Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eltartási szerződés? Érdemes?...

Eltartási szerződés? Érdemes? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Férjemmel régóta játszunk a gondolattal, hogy eltartási szerződést kötnénk egy idős emberrel, de fogalmunk sincsen, hogyan lehet ennek nekiállni úgy, hogy nincsen erre alkalmas ismerősünk... tehát egy teljesen idegen nénit, vagy bácsit kellene találnunk...

Szerintetek milyen módon lehet ezt megvalósítani?


Egy kicsit félünk attól, nehogy átvágjanak minket, hallottunk már rémtörténeteket a dolog kapcsán, ráadásul albérlet tulajával magunk is megismerhettük milyen, amikor egy elsőre kedvesnek látszó néni átmegy boszorkányba. Konkrétan meglopott, és be akart minket húzni a csőbe, nem egy kellemes emlék...

Lenne valakinek saját tapasztalata a témában? Vajon megéri ilyen módon szerződni, mi történik, ha a "delikvens" x idő múlva egyszerűen meggondolja magát? Oda a befektetett energia, minden?

Bocsi a sok kérdésért, elég bizonytalanok vagyunk a témában.


2015. nov. 3. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Keressetek fel egy ügyvédet. Egy jó ügyvédet, aki jártas ebben.

A szerződésben kell mindent szabályozni. Pl. meggondolhatja-e magát, annak milyen következményei vannak.

Célszerű olyat választani, aki nem teljesen idegen, hanem pl. egy magányos szomszéd.

2015. nov. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem gondolhatja meg magát "csak úgy", ha jól van megírva a szerződés. Szóval a legfontosabb, hogy sajnáld azt a pár 10 ezret arra, hogy jogilag kikezdhetetlen legyen. Alapból olyan nénit/bácsit kell választani, akinek nincsenek gyerekei/rokonai, de nem is jellemző, hogy az kössön ilyen szerződést, akire vigyáznak a gyerekei.


A megéri-e teljesen más kérdés. Én biztos nem csinálnám. Állítólag a legöregebb nő (122 évesen halt meg) túlélte az eltartóját 1 évvel. 90 éves volt amikor a szerződés kötötték, tehát jó üzletnek tűnt... Persze ez nem következik be naponta, de akkor is simán gályázol 10-15 évet egy kis lakásért, ha az eltartottad 95 évesen hal meg. Ha kiszámolod órabérben, akkor valószínűleg itt már nem jársz jól (már csak lelkileg sem, ahogy várod valaki halálát). Főleg, hogy ő már nem fogja azt a lakást felújítani, valószínűleg pénze sincs rá, vagy ha van, másra költi, mert nem vagy a gyereke, hogy különösebben érdekelje, hogy mit hagy neked hátra. Mit csinálsz, ha teljesen magatehetetlen lesz 3 évig? Ha eltöri a lábát és ágyhoz van kötve x ideig? Ha tündéri kedves néni a demencia miatt 4 évig hárpiaként szívja az életeket? Vagy azt is elfelejti, hogy kik vagytok. Egy kedves nénit/bácsit nem bírsz majd simán a szerződéses üzleti kapcsolatként kezelni 1-2 év után, vagyis én nem tudnék.


Tudom, hogy jó üzletnek tűnik, de lehet, hogy sokkal többet fogsz ezzel szerintem dolgozni/lelkileg elviselni, mint amennyit egy átlagos kis lakás ér. Máshogy nem tudsz sehogy ingatlanhoz jutni, mert akkor megértem, hogy gondolkoztok rajta, de én nem csinálnám.


(Mondom ezt úgy, hogy anyu egy régi ismerősével hasonlót csinál, de az a különbség, hogy őt akkor is gondozná, ha nem rá hagyná a házát. Már 3-4 éve vigyáz rá és kb egy éve mondta a néni, hogy nagyon hálás és ezért megváltoztatta a végrendeletét.)

2015. nov. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
"Csak úgy" nem gondolhatja meg magát vagy közösen bonthatjátok fel a szerződést vagy bíróság bonthatja fel. Ezt egy szép hosszú pereskedés előzi meg. Idegennel nem kötnék ilyet.
2015. nov. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egy ismerősünk kötött. De ők kizárólag anyagi segítséget vállaltak, tehát ápolni nem kellett, csak minden hónapban x összeget fizettek a néninek.

Ők többet ilyet kötöttek, a lakásokat befektetés céljából keresték.

Én olyannak nem ajánlom, akinek semmi pénze és így akar lakáshoz jutni. Max. rokonnal, akit egyébként is nektek kéne ápolni.

2015. nov. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj,h nem lehet jövőbe látni. Megkötöd a világ legaranyosabb emberével a szerződést, jól elvagytok 1-2 évig aztán elkezd szellemileg leépülni és egyszer csak azt veszed észre, h ott vagy bezárva 0-24-ig egy demens emberrel, akit egy pillanatra se lehet magára hagyni és ugye otthonba se adhatod, mert neked kéne ápolni. Saját szülővel is többen belerokkannak ebbe, nemhogy egy idegen emberrel.
2015. nov. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írtam, nem csak az ápolás lehetséges.

Most eszembe jutott még egy.

Ahol korábban laktunk, ott az egyik bácsi egy céggel kötött szerződést. Nyilván nem fogják ápolni. Minden hónapban fizettek neki és majd övéké lesz a lakás.

2015. nov. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Huh, próbálom valamiféle logikai sorrendbe foglalni a saját válaszaimat :)


Pénzhiányban nem szenvedünk igazából, eléldegélünk, és tudunk félretenni is. Jelenleg havi 50 ezer forintot fizetünk ki albérletre, egy kicsi lakásra.

Jobb szeretnénk kertes házban élni, de ahhoz temérdek mennyiségű hitelt kéne felvennünk, és örökölni egyikünk sem fog semmi érdemlegeset, ezért csak ilyen felállásban vállalnánk be a szerződést, lakás szóba sem jöhetne.

Így sajnos a szomszédok is ki vannak lőve :(


Ezért gondoltuk, hogy talán "bentlakásosan", ápolással egybekötve kötnénk meg az eltartási szerződést, így a jelenlegi bérleti díjunkat teljes egészében az ellátásra tudnánk fordítani, annyiból talán kijönnénk, ha mégsem, tartalék van.


Én itthonról dolgozom, így egyébként is otthon ülök, csak jelen pillanatban egyedül, a társaság csak felüdülést jelentene.

Azzal semmi bajom, ha ápolni kell valakit, pelenkázok is akár, voltam pár napot idősek otthonában gyakorlaton, egészen jól bírtam.

Talán tényleg az a neccesebbik fele, hogy gyakorlatilag várnom kell valaki halálát :(

Az sem rossz ötlet, hogy az ember csak egy bizonyos összeget fizessen havonta, dehát akkor ennyi erővel már a bankot is választhatná, nem? :)

2015. nov. 3. 23:46
 8/8 anonim válasza:
Szia. Sikerült találni eltartottat?
2021. júl. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!