Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondanátok el, hogy...

Hogy mondanátok el, hogy nincs szükségetek ezekre a dolgokra úgy hogy ne legyen belőle nagy sértődés?

Figyelt kérdés

Állapotos vagyok az első gyermekünkel.

A férjem testvére(41), az ő lánya(24) és anyósom(62) a minap megint azzal hívtak fel, hogy a kicsinek semmit ne vegyünk mert majd mindent majd hoznak ami az övék volt. Zárójelbe írtam az életkorokat, hogy nem pár éve vásárolt termékekről beszélünk.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy úgy állunk anyagilag hogy mindent meg tudunk venni újonan. És én ezt szeretném is kiélvezni, nekem nagy boldogság mikor haza megyek egy újonan vásárolt kisruhával, kisjátékkal stb.

Ezt már kb 100x elmondtam én is és a férjem is nekik, hogy ezért nincs szükségünk a dolgokra.

Sajnos 101xre sem értik meg, sőt egyre akaratosabbak.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy mondjam meg nekik az igazat erről hogy marhára nem akarok koszos-dohos 20-40 éves cuccokat és ébredjenek fel, vagy kössük az ebet a karóhoz továbbra is ezzel, hogy mi magunk szeretnénk neki mindent megvenni újonan.

Tanácsokat szeretnék kérni és nem kioktatásokat arról, hogy miért is jó a használt ruha stb stb.



2015. szept. 10. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Kedves....akárkicsoda, köszönöm a segíteni akarásotokat, de saját magam akarom a gyereknek a magam által vásárolt új ruhákat+stb-et adni, és nem akarok használtat, semmiből. Ha gondoljátok akkor tudok akár kicsodákat akik örömmel vennék a ruhákat... Ennyi. Így lehet lesz sértődés, de megspórolod magadnak a kínos hónapokig tartó kínos érzéseket és a további kellemetlenségeket.
2015. szept. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha sehogy sem képesek felfogni, akárhogy tiltakozol, akkor fogadd el, aztán majd elajándékozod, és megveszel mindent amit szeretnél. Ha meg utána ellenőrizgetik, hogy miért nem azt a kiságyat, babakocsit, ruhát használjátok, mondd hogy eltörött, felrobbant, ellopták az ufók vagy bármi ilyesmi, közben zárójelben hozzáteheted, hogy amúgy is mondtad, hogy nem kell.
2015. szept. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Köszönjük, de mi is eltudjuk intézni.

(Szerintem ez elég udvarias. )

2015. szept. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Akkor maradunk az eredeti szöveg mellett.


#2 uhh isten ments, hogy a dohos-koszos-penészes babakocsit, kiságyat, ruhákat a frissen felújított lakásba behozzuk. Helye se lenne. Egy szatyorral hozott át múltkor a férjem unokahúga...ment is a kukába. Ezeket még egy segélyszervezetnek sem adnám oda olyan szar állapotba vannak, már bocsánat a kifejezésért.

2015. szept. 10. 20:22
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Jönnek a tanácsok és egyszerűbbnél egyszerűbb replika-lehetőségek, viszont ha ilyen könnyen megértené a család - mint ahogy ezt itt vázolják -, akkor nem tetted volna fel a kérdést. Egyetértek veled, nem egyszerű eset. Szerintem ebben a fázisban sértődés nélkül már nem is lehet tudatni a valóságot.

Ha a lehető legnyugisabban akarod "lezajlítani", akkor elfogadsz egy-két dolgot (nem többet! - arra hivatkozva hogy ti veszitek meg a nagyrészt) és majd egy olyan alkalommal feladod rá az adott ruhácskát, amikor látja a család. Azt viszont hangsúlyozod, hogy többet ne hozzanak, mert te szeretnéd megvenni az ízlésed szerint, és neked ez egy kikapcsolódás.

2015. szept. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig én is ilyen voltam mint te. De most már annyira elegem lett az ilyen emberekből, hogy megmondanám, hogy nem kell és kész. Ha megsértődik, ha nem. Legyél fontosabb magad számára mint mások. Ha ezen megsértődnek, az az ő szegénységük, majd kialudják.
2015. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, 101. alkalommal sem értették meg, sőt, egyre akaratosabbak. Nos, akkor marad a kardozás: nem kell. És egyet tarts szem előtt: nem tartozol magyarázattal, miért nem kell. Ha odaviszik mégis, akkor meg nyugodtan dobd ki a szemük látára: "mondtam hogy nem kell, melyik része nem volt érthető?".

Drasztikus, de úgy látszik, egysíkú a rokonság.

2015. szept. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
"Köszönjük szépen, de már kinéztük a babakocsit/akármit és azt szeretnénk megvenni./Köszönjük, de pont most vásároltunk be babaruhákból./Stb. De nagyon kedvesek vagytok. Esetleg adjátok oda valakinek, aki nem engedheti meg magának és nagy szüksége lenne rá."
2015. szept. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
A férjed testvérének van egy lánya, mondd nyugodtan, tegyék el neki a baba dolgokat, hiszen majd õ is fog szülni.
2015. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6%
Miért olyan nagy probléma, hogy segíteni akarnak nektek? Ha meg nem akarnák odaadni a családi "ereklyéket", akkor meg azon akadnál fent. Mindig mindig háborogni kell valamiért... inkább fogadd el a "szörnyűséges" sorsodat, hogy adakozó a családod.
2015. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!