Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mondjuk el a családomnak,...

Hogy mondjuk el a családomnak, hogy terhes vagyok, ha ez a helyzet?

Figyelt kérdés

4 éve viszonyom van az apám főnökével.

Viszont terhes vagyok és előbb, vagy utóbb a családomnak is tudnia kell erről.

De nem tudom, hogy mikor és hogyan, amikor anyáékkal bármikor beszélek, szinte mindig veszekedés lesz a vége, a tesómék pedig régóta próbálkoznak, mégse jön össze nekik a baba.

Tudom, hogy erről én nem tehetek, de lehet, hogy rosszul érintené őket, hogy nekünk tervezés nélkül sikerült.



2013. dec. 29. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Apa, anya, terhes vagyok a Pistitol -tudod, apa, a fonokodrol van szó. A tervünk a jövőre nézve abortusz/esküvő/együtt éles/akármi.
2013. dec. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Csak tartok a reakciójuktól, mert még fiatal vagyok és így is elég feszült a kapcsolatom velük.
2013. dec. 29. 21:54
 3/11 anonim ***** válasza:

Szülők elé állni, és elmondani. Nem kell túl ragozni, tényeket kell közölni. Arról nem te tehetsz, hogy tesódéknál mi a helyzet, ennyi erővel amíg nekik nem sikerül, neked se legyen gyereked, mert őket hogy érintené??? Nem kell az orrukra kötni, hogy nem terveztétek.

Hány évesek vagytok amúgy?

2013. dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
17 és 33
2013. dec. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#3

De nem állhatok csak úgy eléjük, hogy 'hé, terhes vagyok', amikor azt sem tudják, hogy egyûtt vagyunk.

A nővérem pedig tudja, hogy nem akarok még gyereket, vagyis pár hete az egyik távolabbi rokonunknak született kislánya és amikor meglátogattuk, beszéltünk erről.

Most is itt volt a Karácsony és beszéltem a férjével és mondta, hogy a tesóm eléggé ki van borulva, hogy több isnerősüknél és rokonuknál is jött a baba, ő meg úgy érzi, hogy sose lehet anya.

Tudom, hogy hülyeség, de nem akarom, hogy emiatt bármi probléma legyen köztünk.

Én 20 éves vagyok, a párom 35.


#4

Ezt honnan vetted?

4 éve tart a dolog, elég érdekes lenne, ha 13 évesen viszonyba kezdtem volna egy felnőtt férfival.

2013. dec. 29. 23:04
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért 16 évesen is elég fiatal voltál egy viszonyhoz. A szüleid tudnak a kapcsolatról?
2013. dec. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocs, most olvasom, hogy nem tudják. A pasinak van családja, ami bonyolítja a szálakat? Ő mit mond, mi legyen a babával?
2013. dec. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A "párodnak" van esetleg családja? Egyébként, ha titkos a viszony, hiába vagytok együtt 4 éve, még nem is ismeritek egymást eléggé. Ha nem akartál még gyereket, akkor miért nem védekeztél? Szerintem annak is oka van, hogy a szüleid tiltanak ettől az embertől. Bár nem ismerlek benneteket, de én a helyedben azért elgondolkodnék. Egyébként a "párod" mit szól a babához?
2013. dec. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nincs családja, csak azért ez eddig is elég bonyolult kapcsolat volt... Barátnője volt, de szakított vele, amikor mi összejöttünk.

Ő nagyon szeretné a babát.


Hidd el, 06:47, sikerült elég jól megismertem már az évek alatt és ismerem a legrosszabb oldalát is. Ő is tudja, hogy milyen vagyok, elviseli a hisztijeimet és komolyan gondolja a dolgot. Gyógyszert szedek 4 éve, nem mondanám, hogy nem védekeztünk.

Nem tiltanak tőle a szüleim, sose tették, mivel nem tudják, hogy ismerem.

2013. dec. 30. 10:43
 10/11 anonim ***** válasza:

De 4 év alatt hogyhogy nem tudták meg a szüleid hogy együtt vagytok? Főleg hogy olyan emberről van szó, akit ők is ismernek (apád főnöke). Gondolom nem túl gyakran találkoztatok és együtt meg még nyilván nem éltetek..., ami nem túl jó alap egy gyerekvállaláshoz.

De akármit is írunk mi itt, akkor is el kell mondanod a szüleidnek. Válassz ki egy nyugodt pillanatot, amikor nem idegesek és hajrá. Te ismered őket, hogy hogyan.

2013. dec. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!