Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megcsalás és viszony között...

Megcsalás és viszony között mi a különbség? Melyik megbocsáthatobb?

Figyelt kérdés
2015. nov. 4. 04:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
a megcsalás egyszeri, a viszony pedig megcsalások sorozata. szerinted melyik a rosszabb?
2015. nov. 4. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

A megcsalás történhet "hirtelen felindulásból", a viszony már érzelmi kötődést is jelent (az én értelmezésem szerint).

(A "hirtelen felindulás" alatt az alkoholos állapotot, vagy csupán a kínált alkalom kihasználását [de nem keresését!] értem).

A megbocstás a megcsalt mérlegelésének függvénye.

2015. nov. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem gyik sem megbocsájtható..

A megcsalás viszont egayeri a viszony az megcsalasok sorozata ugyanazzal a személlyel, ez sem megbocsájthatő, viszont ebben az esetben nem hiszem, hogy tudnék jő viszonnyal válni.../ előbbi esetben igen, bár még nem házasságból, de megtörtént, nem vagyunk rosszban, de szakitottam is/

2015. nov. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
1# válaszolót kiegészíteném, lehetséges érzelmi háttérrel való többszörös megcsalás.
2015. nov. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

sok év után ha egyszer megcsalna, de megbanna es bevallana, akkor nehezen, de megbocsatanam. de ha nem vallja be, akkor biztos nem. es akkor se, ha nem látom a megbanast.

ja és 1-2 év kapcsolat utáni megcsalast se tolerálnàm

.

sorozatos megcsalasokat, vagy viszonyt nem néznék el az biztos. 30 év házasság után sem

2015. nov. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bár kétségtelen, hogy a megcsalás egy befejezett cselekményre utal (nyelvtanilag) a viszony pedig egy folyamatosságra, ugyanakkor a tényt tekintve a kettő ugyanaz. Szerintem nem a "megbocsájthatóság" a kérdés, hanem a megcsalás szó inkább erkölcsi oldalról, a viszony meg inkább életviteli szempontból közelíti meg ugyanazt.
2015. nov. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A viszony szerintem abban különbözik a megcsalástól (az érzelmi tölteten kívül), hogy a pártól, családtól vesz el időt, szervezést, hazugságokat, alibiket igényel, és nem kizárólag a szexről szól. A megcsalást inkább az alkalom szüli, akár többször is ugyanazzal, de a csaló jellemzően nem szervez külön, előre megtervezett alkalmakat az együttlétre.

A viszony szerintem sokkal nehezebben megbocsátható, még akkor is, ha rövid. Az, hogy valaki úgy van együtt a párjával, hogy közben tudatosan szervezi a szeretőjével való találkozást, az olyan szintű érzelmi árulás, ami mindenképp mély sebeket hagy, még ha valahogy, nagy nehezen esetleg meg is bocsátja a megcsalt fél.

2015. nov. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Én egyiket sem bocsájtanám meg. Ahogyan előttem már leírták, a megcsalás egyszeri alkalom, míg a viszony egy folyamatosan fenntartott szexuális kapcsolat 1 bizonyos személlyel. Én úgy vagyok vele, hogy szerintem nincs olyan, hogy "hirtelen felindulásból", vagy alkoholos befolyásoltság "miatt" elcsábulok vagy a párom elcsábul és megcsalom/megcsal. Ez mind a hülye kifogás, és ürügy csak, egy mondvacsinált "magyarázat". Ha a férjemnek akár ittasan, akár józanul eszébe jutna, netán elmenne odáig, hogy megcsal, az biztosan nem azért lenne, mert "ott volt az alkalom én meg éltem vele". ott akkor valami már rég nem működne, akár csak a férjem részéről, hogy eljut idáig.
2015. nov. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyik sem...

A megcsalás alkalomszerű, éppen akkor ott nem tudott parancsolni a genitáliáinak, a viszony meg ezeknek a sorozata...mi a jobb? Egyszer aláznak meg, de megaláznak, vagy többször a hátad mögött?

2015. nov. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kiderült, hogy a férjemnek szeretője van, majdnem három éve. Tudott róla pár barátja és munkatársa. Csak én nem. Barátja szerint nagyon szerelmes a nőbe, nem csak fellángolás. És a nő is szerelmes. Férjem csak annyit mondott, fontos neki az a nő is...de én is.

Van ismerősöm, aki azt mondja, egy megcsalást el lehet nézni. De én is azt gondolom, mint sokan közületek, ez már a megcsalásnál több, egy igencsak hosszú viszony. Ami csak úgy tarthat ennyi ideig, ha valóban szerelmes belé a férjem.

Most azt érzem,hiába a 18 év házasság, nem tudom megbocsátani.

2015. nov. 4. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!