Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy férfinak a második...

Ha egy férfinak a második házasságából lesz új gyermeke, kérelmezheti, hogy az elsőnek kevesebb gyerektartást fizessen?

Figyelt kérdés
A páromnak 2 gyereke van az első házasságából, kicsik még, szóval nagyon sokáig kell fizetni utánuk, így is tisztességes gyerektartást fizet.
2015. okt. 3. 16:16
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim válasza:
23%
Úristen..te azt akarod hogy a te gyerekedet jobban pénzezze? A masiknak több joga van hozzá, és a válaszra én szerintem egyenlő ugy h nem hinném.
2015. okt. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
61%
Miért a korábbi kapcsolatból született gyerekek kapjanak kevesebbet azért, mert nektek is született gyereketek? Ugyanannyi jár nekik is attól, mert lett még egy gyereke a párodnak. Ha nem tudja fizetni a gyerektartást, gondot jelent, akkor ezt azelőtt kellett volna végig gondolnia, hogy a jelenlegi kapcsolatában veled vállalta!
2015. okt. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
80%

rosszul értelmezitek.

2.: azt írod, ugyannyi jár a két előző gyereknek, mint a mostaninak.

igen ám, de ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy ugyanannyi, mint eddig, hanem hogy ugyanannyi, mint a harmadiknak!

ha "tisztességes" gyerektartást fizet, akkor jó eséllyel többet, mint amit megítéltek volna. és addig rendben is volt, míg nem lett harmadik, de most itt vannak a plusz költségek, amiket esetleg nehezen tud kigazdálkodni.

tudtommal a fizetése 50%-a terhelhető, tehát a két első gyerekre kb 33%-ot ítélnének meg.

Kérdező, ezt csak te tudod, vagy ha gondolod, leírhatod, hogy mennyit keres a párod, és mennyit fizetett eddig.

azt senkitől sem lehet kérni, hogy ha rátalál egy új szerelem, új életet kezd, ne legyen többé gyereke.

ez mindenkinek a magánügye. azt sem tudjuk, hogy lett vége az előzőnek, lehet a nő lépett le, vagy csalta meg. teljesen mindegy is, de nem kéne mindenáron a férfit büntetni, főleg ha eddig jóval többet fizetett.

változnak a dolgok, a jog lehetőséget ad a módosításra.

2015. okt. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
56%

Úgy fel tudnak idegesíteni ezek a kérdések, pedig még gyerekem sincs s az uram se másodkézből való!!!mennyi az a tisztességes gyerektartás, s miből gondolod, hogy az első gyerekek kevesebbet kell kapjanak azért mert megérkezett a gólya nálatok. Ha ilyen 10.-50.000 miatt húzod a szádat én a helyedben elszégyellném magam, te magad írtad, kis gyerekekről van szó!!!

Gondolom tudtál róluk amikor összejöttél a jelenlegivel. Miért nem álltál olyannal össze akinek nincs gyereke? Megölitek a medvét ember, de bezzeg ha ti volnátok abba a helyzetbe, hogy az ex új nője csökkenteni akar akkor kitörne a világháború.

2015. okt. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
37%
Akkor kellett volna gyereket vállaljon veled a párod, ha továbbra is ugyanúgy tud gondoskodni ahogy addig a már meglévő és új gyerekről!
2015. okt. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
64%

Igen, főleg ha jóval többet fizetett eddig.

Nekem ez jön le az egészből:


A párodnak van 2 gyereke, akinek fizetett gyerektartást, meg még azon felül is jóval többet.


Most lett közös gyereketek, és ugye őt sem kéne elhanyagolni.


Akik azt írják, hogy az előző gyerekek az elsők, azok jó nagyot tévednek!


És igen is, hogy joga van egy válás után a férfinak is és a nőnek is új párkapcsolatot létesítenie, és közös gyereket/gyerekeket vállalnia.


Amikor X és Y együtt él, akkor is ha van 1 gyerek, majd születik még egy, stb, ugyanúgy osztoznak a játékokon és mindenen.


Hogy nézne már ki, ha egy pár elválik, akkor a nőnél marad a gyerek, a lakás meg minden, kapja a gyerektartást, plusz ugye a háztartásba az új pasi is FELTÉTELEZHETŐLEG belead (ha nem ingyen élő), de a volt férj az éljen ön megtartóztató életet?

2015. okt. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
84%

igazságtalanok vagytok. nem biztos, hogy a férfi hagyta ott az előző családját.

de a legjobbat akarta a gyerekeinek, ezért adott, amennyit tudott. akkor már soha ne legyen neki igazi családja, mert az előző szétment?

ezután is fog adni, nem teljesen akarja megszüntetni.

majd a bíróság eldönti.

tudom, hogy van olyan, ahol valóban kenyérre költik, de van olyan is, ahol azért harcol anyuka a hatalmas gyerektartásért, mert az valóban akkora, hogy anuykának már dolgozni sem kell, és telik belőle fodrászra meg műkörömre is. nyilván nem a gyereknek.

2015. okt. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
43%

Egyet értek az utolsó válaszolóval, oké, hogy 3 gyerek több költség, de az egy kapcsolaton belül is több költség. Ezzel már akkor számolni kellett volna, amikor az ember bevállalta.

És mivel nem ismerjük a szituációt, csak van egy kérdező, akinek gyerek születik vagy született egy olyan embertől, akinek már van 2 gyereke, így elég nehéz bármit is gondolni, vagy jól gondolni.

Én egy korábbi válaszomban is azt gondoltam, hogy oké, hogy egyel több gyerek, több kiadás, de ha mondjuk az előző fél két kisgyerekkel van egyedül, akkor neki sokkal nehezebb lenne, illetve az ő gyerekinek, mint az apukának az új párkapcsolatban, ahol bizony közösen fogják azt a gyereket nevelni, tehát két fizetésből lehet élni.

És ki mit nevez tisztességes gyerektartásnak? Lehet, hogy csak a kérdező szemszögéből van így, valójában meg egy teljesen reális összeget fizet.

2 gyerek nevelése havi szinten nem 10.000 Ft-ba kerül!

Tehát azt gondolom, hogy ha reális összeget fizet az előző két gyerek után, akkor azért, mert lett neki egy harmadik is, amit gondolom tudatosan vállalt, akkor nem gondolnám, hogy feltétlenül jogos lenne a két gyereknek kevesebbet adni.

2015. okt. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
27%
Egy másik válaszolónak írtam, hogy egyet értek vele, de ezek szerint itt csak egy oldalt látnak sokan, és az nem feltétlen az, amit a kérdező leír, én csak ennyit mondok!
2015. okt. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
65%
Tehát nyilván mindenkinek van joga, hogy új életet kezdjen, csak azt tegye úgy, hogy a korábban, korábbi kapcsolatában született gyerekek se szenvedjenek hiányt, vagy kapjanak kevesebbet, csak mert az apukájuk már mással él. Mert nem ők tehetnek arról, hogy a szüleiknek nem jött össze.
2015. okt. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!