Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is ilyen elfuserált mint...

Más is ilyen elfuserált mint én? Lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Többször megy egy héten a másfél éves fiam anyósomékhoz. Féltékeny vagyok, hogy "szereti" őket, tulajdonképpen félek attól hogy ott jobban fogja érezni magát. Miért vagyok ilyen, adjatok tanácsot, hogyan ne érezzem ezt. A kapcsolatunk nagyon jó, nem láncolom magamhoz egyébként, sokat játszok vele, türelmes vagyok és próbálom jól nevelni.
2015. szept. 11. 10:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Más is érzett már ilyesmit?
2015. szept. 11. 10:40
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy szereti a mamát/papát. Ők azok , akik mindent megengednek, míg a "gonosz" szülők nem. Csokievés , tv, kisautó blabla.
2015. szept. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 De az anyukánál soha nem fogja jobban. CSAK abban az esetben. Mikor az anyja helyett anyja. De ha jól neveled és sok szeretettel , ez sosem fordul elő.
2015. szept. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

nem, soha. en kifejezetten orulok ha a gyerekemet tobb ember szereti, es o is tobb embert szeret.


en nem ketelkedek magamban.

2015. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

háát másfél évesen az én anyám nem vitt minket állandóan nagyiékhoz, mert a nevelés a szülő dolga, nem a nagyszülőé.persze ez csak azért bukik ki belőlem, mert sógornőm durvábban csinálja,de a lényege ugyanez:

ő spec csütörtöktől-vasárnapig a nagyszülőknél van a gyerekkel és addig a kanapén gubbaszt, persze ő eteti és pelenkázza, meg fürdeti a gyereket,de a szülői gondoskodást a nagyszülőktől kapja. Így a gyerek a nagyszülőkhőz jobban kötődik, mert igazán ők töltötték be a szülő"biztonság" szerepét. A dolog egyszerű ne vidd át annyiszor akkor nem leszel féltékeny és a gyerek sem zavarodik össze. Ilyenkor bárkitől kap ugyanannyi törődést mint tőled, az a szülő szerepet tölti be nála. Olyan ez mint a gazdag nők problémája, amikor a dadust kezdi el szeretni a gyerek(még szép hisz az van vele sokszor).

Persze a te eseted nem olyan mint sógornőmé, de hasonló.

2015. szept. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazából ők szeretnének segíteni mert van egy 2 hónapos kislányom is, én meg nem "merem" mondani, hogy ne vigyétek el a fiamat mert az olyan fura lenne. Így kialakult, hogy hétköznap 3x viszik el 2 órára kb.Köszönöm az eddigi válaszokat, hasznosak!
2015. szept. 11. 11:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyan, nincs ezzel semmi baj. Évszázadok óta jól bevált recept, hogy nem Anyu a szupermen, aki mindent egyedül a világ ellen megold. A kisfiad ugyanúgy fog szeretni téged, kötődik majd hozzád, de szerintem tök fontos a nagyszülő is a gyerekek életében. Örülj inkább neki, hogy a nagyiék is szeretik, meg ő is élvezi. :)
2015. szept. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"próbálom jól nevelni"


Egy gyereket nem feltétlenül nevelni kell, hanem elsősorban szeretni. És ez elég szokott lenni :-)


Semmi gond nincsen, minden anyuka meggyőződése, hogy csak ő tudja, hogy mi a gyereke szükséglete. Én meg, nem is túl fiatal apuka létemre azt mondom, hogy a gyerek igenis tanuljon meg alkalmazkodni. Ez nagyon fontos. És ha a nagyszülők szeretettel fogadják, akkor legyen náluk bátran minden második nap.

Aztán nálunk is volt, hogy a fiam próbálta volna azt csinálni, amit a nagyi megengedett nekik. És mondtam, hogy nem lehet. Itthon nem lehet akárhol enni, csak az étkezőben. És megértette...

...hogy ott azok a szabályok, és ahhoz kell alkalmazkodni, itthon meg ezek a szabályok és ehhez kell alkalmazkodni.

Annál talpraesettebb lesz, mennél több helyzetbe keveredik, és tanul meg hozzájuk alkalmazkodni.

(Nyilván normális erkölcsi értékekkel bíró emberekre és helyzetekre gondolok itt most...)

2015. szept. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!!
2015. szept. 24. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!