Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerekként kezelnek, pedig...

Gyerekként kezelnek, pedig ennyi idősen ők már házasok voltak, gyereket szültek?

Figyelt kérdés

a nagyszüleim és a szüleim nagyon gyerekként kezelnek. pl elindulok valahova biciklivel és fél óráig magyaràzzàk, hogy melyik oldalt menjek és ilyen alap dolgokat, holott jogosítványom is van.

a kapcsolatomat sem veszik komolyan, pedig már 2 éve vagyunk együtt.

ha csinálok valamit sàpìtoznak, hogy tegyem le, megvàgom magam stb.. közben egész nyáron olyan helyen dolgoztam ami sokkal veszélyesebb volt.. szóval én felelősségteljesnek tartom magam, de ők meg azt hiszik életképtelen vagyok.

a barátom megkért, hogy költözzek hozzá.

azonban egyből lehurrogtak, hogy kicsi vagyok még, ez felnőtteknek való stb.. amikor ők 18-19 évesen már összevoltak házasodva és megvolt a gyerek is. én késői gyerek vagyok, 30+on vállaltak, de bàtyàmat 18 évesen. szóval nem tudom hogy gondolják ezt, nem esik le nekik, hogy ők ennyi idősen már szintén együtt éltek?? ez vonatkozik a szülőkre és nagyszülőkre is...

természetesen el fogok költözni hamarosan, csak egyszerűen fáj, hogy ennyire nem fogadják el, hogy nem vagyok már gyerek.

egyetemen tanulok, ösztöndíjam eddig mindig volt és ahogy tudok évközben is dolgozok. a barátomnàl sokat sütünk - főzünk, amit itthon nem engednek mert megégetem magam, felrobbantom a gàztűzhelyt stb.... nem tudom mivel érdemeltem ki ezt a bànàs mòdot.

esetleg mit tehetnék, hogy máshogy tekintsenek rám?? költözés után jobb lesz?

anyagias válaszokra nem vagyok kíváncsi,úgyhogy aki a pénztárcàmban akar turkàlni,inkább ne írjon

20N


2015. szept. 23. 08:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

Nézd, édesanyámnak még mindig fura, hogy már nem vagyok a kicsi lánya, pedig kétgyermekes családanya vagyok.

Túlzásba viszik, ez tény. Hibás viselkedés? Igen. De lásd mögötte a szeretetet.

A szemükben mindig a pelusban riszáló kétéves leszel. :)

Persze nehéz, és bizonyítanod kell majd.

Kitartás!

2015. szept. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%

Ez a pénztárcás dolog honnan jött??

Mert ez tényleg gyerekes megjegyzés volt.

De nálunk is ez volt, unokatesómék már 15 évesen a nagyfiúk voltak (pl.alkoholhoz), mi 17-18 évesen is még kicsik.

2015. szept. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Te ezt így éled meg. Ők pedig a "gyerek" elvesztését nem akarják átélni. Feltehetően nagyon szeretetteljes valójában a családi életetek és ők nehezen engednének el. A szülők életében igen nehéz érzelmi időszak, amikor a szeretett gyerek elszakad, pedig ők is tudják, hogy ez a normális.
2015. szept. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
82%

"A szülők életében igen nehéz érzelmi időszak, amikor a szeretett gyerek elszakad"


Ezt a fajta "gondolkodást" az életben nem fogom megérteni. Nekem öröm volt látni a gyerekem önállósodását.

2015. szept. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem itt is ketton all a vasar. Nem lehetseges, hogy Te sem mutattad jelet eddig annyira a felnottsegednek? Ugy ertem, hagytad, hogy kiszolgaljanak, helyetted csinaljanak dolgkat, mint a gyerekeknek.
2015. szept. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

2# még régebben kiirtam ezt a kérdést, és jött kb 50 vàlasz, annak a nagy része arról szólt, hogy még gyerek vagyok, a szüleim tartanak el,és azzal hogy a barátomhoz költözik, még inkább gyerek leszek mert eltartatom magam?!

ezért írtam, hogy ilyen anyagias jellegű válaszokra nem vagyok kíváncsi.de mostmàr leírom, kb 40 ezerrel fogok tudni beszàllni a barátom költségeibe. ez nyilván nem sok, de egyetem mellett ennyit tudok összeszedni, hogy ne menjen a tanulás rovàsàra.

és ő ajánlotta fel, hogy szeretné, hogy hozzá költözzek. ő is tudja, hogy milyen furàk a szüleim. tényleg rossz érzés, hogy bármibe belekezdek(takarítàs, főzés) egyből kiveszik a kezemből, hogy kárt ne tegyek.. pedig nem szoktam kárt tenni magamban, és a tárgyakban sem.. de a kérdésben le is írtam, hogy miket szoktak mondani.

2015. szept. 23. 08:49
 7/11 A kérdező kommentje:

5# nem, de mindent kivesznek a kezemből meg leszidnak. és hiába mondom, hogy tudom mit csinálok, csak mosolyognak.. pedig sokszor mondtam már, hogy szoktam főzni a barátomnàl, sőt hoztam is kóstolót.. akkor se engednek itthon semmit csinálni.. ami nagyon idegesítő, mintha direkt azt akarnàk, hogy életképtelen legyek..

és dolgoztam is egyszer egy palacsintàzòban.. de itthon nem csináltatok mert berobban a konyha, megégetem magam stb... nagyon idegesítő

2015. szept. 23. 08:55
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
A szülők hajlamosak kisgyerekként kezelni a a nagyobb gyermekeiket is,főleg ha együtt laknak.Sokat fog számítani,ha különköltözöl.Mert ugye még gyerekként élsz a szülői házban,de ha elköltözöl,akkor ez a tényező megszűnik,de ne várd a változást egyik napról a másikra,szép fokozatosan fogják majd megérteni,hogy nem vagy már kicsi lány.Én 42 éves vagyok,két gyerekes családanya,de anyukám még talán most is pár dologban gyerekként kezel,bár ha most belegondolok,igazából kb 5 éve már annyira nem.Addig egy utcában laktunk most sajnos 350 km-re.
2015. szept. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Általában ilyenek a szülők. Én ezt szeretetnek fogom fel. Igaz, már nem lakom otthon. Ha otthon laknék, akkor biztosan zavarna engem is. Hiába vagyok már túl a 30-on. Ha hazalátogatok, akkor újra gyereknek érzem magam :)

Biztosan az is számít, hogy téged már idősebben vállaltak, meg lány vagy. A lányokat általában sokkal jobban féltik.

A szüleidnek egyébként még 40-50 évesen is a kisgyerekük leszel. Én ebben semmi rosszat nem látok.

2015. szept. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igazatok van. de attól még rossz érzés, hogy ennyire túlmagyaráznak mindent(lásd hogy melyik oldalon menjek az úttesten:D)
2015. szept. 23. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!