Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a leghatékonyabba...

Hogyan lehet a leghatékonyabban lerázni a jogtalanul, pofátlanul követelőző embert?

Figyelt kérdés

Röviden megpróbálom összefoglalni a dolog hátterét:


A férjemtől elvált az exneje, van egy közös gyerekük. Ezután néhány évvel mi megismerkedtünk, összeházasodtunk és épp úton van az első babánk.


Anno a férjem a közös lakásukat otthagyta az exének és a gyereknek, hitelre vették, a férjem fizeti még most is a teljes törlesztőt, az exneje részét is. Az exe nem fizet lakáshasználati díjat, és extra magas gyerektartást kap. Szóval a férjem több mint korrekt és nagyvonalú.


Mi egy másik lakásban lakunk, amit a férjem a válása után az örökségéből vett.

Amint az exnej megtudta, hogy gyerekünk lesz, elkezdte azt követelni, hogy a férjem a közös lakásuk 50%-os tulajdonrészét ajándékozza az ő közös gyereküknek, amint az ingatlan tehermentessé válik. Ez kb 15 év múlva esedékes, de az exnej szerint a férjemnek erről most azonnal alá kellene írnia egy szándéknyilatkozatot. A férjem ebbe természetesen nem ment bele.


És az exe, amint világossá vált előtte, hogy nem fogja megkapni amit akar (illetve pofátlanul követel), elkezdett minket gyámhatósággal fenyegetni, hogy majd hivatalos úton megakadályozza a láthatásokat, ha már a férjem "szar apa" és "hajléktalant akar csinálni az elsőszülött gyerekéből".


És itt jön a kérdés lényege, hogyan lehet hatékonyabban leállítani ezt a pofátlan nőszemélyt? A férjem szerint valamilyen kompromisszumos megoldást kellene vele keresni. De én nem értem, mi lehet a kompromisszum akkor, ha az egyik fél akar valamit, a másik viszont nem.

Nekem az a véleményem, hogy az effajta hisztit pontosan úgy kell kezelni, mint a gyerekeknél. Szépen nyugodtan, mosolyogva nemet mondani annyiszor, ahányszor csak felhozza a dolgot. Akárhogy vergődik, hisztizik, fenyegetőzik, kategorikusan és következetesen nemet kell kondani egész addig, míg meg nem unja és be nem fejezi. Mert attól félek, hogy ha akár csak részben is, de engedünk neki, akkor vérszemet kap és még többet fog követelni. Például még magasabb gyerektartást, vagy az általunk használt lakás 50%-át a gyereke nevére, vagy bármi hasonlót.


Ti mit gondoltok, a férjemnek van igaza vagy nekem? Hogyan lehet tartósan befogni az exnej száját, az én megoldási javaslatommal, vagy pedig valamilyen kompromisszummal?



2015. jan. 16. 08:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Miért fizet az exnejének? Ezt kapásból leállítanám. Egyébként nem tehet semmit, a gyámügyön majd megállapítják hogy nincsen igaza.
2015. jan. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
87%
Attól fél, ha a férjeddel történik valami, a ti közös gyereketek fogja örökölni a férj részét. Nem hinném, hogy bármi másra megnyugodna, amíg ezt véghez nem viszi, hiszen ez a célja.
2015. jan. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Az ex nugodtan menjen a gyámhatóságra, ott ugyan kivizsgálják a panaszát (mert nekik kötelességük), de ezzel csak az ex lesz az, akinek baja lehet belöle.


Nem világos, hogy a gyerekre van-e hivatalosan megállapított gyerektartás.

De a férjed kérje mindenképpen a bíróságon ennek megállapítását, a részletek fele törlesztésérnek, illetve lakáshasználati díj megítélését hivatalosan.


Ha ezeket határozatba foglalta a bíróság, akkor van a kezében valami, mert ha ennek lennére nem ragaszkodik a törlesztés illetve lakáshasználati dij fizetéséhez, akkor az ex ugrálhat örömében, nem pedig tovább követelözik.

2015. jan. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Neked van igazad. A férjed így is éppen eleget ad/adott.

Semmilyen kompromisszum nem kell ide.

Az első gyerek ugyanúgy fog MAJD örökölni, mint a többi.

2015. jan. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

"Attól fél, ha a férjeddel történik valami, a ti közös gyereketek fogja örökölni a férj részét. Nem hinném, hogy bármi másra megnyugodna, amíg ezt véghez nem viszi, hiszen ez a célja."


Ha netán a férj meghalna, akkor a két gyereke örökli egyenlö mértékben a lakás felét, azaz az apa részét.

2015. jan. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell üzenni, hogy lehet pattogni, csak aztán lehet búcsúzni az extra magas juttatásoktól, mert most hogy már neki is lesz másik gyereke a bìróság lazán csökkenti a gyerektartást az átlagos szintre.
2015. jan. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Azért fizeti az exnejére eső törlesztőrészletet is, mert megteheti anyagliag, és mert így az exe is többet tud költeni a gyerekükre a saját fizujából. Nem mondom, hogy nekem tetszik ez a dolog, de alapvetően nem ellenzem, elvégre a gyerekét támogatja ezzel is. De az már túlmegy minden határon, hogy mindezek után az exem azt akarja, hogy a férjem 50%-a a gyereküké legyen. Mert nyilvánvaló, hogy nem a gyerek fog felette rendelkezni, hanem az ex, és így gyakorlatilag nulla befektetéssel kapna egy egész lakást a feneke alá. A férjem nagyvonalú ugyan, de azért nem akkora balek, hogy ebbe belemenjen.
2015. jan. 16. 08:33
 8/35 anonim ***** válasza:
91%
5-ös. Pontosan ezt nem akarja. Csak a saját gyerekét akarja örökösnek. Nagyon is jól tudja, mit miért tesz.
2015. jan. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
93%

Én ezt 2 módon kezelném.


Az egyik megoldás, amit te is írsz, a kategorikus nemet mondás és annak a triviálissá tétele, hogy ha a férjed meghal az "elsőszülött" gyereke pont ugyan úgy fog örökölni, mintha sosem váltak volna el. Ezzel kezdeném egy pár hónapig.


Aztán, ha nem jön be, akkor következne az, hogy megmondanám az exnek, hogyha még egyszer meghallom ezt a mantrát, akkor onnantól:


- Hitel törlesztőjének csak a felét fizetem

- Az extra magas gyerektartást (amit nyilván önként fizet) lecsökkentem annyira, amekkorát megítélt a bíróság és, hogy ha a gyerek bármiben hiányt szenvedne akkor azt egyenesen megveszem neki (ruha, iskolai befizetés, BÁRMI). Így ugye a gyerek életszínvonala nem csökkene, d az asszonykáé igen, hiszen ha én 3 pár cipőt veszek a gyereknek azzal ő nem tud mit kezdnei...


Ha még itt is keménykedik akkor belengetném a lakáshasználati díjat is és ha nem bírja fenntartani a lakást akkor hozzátok nyugodtan költözhet a gyerek...(bár ezt valószínűleg nem lépném meg, mert negatív hatással lenne a gyerekre)

2015. jan. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Természetesen bírósági határozatba van foglalva a gyerektartás havi összege, ez extrán magas, havi 100ezer forint. És a férjem önként lemondott a lakáshasználati díjról, ez is szerepel a válási papírokon.


"Vissza kell üzenni, hogy lehet pattogni, csak aztán lehet búcsúzni az extra magas juttatásoktól, mert most hogy már neki is lesz másik gyereke a bìróság lazán csökkenti a gyerektartást az átlagos szintre."


Én is ezt mondtam a férjemnek, hogy fenyegesse meg ezzel az exét. Természetesen nem kell beváltani a fenyegetést és ténylegesen csökkenteni a gyt-t, szerintem bőven elég lenne, ha meglebegtetné ezt, az exe rögötn visszavenne a követelőzésből. De a férjem azt mondja, ezzel csak azt érné el, hogy az exe bosszúból ellenünk hangolná a gyereket. És erre sajnos van is esély, már így is tesz néha nem helytálló és nem is helyénvaló megjegyzéseket a gyerek előtt az apjára. És sem én, sem a férjem nem akarja megkockáztatni, hogy a gyereket teljesen ellenünk fordítsa az anyja.


Szóval a kérdés még mindig az, hogy ilyen esetben a kompromisszum a célravaezetőbb megoldás, vagy pedig simán csak mondjunk nemet, aztán hadd hisztizzen az a szerencsétlen?

2015. jan. 16. 08:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!