Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy jobb? Inkább...

Szerintetek hogy jobb? Inkább a férfiak véleményére lennék most kíváncsi. Ha lenne gyereketek

Figyelt kérdés
...és anyukával szét mennétek, akkor pereskednétek hogy a gyerek nálatok legyen? Vagy az anyánál van a helye? Én teljesen ki lennék akadva ha apuka el akarná venni a gyerekemet. Mit gondoltok erről?
2015. okt. 13. 14:34
1 2
 1/11 Trafó1 ***** válasza:
100%

Én apa vagyok most, válok , mindkét gyermek nálam maradt 13/16 el sem tudtam volna másként képzelni, holott egyedül nevelem őket, az anyjuk éli a világát a szeretőjével, semmit nem fizet.

Szerintem mindig a felek/volt házastársaktól függ, hogy alakul az egész, dicséretes ha ragaszkodsz a gyermekeidhez és nem hagyod el őket.

2015. okt. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Mi az, hogy el akarná venni a gyerekedet? Neki talán nem gyereke? Ő nem lehet kiakadva, amiért te "el akarod venni a gyerekét"? Én úgy gondolom, a két szülőnek egyforma joga van a gyerekhez, és a gyereknek joga van mindkét szülőjéhez. Feltételezve persze, hogy a két szülő nagyjából azonos módon képes ellátni őt vagy őket.
2015. okt. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem a sötét középkorban élünk. A gyereknek annál a szülőnél a helye ahol jobbak a feltételek. Sajnos a magyar törvények még mindig ott tartanak hogy ha az anyuka pl megpróbálta megölni a saját gyerekét akkor is neki ítélik.
2015. okt. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ, hogy eddig kivel volt szorosabb kapcsolata a gyereknek, ki töltött vele több időt, ki gondozta. Ha nekem, akkor nyilván kérném, hogy velem lehessen.
2015. okt. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

"pereskednétek hogy a gyerek nálatok legyen? "


Aktualisan nem, de ha azt gondolnam hogy nincs jo helyen az anyjanal, akkor termeszetesen igen. De ahhoz valami sulyos dolgot kellene csinalnia.

2015. okt. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, szerintem nincs általánosságban "jobb" vagy "rosszabb", konkrét helyzetek és konkrét emberek vannak, és ott kell megtalálni a jobb megoldást, ez nem egy elvi filozofálgatás, hanem egy teljesen gyakorlati kérdés. A magam részéről mindkét helyzetet el tudom képzelni adott körülmények között.


"Én teljesen ki lennék akadva ha apuka el akarná venni a gyerekemet." - miért, és apuka ne legyen _ugyanolyan joggal_ kiakadva rád, hogy el akarod venni a gyerekÉT?

2015. okt. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan pereskednék.


Helyzettől függ, hogy ki a jobb szülő. Nem lesz valaki csak attól jobb szülő, mert nő.

2015. okt. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Furcsa hogy ezt a "gyereket ketten hoztuk össze, mindketten felelősek vagyunk érte" dolgot csak akkor hangoztatják a nők amikor a besikerült purdé után gyerektartásért csapkodják az asztalt.
2015. okt. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a vállás a családi problémák elöli menekülés

aki be adja a vállást igazából nem akarja a gyereket ennek ellenére a kölykökel együtt járó problémák mindig az anyára vannak tukmálva

hiába az anya az aki világá menne az erőszakos férje meg a hisztis kölykök elöl

hidd a legtöbb nő szivesen átpaszolná a gyereket csak nincs hova mert apuka a kezdetektől kivonta magát mindenből

2015. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Senki nem írta, hogy ez aktuális. Én csak kérdeztem ki hogy gondolkodik erről.nekem gyerekem sincs még. De felelősségteljesen vállalnék csak gyereket. Ha nincs semmim és a kapcsolatunk zátonyra fut akkor minek maradjak egy kapcsolatban? Minek szüljek? Ha egyszer a gyerekem nélkül kellene maradnom. Azért merült fel ez bennem, mert a párom szeretne babát. én is de nekem nincs még lakásom.családom sem akihez mehetnék ha kellene mennem egy gyerekkel. Munkám van persze. De itthon nem igazán lehet boldogulni. viszont a párom nem jönne ki velem külföldre.szóval most nem tudom mihez kezdjek....
2015. okt. 14. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!