Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tartásdíj gyesből? Férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tartásdíj gyesből? Férjem előző házasságából született gyermeke után tartásdíjat fizet. Most azt tervezzük, hogy a saját gyerekünkkel ő maradna itthon gyes-en. Ez után is kell fizetnie a gyerektartást vagy mi van ilyen esetben?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 15:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
A jogi oldaláról fogalmam nincs. De erkölcsileg kicsit sem érzi úgy, hogy igenis támogatnia kell a saját gyerekét?! Költői kérdés.
2011. ápr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Még egy új feleség, aki azt tervezi, hogyan lehetne kisemmizni az első, szintén törvényes gyermeket, :-P
2011. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%

Gyerektartást mindig fizetnie kell, ha munkanélküli, akkor is, mit tehet arról a szerencsétlen gyereke, hogy nem dolgozik?


És ha szándékosan a gyerektartás kikerülése miatt akarjátok ezt a megoldást, akkor szégyelld magad, mint anya...

2011. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%

A gyerektartást mindenképp fizetnie kell.

Tehát ha gyesen van,akkor a gyesből.

2011. ápr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%
Azért én a helyedben elgondolkodnék, hogy a második saját gyerekével is úgy fog-e bánni mint az előzővel. Ha majd a harmadik asszonnyal azt találja ki,hogy a te gyerekednek hogy ne fizessen.....
2011. ápr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
63%
gusztustalan nő vagy, remélem egyszer téged is elhagy és neked sem fizet
2011. ápr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%
Mindegy miből, fizetnie kell (jogilag) és remélem nem olyan ember, aki nem akarna fizetni, mert az elég gerinctelen dolog lenne a saját vérével szemben. (még ha most tőled is születik egy másik)
2011. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
73%
ennek is csak a férje pénze kell...
2011. ápr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%

Kíváncsi lennék te mit szólnál hozzá,ha egyedül maradnál és még gyerektartást sem kapnál. Az én páromnak is van egy kislánya már és nálunk ő nem akar fizetni gyerektartást és én mondom neki mindig,hogy azt kell,mert csak van némi köze hozzá. Lehet új életet kezdeni,de azt ne egy kisgyerek szívja meg. Nagyon sok pénzbe kerül a gyereknevelés és igenis köteles támogatni. Inkább ezen gondolkozzatok el,ne azon hogy lehet ezt megúszni.

Amúgy a gyerektartást minden járandóságból fizetni kell, én úgy tudom.

És most lehet lepontozni, de nem tudtam szó nélkül hagyni:)

2011. ápr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom miből gondoljátok, hogy nem akarnak gyeretartást fizetni, én ezt egy sima átlagos kérdésnek látom.

Gondolom kell fizetni ebből is, de ha bíróság intézte,hogy a fizetése x %-át a munkáltató utalja a volt feleségnek majd megoldják ezt is, feltéve, ha utalással kéritek ezt az összeget.

Viszont eléggé vacak gyerektartás jön majd ki amikor 1 évig azt a 28 ezret kapjátok.

2011. ápr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!