Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a férjemmel közös néven...

Ha a férjemmel közös néven van egy lakásunk (de tudom bizonyitani hogy én fizetem a részleteket lassan fél éve), lefoglalhatják-e tartózás fejében a biróság a férjem részéröl?

Figyelt kérdés
A férjem nem dolgozik,én fizetek mindent,van 4 gyermekünk!A lakáson van elég sok banki hitelis meg szocpol!
2008. szept. 9. 08:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha tudom bizonyitani banki szálákkal hogy nekem jön oda pénzem,a férjemnek nincs munkahelye egy jó ideje.Igy is elvehetik?(a féjemnek van egy ügye sajna elég sok pénzt millókiat követelenek rajat,ö is benne volt a balhéban tehát azt nézük jogosan,biróságon van az ügy két tárgyalás volt, a harmadik most lesz)
2008. szept. 9. 08:28
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlan közös. Ha házasság alatt történt a szerzés akkor meg pláne közös. Még ha csak te fizeted akkor is.

DE!!! Az ingatlannak csak a RÁ ESŐ RÉSZÉT vihetik el, és te is lehetsz árverési vevő. Mivel az ingatlan hitellel terhelt, szocpollal támogatott, így nem igazán tudnak vele mit kezdeni.

Tekintve: van az ingatlanon egy mondjuk 8 millió forintos hitel, van rajta 2,5 millió forint szocpol és az ingatlan ér mondjuk 15 millió forintot. Akkor az ingatlan "értéke" 4,5 millió forint. Ennek a fele a férjedé, vagyis 2.250.000 Ft. Ez az "effektív értéke" a férjed részének. DE! A férjed részét nem fogja senki megvenni - hacsak te nem. Hiszen egy terhelt ingatlanban 50% tulajdont szerezni nem igazán "sikeres" dolog.


Nem igazán hiszem, hogy félteni kellene azt az ingatlant.

2008. szept. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
DE ha ráterheli a biróság a..A BANK FELMONDJA NEM A SZERZÖDÉST,ÉS KÖVETELI A PÉNZT?
2008. szept. 9. 10:47
 4/4 anonim ***** válasza:

A lakás a földhivatalban a ti nevetek van, viszont mivel banki hital van rajta, már eleve fedezetként szolgál, gondolom az egész forgalmi érték mértékéig.

A hitelező bank akkor ad rá hitelt, ha a földhivatali bejegyzésben szerepel az elidegenítési és terhelési tilalom-azt jelenti, hogy nem adhatod elkülföldinek, sem senkinek, illetve nem terhelhető, még a bíróság részéről sem, hiszen tényleges vagyonod nem tud a lakásból származni, amit a bíróság lefoglalhat, mert ha eladnád 30 napon belül, abból a hitelt kéne kifizetni a banknak, így nem maradna semmid, amit a bíróság el tudna venni..

szóval nem hinném, hogy aggódni kéne.

2008. szept. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!