Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Változtattál vagy változtatnál...

Változtattál vagy változtatnál valaha kereszt vagy vezetéknevet?

Figyelt kérdés

ha igen miért tetted/tennéd?


mi a véleményed a nevedről?


2015. máj. 30. 22:45
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:

Vezetéknév:

Házassággal változtattam., mert nem kötődtem különösebben a nevemhez( tucatnév, plusz nem kötődik a csaladhoz, mert a nagyapám lelncgyerek volt), a férjem pedig szerette volna, ha felveszem a nevét, es végül is én is..


Kereszt:

Nem, mert szerintem kimondottan szép nevem van, vagyis nekem tetszik talan azért, mert illik hozzám.

Bár nem szeretem, hogy becézik...

2015. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim válasza:
100%
Én mindkettőt utálom.:((
2015. máj. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
61%

A vezeteknevemen lehet valtoztatnek mert nem illik a keresztnevemhez , legalabbis szerintem .. De ha igy kerdeshez jonne ,fogalmam sincs mire valtoztatnam.. most pont annak a ferfinek a nevet 'fogadnam el' aki nagyon kozel all hozzam es tobb ,mint barat :)


A keresztnevem eleg kulonleges ( szerintem es masok szerint is),ha ezt a kerdest 3 eve latom meg biztos azt irnam,hogy utalom a nevem mert. eleg kacifantos becenevek vannak ra amiket mai napig utalok, de ma mar imadom.. kulonleges es illik ram:)

2015. máj. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
A vezetéknév a férjemé és a keresztnevem maradt,elégedett vagyok vele.
2015. máj. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
26%
Nem. ezt kaptam, jól meg vagyok vele. Egyedi, 1 db van belőlem Magyarországon.
2015. máj. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:

Igen, egyéb okokból voltam kénytelen.

A régi és az új nevemmel is meg vagyok elégedve.

2015. máj. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:

Nem nehéz se kimondani, se leírni a nevemet, mégis állanóan elírják, félrehallják, sosem bírják megjegyezni, általánosban meg csúfoltak vele. Még a nyelvvizsgámat is más névre akarták írni... A keresztnevemet leírom: Karolin

Ehelyett mindig Karolinát értenek és mondanak, vagy Kaludiát, Karolát, Evelint (???). Tanáraimnak átlag 1-2 év volt megjegyezni. Egyszer magyarból felelni hívott a tanárnő, természetesen rosszul mondta a nevem, az osztály egyszerre morogta: "Karolin", mire ő: pedig a Karola szebb.

Ennek ellenére szeretem a nevem, nem változtatnám meg. De ha egyszer férjhez megyek, és passzol, esetleg felveszem a vezetéknevét.

2015. máj. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Kiváncsi lennék a válaszolók keresztnevére :)


A Karolin szép :) nagyon tetszik

2015. máj. 30. 23:11
 9/42 anonim ***** válasza:
32%

NEM! Egyedül élek a nevemmel a világban (Vezeték + keresztnév páros)

Ha férjhez megyek, a nevem akkor is marad! :)

2015. máj. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
70%
De a Karola szebb! :D
2015. máj. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!