát? Mennyire vennétek komolyan, ha az ilyen szöveg nem jellemző rá?

Figyelt kérdés
Függetlenól attól,hogy férfiak vagy nők vagytok,kiváncsi lennék mennyire vennétek komolyan egy ilyen "fenyegetést"?Megrengene a bizalmatok?
2015. júl. 15. 11:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Nagyot csalódnék.

Egyrészt olyasmivel, hogy elhagy, ne fenyegessen, mert én küldöm el a francba. Ha problémánk van megbeszéljük, nem ijesztgetjük egymást.

Ha meg el akar menni, akkor ne csak mondja, hanem pakoljon és menjen.

Egy kapcsolattól többet várok. Normális kommunikációt, és szavahihetőséget. Ha mondd valamit, akkor tegye is meg! N31

2015. júl. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

Helyzettől függ, nem mindegy hogy nagy dolgon vesztünk össze, vagy azért költözne el, mert kiborítottam a reggeli kakaóját.


Mondjuk a "megrendült a bizalmam benned" dumával legtöbbször azok jönnek, akik fordítva elvárják hogy bármit eltűrjünk nekik, aztán ha egy dolgot is szóvá teszünk, azonnal neki áll feljebb...

2015. júl. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Meggyőződnék róla hogy minden cuccát összeszedte e, és jó utat kívánnék neki.
2015. júl. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit szolnek?semmit nem gatolnam meg,mert kov.veszekdesnel megint pakolna .

Ha menni akar hat Menjen.ha szeret ugyse tenne meg😊

2015. júl. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%
Hiszem ha látom.
2015. júl. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%

én segítenék is neki összepakolni! :D

mondjuk atól függ hogy min borul ki a bili vagy ki bántotta meg a másikat. ha én őt és azt mondja pakol akkor azért megkérdezném tőle hogy mennyire szeret ha egy veszekedés miatt összepakol, de ha ő bánt meg engem akkor röhögve segítenék neki de úgyse menne el

lelki terror :D

2015. júl. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%
Ha egy probléma megoldását abban látja, hogy megfenyeget, ha nem nyelem le a kétségeimet/kérdéseimet/bajomat, akkor elhagy, azt nem nevezném érett viselkedésnek. Ez inkább érzelmi zsarolás, amit nem igazán tolerálok. Vigyázok rá, hogy szakítással való üres fenyegetés soha ne csússzon ki a számon, és ugyanezt várom a páromtól is. Ha ezt mondaná, akkor hagynám, hogy csinálja, ha akarja. Benne van a pakliban, hogy amint kimondja, megbánja, úgyhogy nem adnám alá a lovat gyerekes "mi van, mégsem pakolsz?" beszólásokkal, de az biztos, hogy megbeszélném vele, ilyet akkor mondjon, ha komolyan is gondolja. 30N
2015. júl. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon nem mindegy, hogy azért mondja-e dühében, mert arra jött haza, hogy a legjobb barátjával hentergek a közös ágyban, vagy mert nem hajtottam fel a vécéülőkét. Vagy mondjuk mert évek óta kérlel hiába, hogy szokjak le a drogokról. Érted. Kevés az infó, nagyon kéne, mi váltotta ki ezt nála, pláne, ha nem jellemző rá az ilyen szöveg, ahogy írod is...
2015. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
A sok vad amazon megint lepontoz mindenkit :D
2015. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ a szituációtól és a vitában részt vevők személyiségétől.

A mi családunk pl. elég hirtelen haragú, nálunk is nem egyszer hangzott el ilyesmi, de minden fél számára teljesen nyilvánvaló volt, hogy a kimondás pillanatában sem gondoltuk egyáltalán komolyan, és 5 (na jó, legfeljebb 30) perccel később már képesek voltunk lehiggadva megbeszélni a dolgokat.

Persze, ha a másik fél nem hasonló típus, akkor könnyen a szívére veheti a dolgot, ezért vigyázni kell, dühében sem mondhat akármit az ember.


Ha viszont van benne átgondoltság, akkor a helyzet súlyosságától függően

- le kell ülni megbeszélni a dolgokat

- el kell engedni


Egyet biztos nem szabad tenni: hagyni, hogy a másik ezzel zsaroljon érzelmileg, vagy azt éreztesse, hogy a másik érezze kitüntetésnek, hogy kegyeskedik maradni. Akkor inkább menjen!

2015. júl. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!