Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem furcsa ez? A...

Csak nekem furcsa ez? A szülők valóban kihasználják a gyereküket?

Figyelt kérdés

Kérdésem a következő lenne. Az egyik barátom néhány évvel ezelőtt nagyobb pénzösszeghez jutott, amiből kölcsönadott a szüleinek néhány százezret. A szülei nem élnek valami fényesen, félnapot dolgoznak, nem veti fel őket a pénz. A gyerekük már nem lakik velük, mégis elvárják, hogy minden hónapban adjon haza pénzt. Ráadásul az a pénz már rögtön a fizetés napján kell nekik, nem tudnak rá várni 1-2 napot sem. A több százezres kölcsönt azóta sem látta - valószínűleg nem is fogja már látni azt a pénzt.

Csak nekem tűnik úgy, hogy kihasználják anyagilag a fiukat? Aki nem dúskál a pénzben. Albérletben él a barátnőjével, fizeti a kocsijának a részleteit. Ha majd (hamarosan) gyereket akarnak vállalni, akkor is kell anyukának a pénz havonta?

Vagy mindezt csak azért látom így, mert a mi családunkra nem ez a jellemző. Ha a szülők rosszabbul is állnak a gyereküknél, akkor sem kérnek (sőt, követelnek) tőle pénzt. Ha a szülő nem tudja segíteni a gyerekét, ha már önállóan él, akkor hagynia kellene, hogy a saját életét próbálja élni, megteremteni a jövőjét.


2015. szept. 9. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem csak neked furcsa. Viszont csak azt lehet kihasznalni aki hagyja.
2015. szept. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Lehet hogy te az én anyósommal találkoztál?
2015. szept. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez még mindig korrektebb szülő mint az, aki az egy tányér árát elkéri a fiától, amikor nagy ritkán lemegy vidékre a feleségével. Főleg úgy, hogy előtte míg legényke volt a gyerök rendszeresen a fizetéséből hazaadott.
2015. szept. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

*tányér étel árát


plusz még kapott apanázst is a házasoktól mikor telt a fiataloknak.

2015. szept. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy a csalad segiti egymast akkor is ha mar felnottek, onmagaban nem gaz, sot normalis, en is segitem a nyugdijas szuleimet, mert maskulonben nem tudnanak megelni.

Az viszont durva hogy kovetelozik barki is, felnottek kozott ez mar nem JAR, hanem adhato segitseg, es mint ilyet illik kerni, koszonni stb.

2015. szept. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is pont ugyanettől tartok majd a későbbiekben párom részéről. Ő igen szegény családból származik, sokan vannak testvérek, az anyukájuk egyedül van minimálnyugdijon, csak párom segiti anygailag szinte. Amig otthon élt, addig volt hogy több mint a fizetése felét oda kellett adja, mert egyszerűen olyan sok pénzre volt szüksége az anyjának. Boezasztó volt a helyzet, azóta párom már külföldre költözött, mert volt lehetősége rá, és kinn tervezzük az életünket már.

Igy ha még ad is haza, kevésbé érezzük meg, mint az otthoni fizetéséből.

2015. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, a tortenetedben szereplő barátod pont ugyanolyan hibás, lévén nagykoru, onalloan elő személynek nem kötelessége a szüleinek pénzt adni. Tehát a szülők ugyan valóban kihasznaljak a gyereket, de ő sem százas, hogy hagyja magát
2015. szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

én feltételezem,hogy a te párodról van szó.

természetesen nem normális. a szülőknek be kéne látni,hogy a gyerekük már felnőtt és önálló életet él,fizetnie kell az albérletet,a kocsit+hamarosan gyereket is szeretne.

nem tudom ők hogy álltak volna hozzá,hogy a szüleik folyamatosan pumpolják őket...gondolom sehogy mert akkor sem tudtak bánni a pénzzel..

ha ott van két felnőtt,tapasztalt dolgozó ember, akkor miért várják el,hogy a fiuk 1 fizetésből a sok kiadás mellett még utaljon nekik is?

egyébként a szülők már nem fognak megváltozni. a fiúnak kéne a sarkára állni és megmondani,hogy'' bocsi anya és apa,de annyi mindenre kell költenem,hogy nagyon hiányzik hónap végén az az összeg amit nektek adok. ezért nem tudok tovább annyit adni,kérlek ne is számítsatok rá. természetesen hogyha megszorultok valamikor majd,akkor támoglak titeket egy kis élelmiszerrel vagy számla befizetéssel, de értsétek meg,hogy ez nem megy havi rendszerességgel"

és ennyi. basszus nehogy már két 50-60 év körüli ember ne tudja beosztani a pénzét..akkor itt az ideje megtanulni,hogy addig nyújtozkodjanak ameddig a takaró ér..

a fiatalember meg álljon a sarkára,mert ha hagyja ezt évekig,akkor nemhogy esetleg saját lakása nem lesz,de még gyereket se tud vállalni...

ez már nem az a helyzet amikor otthon él valaki huszonévesen és beszáll a rezsibe..nem..itt a kérdező egy forintba nem kerül a szülőknek.

amúgy ilyen szülőkkel és ilyen alamuszi fiúval nem juttok egyről a kettőre..mert mindig amit félre tudnátok tenni,elcsaklizza valami rokon majd.

2015. szept. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fiúnak nem furcsa, akkor ez az ő dolguk.

Én sem kérném vissza, ha a szüleimnek lenne szükségük pénzre.

És én is szoktam minden hónapban valamennyi pénzt adni, annak ellenére, hogy már nem lakom ott, de nagyon sokszor ott eszem, és mivel én jobban keresek, mint ők, nem tudnám elnézni, hogy ne legyen hó végére pénzük, miközben én ott eszem. Mondjuk ők nem követelik, én magamtól várom el, hogy segítsem őket, ahogy tudom.

2015. szept. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!