Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy kettős...

Lehetséges, hogy kettős állampolgárként két különböző nevem legyen (házasság után)?

Figyelt kérdés

Szóval magyar-ukrán állampolgár vagyok, Ukrajnában élek. Tegyük fel, hogy az én nevem Nagy, a leendő férjemé pedig Tóth. Szeretném majd felvenni a leendő férjem nevét, de Ukrajnában elég sok fontos papírom van a lánykori nevemre, több dolog van a nevemen, tulajdonjogok, szerződések, meghatalmazás, számlaszám, stb. Mindent lecserélni nagyon-nagyon macerás és költséges lenne.

Arra van lehetőség, hogy majd házasságkötés után (Ukrajnában és Magyarországon is szeretnénk hivatalosan összeházasodni) Magyarországon kérelmezzem a névváltoztatást a férjem nevére (pl. Tóth Anna leszek), de az ukrán papírok szerint pl. Nagy Anna maradok? Ez így működhet? Vagy egyáltalán nem lehetséges?


2015. szept. 27. 21:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Egy neved lesz mindenhol.
2015. szept. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

A leánykori neved szerintem attól még teljesen hivatalos, hogy házastársi viszonyba kerülsz.

Pont erre találták ki.


Férj nevét felvenni szerintem Magyarországon úgy szokás, hogy Tóthné Nagy Anna vagy Nagy Ferencné pl.

2015. szept. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Szokás egy dolog, de ahogy leírtad viszont lehetséges.


DE Ukrajnában nem kell újra házasodnotok, csak a házasságot kell bejegyeztetni. Akkor viszont át kell iratattni a nevedet. Pl ha valamikor kiderül, hogy nem irattad át a papírjaidat, bele eshetsz olyanba, hogy valahol valamit nem tudsz elérni, mert a régi neved van még rajta.

Pl banknál nem jelented át, de a személyid már más. A bank nem fogja engedni, hogy a számládhoz nyúlj míg hívatalosan nem kéred a számlád átirattását.

2015. szept. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

Magyarországon a PTK szerint így van a névviselés szabálya:


4:27. § [Névviselés a házasságban]

(1) A feleség a házasságkötés után, választása szerint viseli

a) a születési nevét vagy a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét;

b) a férje teljes nevét a házasságra utaló toldással, amelyhez hozzákapcsolhatja a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét;

c) a férje családi nevét a házasságra utaló toldással és ehhez a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét hozzákapcsolja; vagy

d) a férje családi nevét, hozzákapcsolva saját utónevét.

(2) A férj a házasságkötés után, választása szerint viseli

a) a születési nevét vagy a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét; vagy

b) a felesége családi nevét, hozzákapcsolva saját utónevét.

(3) A férj, illetve a feleség a házasságkötés után házassági névként kettőjük családi nevét is összekapcsolhatja, hozzáfűzve a saját utónevét. Az összekapcsolt házassági név családi nevekből képzett része legfeljebb kéttagú lehet.

(4) Az (1) bekezdés b)-d) pontjában, a (2) bekezdés b) pontjában, valamint a (3) bekezdésben meghatározott esetben a házastársak közös házassági nevet viselnek.

(5) A (3) bekezdésben foglalt kivétellel csak az egyik házasuló veheti fel házassági névként a másik családi nevét.

(6) A házasulók az (1)-(3) bekezdés szerinti névviselésről megegyezhetnek. Megegyezés hiányában a házastársak a házasságkötést megelőzően viselt nevet viselik tovább, kivéve, ha a feleség az (1) bekezdés b) vagy c) pontjában foglalt házassági nevet viseli.


Elég szép választék van, hogy milyen kombinációt választasz, az rajtad áll, egy biztos, egyszerre kétféle, hivatalos papírokon NEM szerepelhet :D

2015. szept. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem lehet, az adott orszagnak szabalyainak megfeleloen hordhatod. Az en gyerekeimnek ket orszagban kulonbozo a vezeteknevuk, mert mind a ketto ragaszkodott a sajat torvenyeihez es aszerint anyakonyveztek oket.Amikor a volt ferjem megkapta a magyar allampolgarsagot akkor mondtak,hogy van lehetosege magyarositani a nevet es nevvaltozast kerni.... de ez az eredeti allampolgarsagat es az ottani nevviseleset nem erinti. Szoval igen, lehet olyan helyzet hogy ket orszagban valakinek ket kulonbozo neve van, csak kerdes mennyire jo ez.....en attol tartok, hogy utazaskor gond lehet, pl melyik nevere szol a repjegy es milyen utlevelet mutat fel. Europaban a magyart hasznaljuk a gyerekeknek, meg nem tudom mi lesz ha az apjuk orszagaba utaznak.... iskolai bizonyitvanyaik is a magyar nevukre szol,mi van ha egyszer ott akarnak elni? De lehet,hogy foloslegesen aggodom.
2015. szept. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
4: de, szerepelhet, a hazassag honosittatasakor kerhettem volna,hogy otthon XYne legyek, mig a ferjem orszagaban ezt a format nem ismerik, ott nem fogadtak volna el hazassagkotes utan.
2015. szept. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem kizárt.
2015. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7: szkenneljek be szuletesi anyakonyvi kivonatokat ket kulonbozo orszagbol ahol ugyanannak a gyereknek ket kulonbozo neve van csak mert mind a ket orszag azt mondta hogy nem erdekli mashol mi van, ok a sajat torvenyeik alapjan anyakonyveznek?????

Mint magyar allampolgar az exferjem siman magyarosithatja a nevet, azt senki se ellenorzi, hogy a sajat orszagaban ezt atiratja-e ..sot nem is kell neki, lehet hogy ott nem is engednek ezt...

Ugyhogy egyaltalan nem kizart az il

2015. szept. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Jól van, pihenj már le! Vérnyomáscsökkentőt beszedted?
2015. szept. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
En jol vagyok koszi, csak akiknek fingjuk nincs egy temahoz azokat nem ertem miert szolnak hozza valamihez. En se adok tanacsot pl. autoszerelessel kapcsolatban, mert egyaltalan nem ertek hozza. A kerdezo meg nem azt akarta tudni, hogy ki mire tippel.
2015. szept. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!