Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányom fiatal nagykorú, eddig...

Lányom fiatal nagykorú, eddig ez a 4. -ik szakképző iskolája 5 év alatt, most járja a 3. osztályt. Minimum 2-szer vonták meg a családit tőle. Érdemtelenség jogcímen akarom a gyerektartást megszüntetni fél évre visszamenőlegesen. Mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

több bukás,osztályismétlés ...

lételeme a bulik,a fiúk ,a csavargás


2012. jan. 19. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Hát, délután volt itt egy ügyvédnő. Értelmes, kedves nő, remélem felnéz még, ő tudna neked tanácsot adni. Mit jelent hogy nagykorú és fiatal? 19-20 éves? Vagy 18?
2012. jan. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom, nem Te neveled...

Bulik, fiúk az ő korában természetesek, de már tudnia kéne a fontossági sorrendet, kellő felelősség tudattal. Be lett oltva ilyenekkel?

Nem hiszem, hogy a gyerektartás megvonása lenne a megfelelő büntetés, hisz azért ő még eltartott marad.

2012. jan. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ismétlem 5év,4iskola,2 elvégzett évfolyam
2012. jan. 19. 19:45
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Ezt én értem, de a lányod hány éves?
2012. jan. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
ebben a kérdésben teljesen mindegy, hogy ő neveli vagy nem. ami azt illeti, ha a nagykorú gyerekem semmibe venné a tanulást, se tanulni, se dolgozni nem akar, akkor én se nagyon tolnék mindent a pici feneke alá. a kérdésre válaszolva: gyerektartás témakörben nem vagyok otthon (jár egyáltalán nagykorú gyereknek?) de általánosságban elmondható, hogy érdemtelenségre hivatkozni, ha jól tudom, olyasmik miatt lehet, hogy például az életedre tört, meg ilyesmik, szóval komolyabb dolgok miatt, ez szerintem nem járható út. másképp kéne hatni a lányra. az anyjával beszéltél erről? ő mit gondol a dologról? szerintem együtt kéne kitalálnotok, hogy hogyan térítések észhez. ha meg továbbra se akar tanulni, akkor dolgozzon szépen. ha már dolgozik, akkor neked sem kell tovább fizetni, de ezt az anyjával beszéld meg. ha ő szerinte ez így van a legnagyobb rendben, akkor nem tudom mit tehetnél..
2012. jan. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Most

-kiskorú, azaz 18 év alatti (a fiatalkorú a büntetőjogban van csak, Ptk. aki 18 év alatti, az kiskorú)

-vagy nagykorú, de fiatal felnőtt (azaz 18+egypár év?)

2012. jan. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

most ezen mit nem lehet érteni?

a gyerek nagykorú. világosan le van írva a kérdésben. tehát több, mint 18, vagy 18.

az is le van írva a kérdésben, hogy fiatal, tehát nem 30. én úgy tippelem, hogy 18-23 között lehet, de mondjátok már meg, mást fogtok válaszolni, ha a lány 19 éves, mint ha 20 lenne?

2012. jan. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!