Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti befogadnátok ilyen esetben...

Ti befogadnátok ilyen esetben a fiatokat? Szívtelenségnek tartjátok a szülők döntését?

Figyelt kérdés

A fiú már felnőtt, nős férfi. A második gyerekük koraszülött lett. Egészséges, csak extra fejlesztést igényel. A férfinak szeretője lesz, mert a felesége keveset tud vele foglalkozni. Amikor kiderül a kicsi 6 hónapos korában, akkor a felesége elválik.


A szülők nem engedték a férfinak, hogy hazaköltözzön, albérletre kell költenie a pénzét.


2015. okt. 9. 18:59
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
53%

A fiam magánélete rá tartozik.

Nekem akkor is a gyerekem,befogadnám.

2015. okt. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
38%
Én befogadnám.
2015. okt. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
28%

kicsit máshogy állok ehhez a kérdéshez, mint általában az emberek, ezért le is fogtok pontozni, de nem számít.

mindegy, mi az oka, de ha az ember egyszer megnősült/férjhezment, akkor ő már soha többé nem lehet szerelmes valaki másba?

ezért vagy azért tönkremegy a kapcsolat, ellaposodik, megromlik - akkor is benne kell maradni örökre, és ne legyen boldog valaki mással az ember?

ha már van gyerek, akkor egyben kell tartani a családot? akkor is, ha anyu és apu már nem szeretik egymást? az jó lesz a gyereknek, hogy a szülők csak éldegélnek egymás mellett, de hűvösen szólnak egymáshoz, mert már semmi érzelem nincs? egy család, egy házban laknak, de nem boldogok.

hát kinek jó ez?

le kell zárni, és új életet kezdeni, ezzel esélyt adni a másik félnek is, hogy újra rátaláljon a boldogság.

a gyerekekkel gondolom foglalkozni fog, gondoskodni fog róluk. remélhetőleg önként is, de bírósági ítélettel mindenképpen.


ezek tükrében igenis szemétség a szülőktől, hogy a fiukat nem támogatják. persze azért nem derült ki minden: egyébként megtehetnék? van hely, nem csak egy szoba-konyha?

anyagilag hogy állnak? jól keres a fiuk?

mert ha jól keres, és van mit ennie, akkor tartsa el magát.

de ha 80 ezres minimálbére van, akkor a legnagyobb parasztság.

meg persze alap kérdés, hogy milyen a viszonya a szüleivel. ha egy idióta, szófogadatlan barom, akkor már elgondolkodtató.

2015. okt. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
32%
Én biztosan befogadnám, bár a kérdés kicsit zavaros és nem tűnik ki belőle, mi minden van a háttérben.
2015. okt. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
72%
Nem fogadnàm be.Hogy odahozza a szeretőt is?Meghallgatnám,mellette állnék,de a rossz döntéseit nem az én dolgom helyrehozni.Felnőtt ember,a problémáit is eszerint kezelje.
2015. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
46%
Engem anyám akkor is visszafogadna, ha terrorista lennék. Én ugyanígy vagyok a leendő gyerekemmel.
2015. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 A kérdező kommentje:

A fiú szerint ezzel a szülei elárulták őt.


A szülők szerint viszont a fiú ugyanezt tette a saját gyerekivel. Azalatt az idő alatt, amíg a szeretőjével randizott, lehetett volna a gyerekeivel is. Sokszor a fejlesztések alatt voltak a randik.

2015. okt. 9. 19:28
 8/80 anonim ***** válasza:
89%
Egye meg amit főzött.
2015. okt. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
25%

lehetett volna, de akkor boldogtalan lett volna.

így pedig olyan valakivel volt, aki boldoggá tudta őt tenni.


nem a gyerekeit árulta el, hanem a feleségét.

és annak vége is lett.

a gyerekei attól még a gyerekei, és biztosan szereti is őket és lelkiismeret furdalása van.

de ettől még nem lehetünk egy olyan kapcsolatban, ami nem tesz boldoggá!

hogy befásult, unott, boldogtalan emberek legyünk egész hátralévő életünkben?

nem apuka árulta el a gyerekeit, hanem az szülei őt.


egyébként te ki vagy ebben a történetben?

nyugodtan írd le azt is, ha apuka, vagy azt is, ha a feleség vagy a szerető.

ezek a válaszok eljutnak az érintettekhez?

2015. okt. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
38%

Nekem a gyerekeim bármit tesznek azok az én gyerekeim és befogadnám, az én otthonom az ő otthonuk is.

Különben nem lehet belelátni egy házasságba, egy hálószobába sem és soha nem csak az egyik hibás, ha megromlik egy kapcsolat ugyanugy hibás a feleség is. Sajnálatos hogy a kisgyerek beteg, fejlesztésre szorul, de nem ez miatt lesz rossz egy házasság, lehet a férfi már nem is akart gyereket, már akkor rossz volt a kapcsolatuk, a nő mégis szült. Nem lehet tudni és vannak olyan dolgok, ami csak két emberre tartozik, mert annyira intim, annyira személyes, hogy életben nem is fogják megtudni a szülők, nagyszülők mi is volt a tényleges gond, hogy az apa kivonult ebből a házasságból. Különben is attól még hogy elvált tarthatja a kapcsolatot a gyerekeivel és gondoskodhat igy is róluk.

2015. okt. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!