Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Választhatók új kereszt szülőt?

Választhatók új kereszt szülőt?

Figyelt kérdés

Fiam keresztanyja sokat változott, a kapcsolatunk, már nem olyan jó. Semmiben nem számíthatok rá. Szeretnék másik keresztszülőt a fiamnak. Van rá valamilyen lehetőség?

Már volt keresztelő.


2015. szept. 23. 20:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Nincs. Ez egyszeri választás.
2015. szept. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%
Miért nem próbáljátok meg inkább helyrehozni a kapcsolatot, nem lenne jobb megoldás?
2015. szept. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem.

A keresztszülő az, aki a gyermeked a keresztelőnél a keresztvíz alá tartja. Egy ember életében egy keresztelő van.


Persze, a keresztszülőség nem kötelező érvényű jogi aktus, így bármikor megváltoztathatod, csupán az a kérdés, hogy ki fog komolyan venni egy ilyen változtatás után - és ki fogja ezt elvállalni.

2015. szept. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
20%
Anabaptizmus.
2015. szept. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj, de ez úgy hangzik, mintha csak számításból akarnál keresztszülőt. A mai világban már úgy működik, mint régen a komaság, komatál stb. Ha akarja vesz dolgokat a keresztgyereknek, ha nem, akkor sem lehet a szemére hányni senkinek.
2015. szept. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
*már NEM úgy működik, mint régen*
2015. szept. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Egyikünk sem gazdag, a nem számíthatok rá dolgot nem így értettem. Aki a keresztanyja újszülöt korában még nagyon lelkes volt, aztán most másfél éves a fiam. Nem érdekli, ha mi nem megyünk hozzájuk, ők nem jönnek. 5 utcára laknak tőlünk, tehát nincs messze. A másfél év alatt egyetlen egyszer kértem hogy vigyázzon rá..akkor is visszamondta, hogy inkább nem vállalja, mert mit szólnak majd a szomszédok a síráshoz.... (fordított esetben, pont lesz@rnám a szomszédokat)
2015. szept. 23. 22:22
 8/21 anonim ***** válasza:
71%
keress egy szektát talán? normális egyház nem fog újra megkeresztelni senkit.Érdekes, hogy felnőtt emberként ezt nem tudod. Ha gyerekfelvigyázóra van szükséged, akkor fizess érte meg valakit. Persze, felkéred keresztszülőnek, utána meg a nyakába varrnál minden kötelezettséget meg kötelezően elvárod az ajándékokat évtizedekig? érdekes.
2015. szept. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%

Ilyen brutális vallásos vagy? Pl barátnőm "keresztanyja" az csak névelegesen az. Se a gyerek se te nem fogtok pokolra kerülni egy rossz keresztülő miatt. Egy keresztszülő semmivel nem több mint egy nagynéni vagy nagybácsi. Nem kell ezt túlragozni. Ez kb olyan mint, úr isten római katolikus vagyok, de nem tetszik a templom, Görög katolikus akarok lenni, most mit tegyek ott olyan szép templom van.


Szóval most ezen ennyit rágódni? Ha van más rokon aki szívesen vigyáz a gyerekre. Nem fogja azt mondani, hogy úgy sajnálom, de nem én vagyok a keresztanyja sajnos ezért nem tudnék rá vigyázni.

2015. szept. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
70%
Nincs erre lehetőség, de minek is?
2015. szept. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!