Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy vki...

Mit gondoltok arról, hogy vki meghal, de nincs temetés, semmi szertartás, csak hazaviszik / elszórják a hamvakat?

Figyelt kérdés
2015. szept. 15. 22:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Magyarországon engedélyezve van, hogy bárhol elszórd a hamvakat? Én azt hittem erre engedély kell.

Egyébként semmit nem szólok. Már én is mondtam a családtagjaimnak, hogy ha meghalok, hamvasszanak, és szórjanak el. Akinek hiányozni fogok, az emlékezni fog rám. Ezért kár egy temetőbe kijárni.

2015. szept. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon helyes, én így szeretném végezni. Felesleges pénzkidobás a szertartás, a sír az élőknek szól, aki meg emlékezni akar rám, az megteszi magától is.
2015. szept. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

A temetkezés kapzsi, mohó ipara ellen lehet ilyet tenni.

Vannak furcsább dolgok, például mikor az amerikai hölgy halálos ágyán azt kéri:

-Temessetek a McDonald’s parkolójába!

- De hát miért?

- Azt szeretném, hogy a gyerekeim naponta meglátogassanak!

2015. szept. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%
A temetés kb lopásnak számít, az is hogy valami bohócnak öltözött szektás ott mormolgat baromságokat több százezerért. Még a hamvasztás is az mert nem mindegy milyen köcsögbe rakják a nagyfatert meg a másik 4-et akit vele hamvasztottak. Csak a 100 ezresbe adhatják ki a hamvakat.
2015. szept. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Én személy szerint őszintén lesz@rom. De még a sajátomat is. A családomnak megmondtam, hogy csináljanak amit akarnak, ahogy akarják. Nekem totál mindegy lesz :D
2015. szept. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem korrekt, én is azt szeretném, ha a kedvenc helyemen szétszórnák a hamvaimat. Sokkal jobb, mint hogy ipari módszerekkel temessenek el vadidegenek vagyonokért egy agyonzsúfolt temetőbe.
2015. szept. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
"agyonzsúfolt temetőbe." ja, akkora ott a tülekedés és mindig, nem csak csúcsforgalomban
2015. szept. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%
Vagy be lehet ásni a már meglévő családi sírba a többiek mellé.
2015. szept. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Én is így szeretném. Lehetőleg a tengerbe szórva, de akkor szerintem nekem már tök mindegy lesz. :-D
2015. szept. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez szép megoldás. Hisz az otthona közelében szórják szét az illetőt. Nem egy temetőbe van bezsufizva, ahol x év múlva kihantolhatják ha a családtagok nem fizetik meg a helyét. Tehát az eltemetett nem kap örök nyugalmat automatikusan. A családtagok úgy érezhetik hogy nincs lelkiismeret furdalásuk ha nem járkálnak ki a sírt gondozni, hisz az illető ott van velük beépülve a környezetbe. Elég néha egy gyertyát gyújtani érte ha szeretnének. A gyerekei nem érezhetik azt hogy a földbe nyugszik és néha ki kell menni a temetőbe hozzá, hanem kimennek az udvarra és ha nyitottak az effélére emlékezhetnek, beszélhetnek hozzá, virágokat ültethetnek neki....ki mit tart jónak. Ha elköltöznek az ország másik végébe a családtagok, nincs lelkifurdalás a temető miatt, mert tudják hogy a mama mindenhol jelen van....... Nem utolsó sorban az is praktikus hogy a dédunokáknak már nem kell a sosem ismert nagymami sírhelyét megváltani hogy ne kaparják ki a temetősök a földből.
2015. szept. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!