Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vissza lehet utasítani a...

Vissza lehet utasítani a keresztanyaságot?

Figyelt kérdés
Sógoromnak gyermeke születik és esélyes, hogy férjemet és engem kér majd meg a keresztszülőségre. Ez nagy felelősség. Azon kívül van egy betegségünk (skizofrénia), de teljesen jól vagyunk, dolgozunk, szedjük a gyógyszereinket. Ha sógorom ne adj Isten meghalna idő előtt, akkor nekünk kellene felnevelni azt a gyermeket. Én ezért nem szültem, mert nem akarok vállalni egy terhet magamra. A fentiek figyelembevételével, szerintetek nem bunkóság, ha visszautasítom a keresztanyaságot? Férjem valószínűleg vállalni fogja.
2015. nov. 3. 06:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

hát akkor már a ferjednek is vissza kéne utasítani, ha ő elfogadja, akkor az elmeleted megbukik.

egyébként a mai világban már nem veszik annyira komolyan a keresztszuloseget. ha meghalnak a szülők, előbb kerulnek a gyerekek a nagyszulokhoz, vagy kedvenc nagynenihez, mint keresztszulohoz.

de nyilván nem bunkóság vissza utasitani. én is utasítottam már vissza, arra hivatkozva hogy magam sem vagyok megkeresztelve, nem is gyakorlom a vallást, nem tudnám azt hazudni a papnak, hogy keresztény nevelést adok a gyereknek.

megertettek a szülők, és ennyi

2015. nov. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

1. A keresztszülöség nem jogi, hanem csak vallási fogalom.Ha elvállalod, akkor ezzel csak annyit vállaszt hogy a gyerek vallásos nevelésében vesezl részt legjobb tudásod szerint.


2. Olyan nincs, hogy ha meghalnak a szülök, akkor a keresztszülönek kell felnevelni a gyereket, söt igen sok esetben erre nincs is lehetöség. (A gyámhivatal nem engedélyezi - pl a ti esetetekben a betegségetek miatt kizárt)


3. A keresztszülöséget vissza lehet utasítani, és ha valaki ezen megsértödik, akkor a hiba benne van. De ha csak ez az egyetlen aggályod, akkor nyugodtan elvállahatod, mivel semmiféle jogi kötelezettséged nincs emaitt.

2015. nov. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem bunkóság visszautasítani, mert nem kötelező. Semmi jogi kötőerővel nem bír amúgy a keresztszülőség.


Egyébként a férjed mint nagybácsi jönne szóba gyereknevelésre szükség esetén, mint keresztszülőként.

2015. nov. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
38%

Amikor még nem voltak önkormányzatok, és családvédelmi hivatalok, stb. stb. akkor bizony a kereszt-szülő azt vállalta, hogy ha a szülőkkel bármi is történik, azt a gyermeket úgy fogja tovább nevelni, etetni-ruházni-tanítani mint a sajátját.

És teljesen mindegy, hogy ez a "törvény" még az őskorból ered, vagy a kereszténység elterjedésével a vallással terjedt-e.

Ma már azért a törvények, a családjog, a gyermekvédelem, stb. stb. is beleszól az élet dolgaiba, igen, változott ez a dolog, de valahol a kereszt-szülők felelőssége azon a szinten megmaradt, hogy kísérje figyelemmel a gyermek sorsát, és szükség esetén segítsen neki, amiben kell!!

2015. nov. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
43%

4-es vagyok!

Gyakorlatilag felvállalhatjátok, ha te és férjed úgy döntötök, hiszen remélhetőleg nem fog semmi olyan történni, amely egy ilyen helyzetet eredményezne, egyszerre "teljesen árva" nem marad a gyermek, bármi is történik, az egyik szülő azért még ott marad a gyermek mellett.


Persze, ha már éppen azért mondtatok le saját gyermek vállalásáról, mert az egészségi állapot olyan, amilyen, akkor ezt a sógornak is tudnia kell...keressen mást, attól ti még ugyanúgy fogjátok szeretni azt a gyermeket!

2015. nov. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%
A keresztszülőség manapság már csak vallási-szimbolikus fogalom. Nem kell te felneveld a gyereket ha a szülőkkel történik valami, ez nem így működik, semmi jogi vonzata nincs a keresztszülőségnek. Igazából, a keresztszülőség ma már annyit jelent, hogy elmegy a gyerek szülinapi zsúrjára és vesz neki ajándékot...
2015. nov. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

Természetesen, vissza. A Nobel-díjat is vissza lehet utasítani, nemhogy ezt. :)


Ők felkértek, te pedig udvariasan nemet mondasz és pont. Még indokolni sem kell, de ha nagyon rendes akarsz lenni, akkor megteheted. Vigyázz: ezt jobb írásban (kézzel írott levél, nem sms!), mert ha szóban adod elő, a sértődés miatt hamar elvadulhatnak az indulatok.

2015. nov. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
33%

En ezelött 30 eve finoman visszautasitottam a keresztszülöseget.

Az egyik legnyomosabb ok az volt, hogy disszidaltam, meg a keresztelesre sem tudtam volna hazamenni, de ha haza is tudtam volna menni akkor a köztünk levö tavolsag lett volna az akadaly. Akkor en is ugy gondoltam, hogy ha a szülökkel valami törtenne, a keresztszülök kutya kötelessege ott helytallni es segiteni a kis csaladot.

Mar ennek tudataban is, setesnek vettem, hogy engem kertek fel, mert ugy ereztem, hogy csak az ajandekok miatt kellek, csak pairon lettem volna keresztszülö.

2015. nov. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
46%
Ha nem is jogi forma, de ez attól is függ, hogy a család mire kéri fel a keresztszülőt. Ha náluk szokás úgy érteni a keresztszülőséget, hogy azzal el is várnak tőle valamit, akkor azt át kell gondolni. Ha esetleg arra kerül sor, hogy a szülők meghalnak, a gyerek máshoz kerül (nem a keresztszülőkhöz), akkor is segíthetik pénzzel, ruhával stb. Nem feltétlenül saját gyámságon belül lehet csak segíteni. Én azt is figyelembe venném, hogy van-e kapacitásom arra, hogy a gyereknek aktív keresztszülője tudjak lenni. Tudom-e, akarom-e vinni állatkertbe, nyaralni, ajándékozni, foglalkozni vele többet stb.
2015. nov. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
40%

Vissza lehet utasítani és nem bunkóság.

Viszont én úgy nem látom értelmét, hogy te visszautasítod, de a férjed nem.

Egyébként nincs semmi jogi formula arra, hogy a keresztszülőnek kéne felnevelni a gyereket, ha valami történik a szülővel. Sőt! Majd a gyámügy dönt. És egyáltalán nem biztos, hogy pont a keresztszülőket találják a legmegfelelőbbnek. Nyilván vannak más rokonok is. Szóval csak ezért én nem utasítanám vissza. Ne meg azért az elég ritka, hogy valami gyerekkorban történik a szülőkkel. És így legalább lenne egy kisgyerek, akivel valamennyire törődhettek, ha már sajátot nem vállaltok.

2015. nov. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!