Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a volt párom nem fizeti a...

Trafó1 kérdése:

Ha a volt párom nem fizeti a gyerektartást, mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Halottam olyat, hogy a megítélt gyerektartást az állam kifizeti és utána behajtja a nemfizető féltől.

Van ennek valós alapja??



2015. nov. 2. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az államilag megelőlegezett tartásdíjra gondolsz nyilván. Azt csak bizonyos feltételek mellett folyósítják és maximálva van az összege is. előszőr is végrehajtást kell kérned és ha nem behajtható és kapsz egy nemleges foglalási jegyzőkönyvet, akkor lehet kérvényezni az előlegezést. Ez nem kevés idő és még ekkor is nézik az egy főre eső jövedelmet a háztartásban, nem tudom most mennyi a maximum, de elég kevés, nem nehéz fölé szaladni. Első körben be kell menni a bíróságra a határozattal, amiben meg van álllapítva az összeg és végrehajtást kérni. Nálunk ehhez csak egy papírt kell kitölteni és elveszi az ügyintéző, nem egy macerás dolog, a kanossza utána következik sajnos. Ha van bejelentett munkahelye, akkor a fizetéséből letiltják, ha nincs, akkor ugye jön a végrehajtás az ingó és ingatlan vagyonra, ha van neki olyan.
2015. nov. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok megint, ezt találtam hirtelen:

[link]

2015. nov. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
pl elmész dolgozni?
2015. nov. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Kedves utolsó! Attól még, hogy elmegy dolgozni (amúgy honnan veszed, hogy épp nem dolgozik?) a gyermektartás megilleti, nem Őt, hanem a gyereket. Ketten vállalták, mindketten felelősek érte, anyagi értelemben is, de gondolom ezt felesleges itt ragozni, mert világos, mint a nap. Ha a bíróság megállapított egy összeget, akkor annak nyilván jogalapja van és nem szívesség apukától, hanem kötelesség!
2015. nov. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Dolgozom, van főállásom és mellette maszekban is dolgozom , ellátom a két fiamat 13-16 évesek , főzök, mosok, vasalok ,takarítok, ja és 45 éves férfi vagyok.
2015. nov. 2. 15:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Az elsőnek köszönöm a kimerítő lelkiismeretes választ.
2015. nov. 2. 15:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle? Fizette ezután a volt párod a gyerektartást?
2020. nov. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!