Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez pofátlanság?...

Szerintetek ez pofátlanság? Karácsonyi ajándékról van szó.

Figyelt kérdés

Felnőtt, dolgozó családtagokról van szó, nem gyerekekről.

Az a szokás karácsonykor, hogy megbeszéljük, ki mit kér.


Szóval szerintetek pofátlanság, ha valaki nagy értékű ajándékot kér, miközben ő nem viszonozza?


2015. okt. 26. 13:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Igen.Bár függ az anyagi viszonyoktól is. Ha az egyik milliomos, a másik minimálbéres, akkor más a helyzet.
2015. okt. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy az első írja :)
2015. okt. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ hogy egy embertől kéri-e.

Nálunk volt már olyan, hogy valakinek nagy értékű tárgy volt a szíve vágya és közösen összefogva megvettük neki, minden családtag hozzájárult pár ezer Forinttal, amit amúgyis az ajándékára költött volna.

Nagyobb volt az öröm mint valaha, szerintem jobb volt így, mintha mindenkitől kap egy pár ezer Forintos tusfürdő/csoki/zokni vagy hasonló ajándékot.

2015. okt. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem igen, akkor is, ha a másik jól keres. Nem azért vagyunk rokonok és nem azért van a karácsony, hogy egymást pumpoljuk. Mértéktelen pofátlanság belemászni a másik pénztárcájába, és eldönteni, hogy keres annyit, hogy a mi álmainkat valóra váltsa. Főleg, ha nem is gyerekről, de felnőttekről van szó. Keresse meg magának mindenki a rávalót. A karácsony a szeretetről kéne hogy szóljon. Már ez a kéregetéses ajándékozás is nevetséges. Egy tálca sütinek elégnek kéne lennie!
2015. okt. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
Igen,nagy,pofátlanság.De nem értem,hogyhogy nem viszonozza?Ti megkérdezitek,azt mondja akar egy takarítógépet 40ezerért,és ti is mondjátok kb.ugyanekkora összegben,majd a fa alatt kiderül,hogy vett nektek 5000-ért egy ágyneműgarnitúrát?Vagy ti eleve nem mondtok nagy értékű dolgot?
2015. okt. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 acelsziv ***** válasza:
95%
Az. Érdemes értékhatárt is megjelölni amihez mindenki tartja magát. Nálunk anno ez ment.
2015. okt. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%

ha csak tőled kéri, te is mondj hasonló árban ajándékot, ha húzza a száját, fejtsd ki, miért kérted, hátha észreveszi magát...

viszont ha kér egy mondjuk rá, új akármi konyhai robotgépet, és felkeres 3 barátot, szülőket, két testvért meg komát, és mindenkinek vázolja az árat, azok közösen összeadják, és ő mindenkinek vesz olyan árban (mint amit az ő mixerébe beleadtak) egy kis ajándékot, az szerintem okés.

2015. okt. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%
Nézd, mindenki azt kér, amit akar, aztán az ajándékozó meg majd eldonti, hogy megveszi e. Semmi pofátlanság nincs benne.
2015. okt. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nem viszonozza"

Ez azt jelenti, hogy nem vesz ajándékot? Mert nálunk ez van. Bátyám 30 éves, de soha nem köszönötött fel se engem, se szüleimet.

De ő elvárja/ná, hogy mi vegyünk neki.

Én ezt már úgy kezelem, hogy odaadom az ajándékot a szüleimnek, neki "Boldog ünnepeket", mosoly, semmi ajándék és helló.

2015. okt. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%

Az adott helyzettől sok minden függ. Mondjuk azt nem tartom furának, ha egy fiatal felnőtt dolgozó lány, nagyon pénzes szülőktől Iphone-t kér karácsonyra, míg ő csak kisebb értékű (jó esetben több saját munkát tartalmazó) ajándékkal kedveskedik neki.


De már egy nagyon pénzes felnőtt testvértől se akarjon a testvére nagyértékű ajándékot kunyizni.

2015. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!