Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lom-hagyaték elszállításával...

Lom-hagyaték elszállításával kapcsolatban, van-e tapasztalata valakinek?

Figyelt kérdés
Egy halom kacat kb nulla érték maradt a nagymama után. Nézegetem ezeket a hagyaték elszállító cégeket, de igen költségesnek tűnik. Ha valaki túl van már ezen,adhatna valami ötletet. Köszönöm.

2015. okt. 16. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Megszívtam én is anno. Úgy hirdettek, ingyenes, ha van használható. Volt bőven, ami nem kacat, mégis fizetnem kellett végül.

Nézd meg, konténerbe rakva nem járnál-e jobban? persze, akkor neked kell rakodni.

2015. okt. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem hirdeted meg garázsvásárként, vagy esetleg minimális összegért a Vaterán vagy hasonló oldalon ? Persze lehet, hogy a kiválogatás után már tényleg nem maradt semmi, amit te valaminek étélnél, de azért mindig van valami, amit valaki akár alkatrésznek, tűzifának megvesz és elviszi képletes 1-10-100 Ft-ért. Semmi vesztenivalód nincs.
2015. okt. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt a mama padlásával. Munkanélküli szomszéddal megbeszéltük hogyha kitakarítja, viheti a tárolóból a tűzifát is mellé. (Volt még 1-2 hónapra való adag).

Szépen kitakarította, ócska bútorokat is felvágta tüzelősnek, többi cuccal nemtom mit csinált, de a helyi viszonyokhoz képest bazi hamar eladtuk a házat, a vevő mondta h mienk volt az első tiszta padlással, ezt választja m itt látja h mit vesz meg, nem lehet átvágás.

Mama stílusú ruhákat esetleg ki lehet mosni és szerényebb öregek otthonába elajándékozni. Ismerős már bútorokat is vitt oda, még el is jött érte kocsival a karbantartó, telefonálj oda, hogy nincs-e szükségük valamire.

2015. okt. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Ami hasznosítható azt már én is fűnek fának adom oda. Sajnos a bútorok pont az a lakkozott fajta ami sehova se kell. Még az adományhálósok is kiírták, hogy ez a fajta nem. No majd valahogy megoldom. Még egy bentlakó cicát is örököltünk.Öregecske már, vele se tudom mi lesz. Naponta átjárunk megetetni. Szegény borzasztóan unatkozik. Annyira boldog mikor belépek. :)
2015. okt. 16. 22:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha tiszták és csak az ódivatúság a gond, családsegítőben is megkérdezheted a bútorokat. Lehet egy családnak jól jönne akinek semmilyenre sincs épp pénze. Ha közel laknak, lehet egyből el is viszik és mást is elvisznek, ha már ott vannak.

Cicának meg adj fel hirdetést, lehet jelentkezik egy szerető gazdi.

Illetve kezdj el szelektálni, szelektív gyűjtőszigetekbe is dobhatsz csomó mindent, pl. konyhából teljesen műanyag tálakat vagy dobozokat a műanyagba, papírba meg a régi ócska könyveket, ruhaadománygyűjtőbe meg a ruhákat, ami rossz azzal is tudnak mit kezdeni, eladják géprongynak az ilyen helyekről.

2015. okt. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja meg figyeld persze mikor van lomtalanítás:P

Veszélyes anyagoknak meg háztartási gépeknek felénk mindig telepítenek egy átadópontot aznap és oda lehet vinni (pl. festékek, elemek, régi telefon stb...)

2015. okt. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A lakkozott butorokat probald meghirdetni ingyen...sokan szeretika diy dolgokat...ezekhez a butorokhoz pedig rengetwg netes leirast talalni..mi is sok ilyet örököltünk,foliazassal,ezzel azzal eleg sokat sikerult megmenteni
2015. okt. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, én mindkét lakást régi lomokkal adtam el, a vevőknek semmi gondjuk nem volt vele, azt mondták, simán elintézik. Az egyikből azért a szemét típusú dolgokat kidobtam, de az ócska bútorok, könyvek (többezer db) s effélék maradtak, a pincében is volt krumplitárolótól üvegekig minden...

Sajna az elszállítás költséges, bontás után a sittért is fizethettünk egy csomót :(

A stabil bútorok tényleg remekül felújíthatók, sokan szeretik azt, de hogy hol lehetne ezt összehozni... Passz.

2015. okt. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A héten nálam voltak az ibe.hu - tól . Tőlem mindent elvittek amit megbeszéltünk, de azt előre mondták, hogy kimondottan olyan dolgokat szállítanak el ami még használható és nem kacat. Megbízható kis csapat, teszik a dolgukat, ahogy ígérik is. :)
2018. szept. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!